Homoseksualnost i biseksualnost

Started by zoe, 20-09-2006, 15:28:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Coolgemini

Pricamo o homoseksualnosti??Da li je bolest ili ne??Naravno da nije...ispoljava se poremecajem u genskoj ravnotezi zasluznoj za stvaranje odredjenih hormona koji upravljaju isticanjem muskih i zenskih primarnih osobina...Kod homoseksualaca je taj genetski bilans vise privucen zenskoj,mada ne mora da znaci...Najveci broj homoseksualaca se radja sa vec urodjenim genetskim nedostatkom,mada ima i slucajeva da i sredina utice na ispoljavanje homoseksualnosti,narocito u fecesnom periodu deteta...
Nemam nista protiv njih...i ne smetaju mi...mislim da bismo trebali da se oslobodimo tog negativnog i konzervativnog nastupa o njihovom nacinu zivota i da ispostujemo slobodu njihovog seksualnog opredeljenja...Jer i oni su ljudi i naravno imaju puno pravo slobode,kao i ostali da raspolazu svojim zivotom bez straha i krivice da su nekome nesto skrivili i da ih zbog toga treba kazniti...To sto oni rade,tice se samo njih i mislim da niko nema prava da osporava i negira taj njihov nesudjeni izbor :roll:

zoe

A sad bih volela zaista iskrene odgovore... Kako bi se osecali da vam brat ili sestra kazu da su homosexualnog opredeljenja???

Coolgemini

Pa bre Zoe...tu nema sta da se toliko premislja...Sestra ili brat,kakav da je,voleces ga/je i postovaces njegovu/njenu orijentaciju jer je to u skladu sa postovanjem licnih sloboda..To sto je neko gay,ne umanjuje njegovu vrednost,niti se to opredeljenje zarazno prenosi da bi cinili masovnu diskriminaciju i govorili predrasude :roll:

dissolved girl

Quote from: mimil on 20-09-2006, 16:52:34
Psihijatri poslednjih 70 godina smatraju da homoseksualnost nije bolest! To znaci da nauka kaze da to nije ni mentalni ni emocionalni poremecaj i ja se slazem... Postoje mnogo bolesnije pojave i ne znam zoe kako mozes da sazaljevas obazovanu i prijatnu osobu samo zato sto ima drugaciji ukus kada je ljubav u pitanju. Generalno mi je glupo kada ljudi ne mogu da prihvate osobu cak ni kada se razlikuje od njih po jednoj jedinoj osobini. Pa ne mozemo svi da budemo isti...
Ne kazem da bi svi trebali da budemo homoseksualci, niti da je pohvalno kada se ljudi tako deklarisu zato sto su pomodni, ali kada bi im se dala jednaka prava mislim da bi nam svima bilo bolje. Oni tada ne bi morali da paradiraju i izazivaju mase razbesnelih navijaca i popova kao sto je kod nas bio slucaj.

I htedoh samo jos reci da to nije nikakva nova niti savremena pojava jer je postojala oduvek, ali danas je drugo vreme, vreme ljudskih prava, sloboda i jednakosti pa se ovoj pojavi prica otvorenije. Meni uopste ne smetaju... Ali s obzirom na podrucje na kome mi zivimo homoseksualci ce se sazaljevati jos ko zna koliko...

potpisujem :! :! :!

ponekad imam osecaj da se ovde (u zemlji nam srbiji) ljudi bolje ophode prema ubicama nego prema homoseksualcima.

Maslacak

Coolgemini...slazem se sa tobom... dosta od mene... da ne bi bilo padanja u vatru :>

Apsolutno, totalno i najiskrenije mi ne bi smetalo da moja sestra izjavi da je gay :happy:

dissolved girl

evo da odgovorim ovde da ne bih vise zalazila u off u drugoj temi.

@vladimir



ako se dokaze da je homoseksualizam bolest hocemo li i tada da ih tucemo na putu do zdravstvenih ustanova i da ih diskriminisemo sto je vise moguce..uostalom,ajde da saljemo u bolnice one decake koji vole crnke,ili one koji vole mrsave,ili one koji npr vole misicave :roll:.ne znam stvarno sta je toliki problem sto je djankarlo ostao u kuci,pa ne vice on na sav glas gej sam gej sam,niti propagira to kao nesto sto je mnogo kul.naravno da je homoseksualizam normalna pojava,i meni bi smetalo kad bi pederi to svima nabijali na nos,nije stvar u tome.eto ja jos nisam nigde cula ni u jednoj emisiji da je neko rekao 'e bices u fazonu ako si gej'.i oni su ljudi,i imaju prava da sa svojim izborom zive jedan normalan zivot dokle god nikoga ne ugrozavaju.a stvarno ne znam kako jedan djankarlo(ili bilo koji drugi gej) moze bilo koga da ugrozi time sto se pojavljuje u emisiji.i ne znam stvarno kako to b92 propagira homoseksualizam kao nesto sto je u trendu?onda isto tako znaci da si u trendu ako  ostavis dete koje ne znam da li je napunilo 2 godine,isto kao sto je to uradila anamarija..al nema veze,ona je strejt,al ovaj gej sto je ostao u kuci,ajoooj :roll:...sad ispada da sam ja u pr-u b92 :smile:,neci ni da ih branim ni da ih podrzavam,to ostavjam za neku drugu temu.ja ovde pricam o malogradjanstini koje je ovde prisutna vec dugo dugo vremena i krajnje je vreme da se toga otarasimo.ne delim ljude na one koji su gej i one koji to nisu,ni na one koji su srbi  ili pripadnici bilo kog drugog naroda.jeziva mi je cinjenica da ljudi podrzavaju primitivne ljude,koliko god oni bili ili ne u pravu.ne moze takav covek da mi bude za primer,sta god radio.a pogotovo ako prica nesto sto ne moze da potkrepi ni jednim jedinim argumentom.ti imas svoje razloge zasto ne podrzavas homoseksualiza,ja imam svoje zasto ih tretiram k'o i sve ostale ljude,nije to problem.isto kao sto ne mogu da smislim ljude poput srbe,isto tako bih reagovala da je dosao neki lik,sav raspistoljen i drvio mi kako su pederi posebna vrsta ljudi,kako su oni najvece face u svetu,kako ce se pobiti sa svima ako bude bilo potrebno samo da zastite svoj soj...od toga mi se povraca!!

