Homoseksualnost i biseksualnost

Started by zoe, 20-09-2006, 15:28:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Al-Jasmina

#60
Smrdo, HVALA  :cvet

Ostaje ono sto sam rekla a sto nikoga nije dojmilo...

Sta je to sto vam se gadi kod homoseksualaca?
Sta je to sto u vama budi revolt?
Istrazujmo...


To sto se analno zadovoljavaju (ljudi, to svi mogu da rade i svi ze nesebicno zabavljaju i onako)?
To sto su neki od njih devijantnih oblika ponasanja ( vredjaju vas moralni kodex ponasanja, forsiraju odlike suprotnog pola, ili nesto trece?)
Plasite se AIDS-a?
Plasite se da se to ne prosiri kao zaraza, pa na heteroseksualnog vas neko krene da upire prstom?




Vampire 666

Meni se nista ne gadi, ali mi jednostavno smeta kao i svaka devijacija prirode....

Al-Jasmina

Samo 2 pitanjca, :wink:
da li bi se opkladio u zivot voljene osobe da je u pitanju devijacija?
da li bi se drzao tog stava kad bi imao dokaz da nije?



Vampire 666


dissolved girl

#64
Quote from: Al-Jasmina on 23-09-2006, 22:25:04

Sta je to sto vam se gadi kod homoseksualaca?
Sta je to sto u vama budi revolt?
Istrazujmo...




hej postavi neka pitanja za nas koji nismo protiv toga.ccc diskriminacija :wink:

e da,@darker

protiv pedofila (u ovo ukljucujem i pedofile homoseksualce) jesam,bas zbog toga sto si naveo,deca se lako daju izmanipulisati.ali za razliku od toga,protiv homoseksualizma jos ne nadjoh dobar razlog zbog koga bih bila protiv njih...keep on trying :wink:

Al-Jasmina

OK,
zasto kapirate ljude druge sexualne orjentacije?
Stavljate li se na njihovo mesto ili ste prosto slegli ramenima i pustili druge da zive?
  :wink:

@Vampir...

Nikad ne reci nikad,
sem toga zar se zbog tako necega rizikuje zivot voljene osobe!
deluje malo sebicno...samo zbog stava rizikovati nesto najdraze?! 
Oh well...

:ohwell:

Vampire 666

#66
ovde se o homoseksualnosti raspravlja kao o necem duhovnom?! alo! po*ebu se hormoni tokom razvica iz ko zna kojih razloga i mozak se pogresno razvije.meni to zvuci kao genetska devijacija bez morfoloskih posledica na subjekat, vac samo sa psiholoskim. svaka genetska devijacija je bolest na svoj nacin!

ako je neko homoseksualnih sklonosti ok. njegov problem. smeta mi propagiranje te devijacije(filmovi, televizija itd.).


dodah zvezdicu gore

Coolgemini

Quotesvaka genetska devijacija je bolest na svoj nacin!
Vampir,da li mozesh detaljnije da mi pojasnish ovu konstataciju??Ako su ljudi bolesni,onda ne mogu da zive normalno i potrebna su im sredstva za izlecenje..Homosexualci sasvim normalno zive i nikad neces provaliti da li je neko homosexualac ako ti to ne kaze sam..A to ne znaci da genetski poremecaj moze prouzrokovati bolest(bar sto se njihovog slucaja tice ne moze) :!

Vampire 666

mogu da zive normalno...kao sto sam naglasio postoje genetske devijacije koje ne ometaju razvoj i zivot individue, ali su i dalje nenormalnosti(na primer daltonizam)

zoe

Quote from: dissolved girl on 23-09-2006, 23:20:49
hej postavi neka pitanja za nas koji nismo protiv toga.

A da li ste za to?

Vampire 666

pa nisam ni ja protiv toga. samo zelim da se to javnoprihvati kao nenormalnost. ne mogi se homoseksualci i mi heteroseksualci stavljati u istu kategoriju.

hulio_salinas


Lena

Smeta mi propagiranje homoseksualnosti u stilu da je to cool.

Ali inaèe...jednom nas je u srednjoj profesorica psihologije pitala da li znamo za¹to poslednjih godina ima vi¹e levorukih ljudi - odgovor je bio, zato ¹to je to prestalo da se smatra kao nenormalno i sad mogu slobodno da ispolje svoju prirodu.

