Komentari novih cena usluga na fakultetu!!!

Started by vladimir, 19-09-2006, 18:13:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

katarina

Izvini Bred, ali sto jes`, jes`!
Ja sam pocela da nosim hranu od kuce. To jeste moj izbor!

Nadja

moj komentar je- uzas! unapred se radujem sto cu morati da platim 1800 din za spisak polozenih ispita i prosek  :lol:  :][

sokobiv

Slazem se da su cene previsoke,ali je bar obnova 10 000 din,a ne kao na FON-u 33000.

lijepa bosanka

Quote from: Nadja on 26-09-2006, 10:14:41
moj komentar je- uzas! unapred se radujem sto cu morati da platim 1800 din za spisak polozenih ispita i prosek :lol: :][

I jo¹ æe¹ morati da èeka¹ nekoliko dana.....
Moj brat nije mogao da vjeruje....kada sam ja prije godinu dana vadila uvjerenje o polo¾enim ispitima.....èekala sam 7 dana i platila 1500 dinara....on je zavr¹ioio ETF i kod njih se to odmah na ¹alteru izdavalo,samo saèeka¹ da od¹tampaju i plaæalo se ne¹to sitno...

kiza

...Moram da dam komentar na te cene usluga... Slazem se sa vama za kafic! koriste priliku shto nam je fakultet u nedodjiji,pa digli cene kao da su Sport caffe!!! I to onda uopshte ne lichi na studentski caffe !!!!!

...Druga stvar je i ona fotokopirnica... i oni su se promangupirali!! Evo juche sam ishla da stavim onu spiralu na neka predavanja i odrashe me za 120 dinara,a ta spirala koshta u vecini fotokopirnica u gradu izmedu 30 i 60 dinara  !!!! E i to je stvar shto koriste istu priliku kao i chikica iz kafica,pa nam deru kozu sa ledja i ta nemilosrdnost nema kraja!!! ne znam da li moze makar na tu fotokopirnicu da se utiche,a chikica je vec propao!!!

...A shto se samog faksa tiche...dranje je na svakom mestu...Npr.oni obrasci za upis godine na nekim fakultetima se dobijaju za dz. ,a na drugim su duplo jeftiniji nego kod nas,a isto tako mislim da su i oni obrasci za prijavu i polaganje ispita mnogo vise nego shto stvarno i koshtaju!!!! tako da kapiram da je ovaj faks reshio da nas totalno eksploatishe,a mislim da bi stvarno trebalo da pochnu da imaju obzira prema studentima i svim troshkovima koje ovde imaju,a pogotovo ako nisu iz Beograda !!!
... Tako da bi npr. mogli da od tih para shto skupe od obrazaca za upis da kupe makar 2 sapuna za WC . A to je bruka i sramota,toliko automata za sapun,a oni ne mogu da kupe taj sapun,pa neka ga ima makar 7 dana u mesecu,ali cemo barem moci da kazemo da je bio,pa nestao !!! Isto vazi i za laboratorije !!! Lichno sam kupovala sapun za laboratoriju da bi imali da operemo ruke posle vezbi,shto je valjda i osnovna stvar!!! A na vezbama naravno da traze neke odshtete za polomljeno posudje iako znam da se npr. u mojoj grupi nishta nije slomilo,a opet se placa,a ne  mogu jedan sapun od 30 din da kupe...Bruka!!! Na te stvari sam ogorchena...

...Morala sam malo da se oslobodim gneva i izvinite ako sam vam prenela negativnu energiju,ali znam sigurno da i vecina vas sve ovo vec i znate!!! A samo se pitam zashto smo tako glupi,pa nas mrzi da neshto i preduzmemo???

Pozdrav...