a mene zanima sta biste vi koji ne podrzavate homoseksualizam uradili povodom pitanja koje je postavila zoe??
da li bi vam bilo prijatno da gledate svog brata/rodjaka/druga koga god na tvu dok ga tuce gomila navijaca,ili biste pustili tu osobu da vodi svoj zivot?

vladimir

Dugackog li posta, a ja sam tanak sa vremenom, pa cu odgovoriti u najkracim crtama.

Quote from: dissolved girl on 21-09-2006, 19:19:28
evo da odgovorim ovde da ne bih vise zalazila u off u drugoj temi.

@vladimir



ako se dokaze da je homoseksualizam bolest hocemo li i tada da ih tucemo na putu do zdravstvenih ustanova i da ih diskriminisemo sto je vise moguce..uostalom,ajde da saljemo u bolnice one decake koji vole crnke,ili one koji vole mrsave,ili one koji npr vole misicave :roll:

Da ti ne navodim link, pogledaj u temi Big Brother sta sam napisao.Tamo pise da nemam nista protiv homoseksualaca, samo mislim da je to poremecaj.Nisam nigde naveo da ih treba tuci, ubiti, itd.Ali, kao takve B92 i prikazuje ljude koji misle kao ja.Ako kazem da mislim da im treba pomoc psihijatra, to ne znaci da ih treba poubijati ili sta vec.Cisto da se ne stekne utisak da mislim da treba homoseksualce maltretirati, to kao buduci zdravstveni radnik ne mogu misliti ni u kom slucaju.Ako homoseksualci ne misle da im treba pomoc, neka zive svoj zivot, njihova stvar.
Samo sam pobornik tvrdnje da je homoseksualnost nesto sto nije normalno i sto spada u poremecaj seksualnog nagona.Da li je to malogradjanstina?

Btw, kada bi mi sestra rekla da je homoseksualac, rekao bih joj da je to njena stvar.I zaista tako mislim, ali bih joj svakako dao do znanja i da mislim da je to poremecaj i predlozio bih joj da potrazi pomoc strucnog lica.Ako ne bi htela, svakako bih je pustio da zivi svoj zivot.Protivnik sam svakog oblika nasilja, tek da se zna(izuzev nuzne samoodbrane) :wink:.

Coolgemini

@Dissolved girl>Potpuno se slazem sa tobom...argumentacija ti je skroz na nivou,niti sta da dopunim,niti da smanjim..
Ljudi masovno i svakodnevno diskriminishu razlicite sojeve populacije,ne samo homosexualno opredeljene,vec i one koji nisu dovoljno ''kompetentni'' da ucestvuju u kreiranju ove surove srpske realnosti..A pravo pitanje je ko jeste kompetentan??Niko nije dovoljno dobar prema njihovim cudnim kriterijumima...valjda zato sto nisu ni sami sebi dovoljni..A jedan gay je samo trn u oku da se snazan i podmukao alter-ego srbizma ispolji u najboljem mogucem svetlu :roll:..On lezi duboko u podsvesti nasih korena i neda se nikako promeniti..A konzerva dobija sve cudniji i veci oblik..Pitanje je da li ce se nekako otvoriti...spas je u samo-otvaranju sto dodje nesto kao otkrovenje,a trenutak spoznaje lezi tamo negde...Nadam se ne tako daleko :][

zoe

I sve vas zaista ne bi pogodilo kada bi vam neko najblizi rekao da je gay? Ja bih bila beskrajno tuzna... Posebno me zanima kako bi reagovali oni koji tu pojavu smatraju normalnom.

(Da se razumemo, nisam nasilna, niti sam za bilo kakve nasilne metode. U prvom postu sam iznela neka razmisljanja na ovu temu pa...)

Streljajte me sad, ali pomisljam da je malogradjanski smatrati homosexualizam normalnim! Jedno je reci ne smetaju oni meni dok god su medju svoja 4 zida, ali sve preko toga... :roll:

Coolgemini

Quote@Coolgemini:kad se budemo videli sledeci put, pokazacu ti knjigu iz psihijatrije za studente medicine cisto da vidis kakva je strucna definicija homoseksualnosti.To sto postoji od pamtiveka ne znaci i da je dobro ( ljudi se takodje drogiraju od pamtiveka, da li je i to dobro? ).

Toliko od mene na temu Big Brother, ne pratim serijal tako da vise nisam kompetentan da pricam na ovu temu.
Ovaj post se nadovezuje na Vladimirov post iz teme''Big brother'',a tice se homosexualizma.
   Vladimire slazem se da NESTO nije dobro samo ako predje granice mogucnosti i realnosti..Homosexualnost i drogiranje naravno da postoje od pamtiveka,ali nikad drasticno oni nisu uticali na promenjenu sliku sveta da bi sada isticali njihovo nezeljeno dejstvo. :roll:.Homosexualnost jeste poremecaj,ali na genetickoj bazi..I ti ljudi se danas, prema najnovijim istrazivanjima, pripisuju normalnim..Ne mozesh biti toliko ogranicen i posmatrati jednu vaznu realnu cinjenicu sa stanovishta jedne medicinske definicije koja cak mozda nije ni dokazana najbolje(kao i sve sto navodi psihijatrija jer se bavi mentalnim bolestima koje su i dalje nedovoljno istrazene).Mislim da poznajesh sta zaista znaci biti psihicki-poremecen>biti opasan za druge,a i za sebe..Zato za takve postoje adekvatne ustanove..Ali ne mozesh neke ljude na osnovu svojih orijentacija(a koje su prirodno predisponirane) svrstavati u psihicki-poremecene..Ti ljudi su itekako sposobni i normalni za zivot..Prema sebi,a i prema drugima :!

Maslacak

Quote from: zoe on 21-09-2006, 20:09:27
I sve vas zaista ne bi pogodilo kada bi vam neko najblizi rekao da je gay? Ja bih bila beskrajno tuzna... Posebno me zanima kako bi reagovali oni koji tu pojavu smatraju normalnom.

Ja sam rekla, ali evo i da ponovim... zaista mi uopste ne bi smetalo. Moglo bi me pogoditi jedino to sto znam da bi ga/je cekao tezak put pronalazenja samog sebe, i uklapanje u okolinu u kojoj ce ga mnogi iskljucivati i diskriminisati... samo to, zbog toga bih zaista bila tuzna.

dissolved girl

@vladimir

ti izjavio na temu izbacivanja srbe:
"Niko me ne moze ubediti da TV B92 ne mrzi sve sto iole reprezentuje srpstvo i Srbiju..."
ako po tebi srba reprezentuje srpstvo a smatras se srpskim nacionalistom,a 'predstavnik' je isprozivao djankarla (i jos jednog lika,ne mogu sad da se setim kako se zove) ni krivog ni duznog onda blago tebi...ko nije skapirao na sta sam mislila kad sam pisala o malogradjanstini,sta mu ja mogu...btw nisam ni rekla da si ti za to da se tuku homoseksualci,pricala sam o tuznoj slici i prilici nase zemlje..

@zoe

a kad izadju iz kuce?sta onda?

@maslacak

totally agree :wink:

hulio_salinas

Zoe, u potpunosti te podr¾avam... Kako mo¾e da mi ne smeta da mi je najroðeniji "nastran"???

ali...

Mislim da ne treba o tome da raspravljamo... Videli smo ko ¹ta o tome misli i bolje da ne idemo jedan drugom uz dlaku...

Smrda

zoe,evo primer iz licnog iskustva....
nije u pitanju ni brat ni sestra,vec jako bliska prijateljica koja je gay(ne znam je li ispravnije reci lezbejka....) i u vezi je sa devojkom vec godinu dana,meni je rekla tek pre par meseci,mada sam ja vec imala svoje sumnje.Drzim se stava da svako treba da zivi svoj zivot i ne mesam se...moram priznati da mi je trebalo malo vremena da se naviknem,ali manje nego sto sam ocekivala...Kad sam pocela da izlazim sa njima sam shvatila koliko ih osudjuju,e to je ono sto je pocelo da mi jako smeta,a ljudi su zaista surovi ponekad...tako da sam nakon par nekih ispada shvatila da im bas nije lako izdrzati sve te osude i nisam sigurna da bih ja to mogla...i to je za svaku pohvalu...
A sto se mene tice,da mi je i sad ponekad cudno,jeste,ali sta sad,to je tudj zivot.Verujem da bih isto mislila da je u pitanju brat ili sestra.Mada,najiskrenija da budem,nisam sigurna kako bih se postavila da se moje dete sutra izjasni kao gay.
eto...malo se ja raspisa,ali toliko....

zoe

Ne znam zasto se uopste pravi paralela izmedju osecanja nacionalizma i stavu o homosexualnosti? Narode, to nema veze jedno sa drugim!

@dissolved girl
Izlazak iz kuce je stilska figura...

@smrda
mislim da te potpuno razumem. plus pitanje o detetu je jos osetljivije!