Tako su se i homoseksualci ranije ¾enili i udavali i trpeli. Moguæe je da je i to uticalo na njihovo odr¾avanje  :> jer sam negde èitala da postoje indicije da je homoseksualnost nasledna. Ali osim te jedne stvari koja ne utièe na obavljanje posla, dru¾enje...to su i dalje ljudi kao svi ostali. 

Uglavnom, kad neko spomene prirodu, normalnost itd. uvek mi padne na pamet monogamija. Èovek prirodno nije monogaman (mada to ne znaèi da nema izuzetaka) a opet svi ulazimo u dru¹tvene tvorevine brakove i mnogi se posle muèe razapeti izmeðu emocija, dru¹tvenih stega i seksualnog nagona. Pitanje je kako bismo se svi mi pona¹ali da je sad vreme stare Grèke.

Tra¾enje homoseksualnih brakova se bazira na zakonskim privilegijama jer onda istopolni partner ima prava kao braèni partner (bolovanje, nasledstvo, blablabla). Za usvajanje dece stvarno ne znam, trenutno sam protiv toga, prvo zato ¹to je okolina netrpeljiva i èak i da je u porodici sve super dete bi imalo traume od ljudi sa strane. Drugo, u toku razvoja deteta potreban je i mu¹ki i ¾enski model (deca samohranih majki bez mu¹kih srodnika u okolini sa kojima bi se mogli identifikovati èesto imaju probleme) i te¹ko je predvideti kako bi to sve i¹lo tako da je nezgodno eksperimentisati (drugo je kad se spontano desi takva situacija).

Da mi brat ka¾e da je gej verovatno bi me to razoèaralo jer imam viziju njega kako se ¾eni i ima decu...onako, tradicionalan model...ali u tome i jeste te¾ina tolerancije, pomiriti se sa tim da ne mo¾e sve da bude onako kako smo zamislili. A kad voli¹ nekog, voli¹ ga valjda zbog toga kakav je èovek.

Da me startuje neka devojka prosto bih rekla da nisam u tom fazonu...nikome ne pi¹e na èelu seksualno opredeljenje (mada neki dignu dreku oko toga, jao pa kako je neko uop¹te mogao da pomislii da ja imam 'takve' sklonosti). Naljutila bih se jedino ako je neotesan start a to ne zavisi od pola nego od liènosti...



Al-Jasmina

@Vampir 666
Da li je daltonizam nenormalan ili ne- ljudi zive s tim...
akcenat stavljam na to da
ako ima i sizofrenicara koji se aktivno bore da zive medju ljudima, ne smetajuci im pritom,
mislim da i homoseksualnost-
bila normalna ili nenormalna, genetska abnormalnost, etc.
zasuluzuje da dobije sleganje ramenima bas kao i pomenuti daltonizam...

Ako bih videla da se neka dva tipa-ili dve zene istinski vole
i srecni su zajedno..ko bih bila ja da krivim lice i kazem-
groooooooooooznooooooooo OBUSTAVITE!


Takodje stojim iz toga da NEKO MOZDA mogu da usvoje decu,
ali se slazem da je drustvo tako koncipirano da bi bili izlozeni osudama i matretiranju od strane konzeravtivnije sredine

Apropo stare Grcke

Platon je podelio odnose  medju ljudima u nekoliko kategorija:
Prvo pocasno mesto zauzimaju odnos stariji i mladji ljubavnik-
akcentirajuci da stariji ljubavnik treba da bude ucitelj svom mladjem ljubavniku,
da ga savetuje, pomaze mu i da zajedno otkrivaju/osvajaju svet, budu prijatelji

Drugo mesto su heteroseksualne veze, koje Platon tolerise jer su deca neophodna,
kao i da se sacuva loza kvalitetnih ljudi za buducnost...