nikolay

JA stvarno ne razumem gde ovo vodi! Prvo je skolarina preskupa.Ajde, objasnjenje je kako su hemiklajije skupi i tako to.Druga stvar je, sve sto se polomi na vezbama na kraju mora da se plati. Za dosta ispita se zahteva da na ispit MI ponesemo papire.NA koliko izpita zaista se trosi papir za testove? Zasto mora sve ovo da se placa,ako vec studije kostaju toliko. Pratkikumi i ostala "pomagala" kostaju oko 2000 dinara za celu godinu? A odakle za sve to? Istina, na faxu ima dosta ljudi kojima je sve jedno da li ce dati 100 ili 200 dinara za ispit i opet nece izaci.I dok god je takvih, dzaba sve ove zalbe ovde! Ako su vec odredili nove cene i nova "pravila" igre,zasto ih ne primene onda na studenete koji su sada upisali fax i krenu od njih.Mozda ce njima vise trebati papira za testove i tako to,ali nama, starijim studentima, nece!
   Zasto ne moze da se dodji do podatka koliki su ti "papirni" rashodi,koliko kosta razbijeno posudje! Znam da je fakultet u mogucnosti da po veoma povoljnim cenama dodje do staklenog posudja.Na primer, epruvete dobijaju za dz,a nama svaku prebrojavaju! Sve analize,atesti, potvrde, koje su potrebne za registraciju leka se extra na lacuju i instituti koji vrse te analize uzimaju sasvim solidnu kintu za to.Drugo, profesori predaju i na drugim univerzitetima,a ugovorom su,sa druge strane, obavezani da ne smeju da predaju na novosadskom univerzitetu. Problem je u tome sto je ovo jedini fax u zemlji i sto moze da se drzi monopol na cene i usluge i dok god je tako,cene ce biti takve kakve jesu. Znam da se nas fax grcevito zalagao da se NE otvori farmaceutski odsek pri novosadskom univerzitetu.Pitam se zasto....

Dosta vise price....mogle bi neke stvari da se promene,ali to treba da uradimo Mi,studenti, svi prethodni pokusaji nisu dali uspeha,jer fakultet nema sluha za kompromis,a i studenti nisu slozni i svi gledaju neke svoje interese i zato smo tu gde jesmo i cenovnik je takav kako jeste i ne vidim neki nacin da se to promeni

stef


nikolay

Nema predloga! To je najgore u celoj prici! Fax nam je takav kakav jeste i sam znas, Stef, o cemu pricam. poslednji put kada smo se bunili prosli smo onako kako smo prosli-NIKAKO! Zaista nemam ideju kako! Mala je vajda da se ovde zalimo i placemo! Tu smo gde smo, cuti trpi i plivaj dalje.To je mislim najkonstruktivniji predlog!

Al-Jasmina

NIje najkonstruktivniji..
stvar je u tome sto treba da padne globalnija organizacija
a ne jedan faks,
jedan covek,
jedna primedba i
jedan odgovor: Ne moze!

Ingrid


stef

Quote from: Al-Jasmina on 24-10-2006, 21:03:50
NIje najkonstruktivniji..
stvar je u tome sto treba da padne globalnija organizacija
a ne jedan faks,
jedan covek,
jedna primedba i
jedan odgovor: Ne moze!
Upravo obrnuto, sve krece od jednog coveka! Ko hoce to i moze! Samo je pitanje licnog karaktera, autoriteta,
i doslednosti.Nikolay je dobar decko, ali ja ga vec slusam 5 godina kako kuka na faks, a ne znam da se on nesto licno zalagao.I tako sa skoro svakom osobom na faksu, da ne ispadne da prozivam Nikolay, jer je ok lik.Ako hocete da spustimo cene, dobro! Mora da se napravi plan kako, sta je skupo, koliko sta kosta, zasto toliko,raspitajte se, ukljucite.
Skupe cene u kaficu, dobro, mozemo da bojkutujemo kafic, mozemo da se dogovorimo da napravimo niz akcija kako bi to bio stvarno studentski kafic (znaci u vlasnistvu studenata farmacije)...Predlozi? Sve sto vam padne na pamet. Jas pa ti si pametna i mastovita,od tebe i ocekujem neku ludu ideju...:-)

Al-Jasmina

He he ja vec dugo bojkotujem taj kafic :)
iako to nije nimalo kreativna ideja,
vec spontani izraz otpora!

Cuj, jedino da Bolonju i pratece momente prekopiramo iz virtuelne u nasu stvarnost!
Ali tu se pita Vladimir
tu se pita Darker
tu se pitaju ostali vlasnici lokalnih podruznica u samoj blizini objekta :)

ja imam jednu viziju:
Kafe faxa na krovu preko puta dekanata :)
U prelepoj mi je uspomeni suncanje na tom istom tokom vezbi iz Organske II
i "pad u nesvest" nase asistentkinje kad je shvatila sta gde radimo
:>

Darker

Mo¾e mo¾e, ali mora verno da se prekopira, malo bolje nego LOTR na film :K
Mada, imamo pekaricu :hm

vladimir


hulio_salinas

ne dajte se udaljavati od teme....   :hm  :police: