Homoseksualnost i biseksualnost

Started by zoe, 20-09-2006, 15:28:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zoe

O ovome je krenulo da se prica u temi o Velikom bratu, pa mozda vredi da se malo bolje razmatra ova tema.

Sta je homoseksualnost ili homoseksualizam?
Da li je to novi trend, bolest globalnog drustva ili bolest pojedinca? Da li je to bolest uopste?

Licno smatram da se covek ne moze roditi kao homoseksualac (ako moze, onda se taj broj slucajeva moze izraziti u promilima ili u ppm), vec da to postaje tokom zivota. Nesrecno detinjstvo (rusenje sneska belica?) ili cisto pomodarstvo, sta je uzrok tome? Nesto trece?

Takodje mislim da je to jedna dekadentna pojava i protivprirodna.

Letos sam upoznala jednog decka koji je gej. Divna je osoba, vrlo obrazovan i prijatno je sa njim razgovarati, ali sam uvek osecala izvesnu dozu sazaljenja prema njemu.

Sta vi mislite?

sandric

Mislim da to vuce korene iz najranijeg detinjstva,to je za mene jednostavno poremecaj licnosti,iskrivljena slika o pravim vrednostima...Licno nemam nista protiv osoba koje su tako orijentisane,cak se i druzim na nekima...verujte da svi oni isticu da su priklonjeni istom polu jer su greskom rodjeni kao musko ili zensko...Medju njima ima i jako pametnih i obrazovanih,ja ih cenim upravo zbog toga,a to sta oni rade iza zatvorenih vrata to me ne zanima...

Bred

Ok, dozvolicu ovu temu pod sledecim uslovima:
-bez padanja u vatru bilo od strane korisnika bilo od strane moderatora
-bez pozivanja na klanje, vesanje, ubijanje i sirenje bilo kakve verske, nacionalne ili sexualne mrznje
-bez prozivki drugih clanova zbog iznetog misljenja koje se ne slaze sa vasim
ako se jos neceg setim-dopunicu.
Budimo ljudi :wink:

mimil

#3
Psihijatri poslednjih 70 godina smatraju da homoseksualnost nije bolest! To znaci da nauka kaze da to nije ni mentalni ni emocionalni poremecaj i ja se slazem... Postoje mnogo bolesnije pojave i ne znam zoe kako mozes da sazaljevas obazovanu i prijatnu osobu samo zato sto ima drugaciji ukus kada je ljubav u pitanju. Generalno mi je glupo kada ljudi ne mogu da prihvate osobu cak ni kada se razlikuje od njih po jednoj jedinoj osobini. Pa ne mozemo svi da budemo isti...
Ne kazem da bi svi trebali da budemo homoseksualci, niti da je pohvalno kada se ljudi tako deklarisu zato sto su pomodni, ali kada bi im se dala jednaka prava mislim da bi nam svima bilo bolje. Oni tada ne bi morali da paradiraju i izazivaju mase razbesnelih navijaca i popova kao sto je kod nas bio slucaj.

I htedoh samo jos reci da to nije nikakva nova niti savremena pojava jer je postojala oduvek, ali danas je drugo vreme, vreme ljudskih prava, sloboda i jednakosti pa se ovoj pojavi prica otvorenije. Meni uopste ne smetaju... Ali s obzirom na podrucje na kome mi zivimo homoseksualci ce se sazaljevati jos ko zna koliko...

willie the scot

budimo ljudi...a ne bloody faggots...ha,ha,ha...
nemci su to resili...doveli su im prostitutke i postavili jednostavan zahtev:...ili metak njoj ili tebi...
metoda se ispostavila kao vise nego uspesna...


hulio_salinas

Mislim da je to bolest... Ne uroðena, veæ steèena...

Ljudi postaju homosexualci (lièno mi¹ljenje), jer nemaju pravi pogled na stvari i vrednosti. Krivac tome je porodica, sam pojedinac, dru¹tvo, ¹kola...

Sumnjam da iko mo¾e da tvrdi da je to normalan odnos prema svetu... Ne mrzim ja njih, ali ne prija mi èinjenica da se masovno prihvataju brakovi homosexualaca... To se veæ ne mo¾e dopustiti... To je kao legalizovati koakain...

Banujte me, ali smatram da to nije normalno!
:B

zoe

Mimil, ja sam rekla sazaljenje... Dakle, ni odvratnost, ni mrznja...jer sam to zaista osecala. Mozda je to zbog sredine u kojoj zivimo. Ali je sve verovatno posledica stava da se on nije takav rodio vec da su ga okolnosti nacinile takvim. A meni je zao zbog tog spleta okolnosti. Ta osoba mi je veoma draga i ja ga prihvatam onakvim kakav on jeste, i to nije prepreka nasoj daljoj komunikaciji i prijateljstvu.

Svako ima pravo da bira svoj zivotni put i nije moje da osudjujem...

Smrda

Mozda nije normalno,ali je svakako prisutno......i sta cemo sa tim?!?!?!
ne mozemo ih otpisati,ignorisati ili,jos gore,bojkotovati...to ne vodi nicemu,samo stvara suprotan efekat...
ja mislim da ljudi zive svoj zivot u skladu sa svojim izborom,pa sta sad..nije bas to neka nova pojava....jedina je razlika sto se sad malo vise javno prica o tome,i previse ako mene pitate.....eto...to ja mislim...tolerancija pre svega!! :)

hulio_salinas

svakako.. tolerancija, sla¾em se, ali se ne sla¾em za brakove i te stvari... to je previ¹e...

neka oni normalno ¾ive, ali ne moraju da tra¾e od dr¾ave peèat da bi normalno ¾iveli...

toliko

zoe

A josh kad im dozvole da usvoje decu, qq! :shock

hulio_salinas


qwertz

Mislim da je bezveze pricati o ovome!! Kakva deca, kakvo usvajanje? To se valjda nikada nece desiti?  :Bog  Zamislite da imate dvojicu tata, ili dve mame!! Ja ne mogu, vec sam se ubio u mislima!

Smrda

pa znam,ali probaj to da gledas sa njihovog stanovista....sasvim je za ocekivajuci da traze prava na brak,iz razloga sto je to njima,zapravo,pravo na egzistenciju...sem toga ziveli u braku ili vanbracno,mislim da to izadje na isto,zato sto se braka tice ne bih im branila(u crkvi iovako ne bi mogli da se sklapaju takvi brakovi,tako da mi opstinski ne smetaju).....a kod pitanja usvajanja dece se vec premisljam....tu bih se slozila sa vama

hulio_salinas

qwertz
daj da ti po¹aljemo ekipu za reanimaciju

:ziveli

:PI

je l' si dobro sada....   :`?

AquArius

Sad videh temu.
Razume se ova tema moze da preraste u razlicite okvire, ali Bred je lepo sve napisao i ako neko, bilo ko, krene u off ili vatre - brisem i ne pitam!

E sad ovako.
Jedno je diskriminjacija homosexualaca (pljuvanje, obelezavanje, proganjanje).
Sasvim nesto drugo je popularizacija.
I jedno i drugo su veoma losi. I prisutni, a posebno ovo drugo u poslednje vreme.

Sta ko radi u svojoj sobi, cetiri zida, da li spava sa muskarcem ili zenom, sasvim je privatna stvar.
Takva treba  da ostane! Ne volim bilo kakvu vrstu agresivnosti, pa tako ni po ovom pitanju (ovde mislim na obe gore podebljanje reci).

Sto se tice brakova... svejedno, ako hoces da zivis sa nekim, pa jos i na papiru u redu.
Sto se tice dece - nikako!

To je za pocetak.