Trece i nimalo laskavo udruzivanje je izmedju dve zene,
jer po Paltonu niti sta nauce niti ima dece  :happy:

E sad ...u ondasnjoj Grckoj, zene su sedele kuci, nit su se obrazovale nit su
videle ista od sveta...
Jednom svestranom tipu kao sto je Platon
odnos sa zenom nije mogao nuditi koliko odnos sa iskusnim politicarem ili vojskovodjom :K

Uostalom, i koncept religije je bio takav...
npr. Zevsov moto ( piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip sve sto hoda)

tako da se ne treba cuditi klimi tog drustva, ma koliko to nama bilo besmisleno...



Kada bi me neka cura startovala, ja bih se nasmejala (ako to ucini na neki fin nacin)
zahvalila na ponudi i ljubazno odbila
(kao kad vas neko pita "El ono put na Njujork?"
a vi se nasmejete i kazete "Nije ciko, to vam je za Ritopek")

Darker

Quote(kao kad vas neko pita "El ono put na Njujork?"
a vi se nasmejete i kazete "Nije ciko, to vam je za Ritopek")
hahahahahahha, koji si car :> :> :>
Prvo da razjasnim par stvari:
CoolG, u prvim postovima si se zdu¹no zalagao za to da je homosexualizam potpuno normalna pojava(dakle da nije nikakav poremeæaj, ili da jeste neki beznaèajni, u fecesnom periodu razviæa :> :> :> :> :>). Zatim, menja¹ tok i kreæe¹ da prièa¹ o njima kao hendikepiranim ljudima sa  genetièkom devijacijom... Samo sam mislio da mora¹ malo to da defini¹e¹, i da se dr¾i¹ op¹teprihvaæenog principa da je hendikep sa genetièkom devijacijom - nenormalan, ne zato ¹to je neko to smislio da bude tako, ili zato ¹to ja to hoæu, nego jednostavno da prestane¹ da me zbunjuje¹, zbog nepreciznosti :K :K :> :> :>
@Smrda: mrzi me da ponavljam, proèitaj jo¹ jednom pa¾ljivo moj prethodni post... Trèe naokolo i vièu: mi smo pederi, mi smo pederi!!!! Razlièiti smo, razlièiti smo!! A zala¾u se za to da budu isti?? :hm Tolerancija nije kada ti meni ka¾e¹, ja sam razlièit od tebe, voli me zbog toga. To je kretenizam. Tolerancija je: ja sam razlièit u nekim stvarima od tebe, ali sam u stvari isti kao ti, èovek od krvi i mesa, voli me ne zato ¹to sam drugaèiji od tebe, nego zato ¹to sam isti kao ti!!!!!
Ljudi generalno imaju fobiju od razlièitog. To je uroðeni instinkt...

Quotee da,@darker

protiv pedofila (u ovo ukljucujem i pedofile homoseksualce) jesam,bas zbog toga sto si naveo,deca se lako daju izmanipulisati.ali za razliku od toga,protiv homoseksualizma jos ne nadjoh dobar razlog zbog koga bih bila protiv njih...keep on trying

Prvo i prvo, nisam protiv homosexualaca. protiv sam propagiranja homosexualizma kao neèeg normalnog!!!! I protiv sam propagiranja pedofilije kao neèeg normalnog. Uop¹te ne mislim da pedofile treba zatvarati. treba ih leèiti i pomagati im. kao i homosexualce. Naravno, samo ako to ¾ele, odnosno, ako im to prestavlja problem u ¾ivotu. A zatavrao bih ih, ako krenu da napastvuju druge, ili da ometaju ljudska prava tih drugih...
A nije normalno ni jedno ni drugo!!
Ne gade mi se homosexualci, ¾alim ih ¹to im je lep¹i *** nego ***, ali to je njihova stvar... Jednostavno mi je ¾ao.
A, Vladeta Jerotiæ je u jednoj od svojih emisija ba¹ zanimljivo prièao na ovu temu. Bisexualci JESU prirodni, i svi se raðamo kao bisexualci, zato ¹to se najvi¹e sexualnost odreðuje ba¹ u pubertetu!!!! I bisexualnost je normalna, recimo kao istra¾ivanje, zainteresovanost za razlièito... Homosexualac je sociolo¹ki fenomen! Bisexualac je sexolo¹ki. Poljubiti se sa devojkom(ako si devojka, ili sa tipom ako si tip) i ¾eleti da sa njom usvoji¹ dete, nije ba¹ isto?