Homoseksualnost i biseksualnost

Started by zoe, 20-09-2006, 15:28:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

i tolerancija ima granicu! usvajanje dece od strane homoseksualnih parova je bolesno !!!

Al-Jasmina

..i neostvarivo, ocigledno.  :confused:

Sem ako neko od njih dvoje nije bioloski otac/majka,
koji ima starateljstvo nad detetom
i zivi u vezi sa istopolnim partnerom? Sta tada?

E meni je zastrasujuce pomisliti na reakciju okoline koja moze tom detetu zagorcati zivot
samo zato sto njima nesto ne izgleda kako treba na toj slici...
:ohwell:

Vampire 666

nije nesto ne izgleda, vec svasta...

Al-Jasmina

(http://nono9.us)

ma kolega... :) kad je LOVE in the air, kako moze biti lose?

Coolgemini

#79
QuotePrvo da razjasnim par stvari:
CoolG, u prvim postovima si se zdu¹no zalagao za to da je homosexualizam potpuno normalna pojava(dakle da nije nikakav poremeæaj, ili da jeste neki beznaèajni, u fecesnom periodu razviæa     ). Zatim, menja¹ tok i kreæe¹ da prièa¹ o njima kao hendikepiranim ljudima sa  genetièkom devijacijom... Samo sam mislio da mora¹ malo to da defini¹e¹, i da se dr¾i¹ op¹teprihvaæenog principa da je hendikep sa genetièkom devijacijom - nenormalan, ne zato ¹to je neko to smislio da bude tako, ili zato ¹to ja to hoæu, nego jednostavno da prestane¹ da me zbunjuje¹, zbog nepreciznosti   
Darker,sustinski receno,nemamo iste stavove :K..Ti ne mozesh mene da razumesh,a ni ja ne mogu tebe.Od pocetka moji postovi imaju isti smisao i kako se tema ostrije razvijala,tako sam ja pokusao da neke argumente malo preciznije objasnim.Smatram da je homosexualizam eksentrican rezultat prirode,ali koji se sasvim normalno ispoljava u drustvu jer to nalaze njihov prirodni sklop.Nenormalno jeste sa stanovista nas heterosexualaca koji imamo jasnu viziju polnog izbora i koga zelimo za partnera,ali je za njih to normalno i oni tu nista ne mogu izmeniti.Visa sila je od njih napravila takve konstitucije da ih ne privlace osobe suprotnog pola,vec istog-i to treba prihvatiti,a ne stavljati u rezervu nenormalnog i vanprirodnog.Zakon prirode je takav,i to treba postovati,a i poznato je da se protiv svih zakona prirode tesko ko moze izboriti.Slazem se da su i oni ljudi i da im naravno ne treba stajati na putu svog polnog opredeljenja.Rekao sam da imaju takav nesudjeni hendikep kao posledicu geneticke devijacije i da ih zbog toga ne treba dozivljavati nenormalnim-jer su oni skroz normalni za zivot ,kao i svi ostali heterosexualci.Kriterijum za ocenjivanje normalnosti je mnogo relativan.To sto neko ima afiniteta ka istom polu jeste cudno,ali ne i nenormalno u odnosu na druge aspekte nenormalnosti koji postoje.
Zato homosexualizam nije bolest,a ako neko i misli da je bolest,onda se ona ne moze izleciti...a i oni se ne pitaju da li se moraju izleciti jer im to uopste ne smeta :roll:
QuotePrvo i prvo, nisam protiv homosexualaca. protiv sam propagiranja homosexualizma kao neèeg normalnog!!!!
Ovo mi nije jasno...Malo bolje mi objasni..Protivan si ljudima koji misle da je homosexualizam normalan ili homosexualcima koji zastupaju to isto misljenje??Mada sam ja vise shvatio kao ovo prvo(pocinjem da te kapiram....wheeeeee :> :>),ali mozda i gresim :`? :`?

Quotei tolerancija ima granicu! usvajanje dece od strane homoseksualnih parova je bolesno !!!
Vampire,probaj samo da se stavish u njihovu poziciju...Da li bi tebi bilo lako da te neko dozivljava bolesnim i da svaki tvoj postupak, koji zelish da uradish iz dobre namere,smatraju bolesnim?? :hm...Usvajanje dece je za njih normalna stvar i uopste ne znaci da ce deca odrasla u homosexualnim zajednicama pokazati isti karakter.To je cak i dokazano :!

Quotekad je LOVE in the air, kako moze biti lose?
That's right :! :! Love is the clue of everything :cvet



Smrda

Darkeru,ja procitala tvoj posrt ope...i opet ne mislim da oni sebe diskriminisu..Sem toga ,apsoluto se slazem sa tobom po pitanju propagiranja sexualnog opredeljenja,mislim da je suvisno i krajnje neprimereno.Ne mislim da se zalazu za to da budu ISTI,nego PRIHVACENI...i ne vidim nista lose u tome.I po pitanju tolerancije se ne slazem sa tobom,Ako je tolerancija...VOLI ME ZATO STO SAM ISTI...nisam sigurna gde ce nas to dovesti???
A i sem toga i fobija je neprirodno stanje...zar ne treba da se borimo protiv iste,ili jednostavno da kazemo..ja se bojim razlicitog,to mi je urodjeno,pa sta?Ajde mi malo pojasnio ceo taj stav oko tolerancije,please :) :) :)
I jos jedno pitanje za sve ucesnike diskusije...Posto vidim da mahom svi,cesto koristimo reci normalno i nenormalno...mene bas zanima kako vi definisete normalno??...jer ja se sve cesce pitam sta je danas uopste normalno... :hm

Bred


Ovako-imaju li geni uticaj na razvoj pojedinih PSIHOLOSKIH karaktera licnosti. Kada sam slusao biologiju na faxu receno je da NEMAJU. Medjutim, neka kasnija istrazivanja su ipak potvrdila da pojedine osobine ipak mogu da se naslede. Da li je homosexualnost nasledna ili nije MI ne mozemo znati i samo ovde dzabe nagadjamo, o tome neka brinu uceniji ljudi od nas.
Mislim da je sustinsko pitanje-ima li svako PRAVO da VOLI i bude srecan? Bilo osobu istog ili suprotnog pola. Licno mislim da ima. I da je zivot suvise kratak da bi se lisavali bilo cega sto nas cini srecnim. Mogucnoscu da razumete razlicite ljude, „upgrade-tujete“ sebe.
D. pobogu „pedofile ne treba stavljati u zatvor nego ih leciti?!?!“ Aloooo, da li si ti razmislio o ovome pre nego sto si napisao?  Doslovce „ne treba ih zatvarati vec im treba pomagati“ ?! E, vecu glupost u zivotu nisam cuo! Da, treba ih pustiti da povremeno dolaze na arzgovore sa psihijatrom, onako, kad im se cefne, pa makar usput i silovali jos xyz dece?! Ma njih treba zatvoriti ZAUVEK  i baciti kljuc! Pogotovo sto je dokazano da je veliki deo njih povratnika tj ponovo zaglavae corku zbog istog (ne)dela.
Poenta ovog odgovora je da ti dokaze da se svako, pa i ti, moze hvatati za svaku rec i naknadno onda prozivati kao sto ti radis coolgeminiju. Srecom pa sam ja sasvimdobro razumeo sta si hteo reci za pedofile iako si bio prilicno neprecizan, vidis kako se moze dvostruko tumaciti ono sto je napisano.

Al-Jasmina

Ovaj a da mi ipak ubacimo i zasebnu temu Pedofili... 

Coolgemini

Ih bre Bred...nije prozivanje ako neko ima drugacije misljenje...Ja i Darker samo argumentujemo i pokusavamo da ''fecesiramo'' jedno-drugog na sto bolji nacin...tj bolje zvuci, pokopamo :K..tako da,be cool...nema razloga za ikakvim opomenama :wink:
Sto se tice pedofilije,nemam nista protiv ako je pozitivno motivisana i ako postoji dopustenje,kao i tolerancija od strane maloletnih lica(ili tek punoletnih)..Ipak su i oni tako psiholoski-konstituisani i da im nekako treba omoguciti zivot...premda nastrana pedofilija i zloupotreba,kao i silovanje,pravac dozivotni zatvor,bez rezerve :! :!

vladimir

Mislim da su pedofili toliko ogavan i jadan skup individua da ni ne vredi trositi dragoceni prostor dragog nam Foruma na njih... >:D >:D >:D

hulio_salinas

Vladimire, u 22 reèi si rekao sve ¹to trebaaa...

alal ti æufte

Bred

Vladimire, pobogu ,ne idi u off ili bar otvori novu temu

Al-Jasmina

(http://nono9.us)
pa jbt, sta ja sve vreme govorim

:K

AquArius

Au.
Sve iscitah.

Slazem se sa Jasminom, ona mi je negde najbliza, a s obzirom da sam se nacitala (jer ste se raspisali) mrzi me da kuckam detaljno sta i kako.
Dovoljno mi je sasvim da sam u toku.  :wink:
Volim sto ste kontrolisani i negde svi (neki manje, neki vise) imaju balansirano misljenje o tome, bez obzira na argumente.

Za pedofile - necu temu da otvaram, nemojte u off sa tim, jer svi ce da pljuju, da pricaju o strankama i sektama koje osnivaju u cilju "razmene" ljubavi, i na kraju cemo da se slozimo da ih treba ... A kome je to normalno, ako takvih ima, zamolicemo Breda da ga banuje sa foruma. Dovoljno ostro?

Bred