Homoseksualnost i biseksualnost

Started by zoe, 20-09-2006, 15:28:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Smrda

pa nema...ali je lako povezati ta dva pojma,pogotovu na Balkanu,gde ustaljena definicija muskarca automatski podrazumeva ostar stav prema homoseksualizmu.

Maslacak

Quote from: zoe on 21-09-2006, 22:04:13
Ne znam zasto se uopste pravi paralela izmedju osecanja nacionalizma i stavu o homosexualnosti? Narode, to nema veze jedno sa drugim!

Slazem se. A bas to smrdo, do ovog dolazi zato sto je kod nas u Srbiji uvrezeno misljenje da pravi Srbin mora biti jak kao celik, da pije pivo, gleda utakmice, bude glavni u kuci i svemoguc u krevetu... Homoseksualizam se povezuje sa feminiziranoscu, samim tim i slaboscu...a zaboga, nijedan PRAVI SRBIN ne moze da bude tako... "pu pu nastran". Sorry na sarkazmu... I ne mislim ni na kog konretno sa ovog foruma, vec na primitivce, kakav je npr (izgleda) taj vas Srba, iako uopste nisam gledala BB i samo iz price kontam o cemu se radi... a tu "emisiju" obilazim u sirokom luku...

AquArius

Bilo da je bolest, genetski poremecaj, posledica lekova koje je majka uzimala u trudnoci, rasturene porodice... cinjenica je da sexualna orijentacija prema istom polu postoji.
(U ovo ne racunam, nekakvo prolazno pomodarstvo, prisutno, ali irelevanto, jer se cini kao foliranje vise nego ista.)
I tu je tacka.

Pokusaji da se neko "izleci", "povrati", "pronadje pravi put", su se vise zavrsavali tragicno nego "uspesno".

Od tacke (ove gore) pa na ovamo, ljudi su odlucili da se bore za svoja prava. I to je u redu. (Razlika izmedju one dve boldovane reci - iz mog prethodnog posta stoji.)

Kada mi neko kaze da je homosexualac, ili lezbijka, ne treba se pitati kako se JA osecam, vec kako se TAJ neko oseca, s obzirom na sve receno i tako dalje. Treba ipak gledati malo dalje.

Nemojte u  :OFF sa Big B., imate temu za to.

Smrda

ma kakav sarkazam,apsolutno se slazem...mene jako nervira koliko je to usadjeno kod ljudi!!i nazalost ne mogu reci da retko srecem ljude sa takvim stavom.
a sto se pomodarstva tice...pa to bi se vec svrstalo u popularizaciju,koju si napomenuo AquArius-u,i mislim da je to vec druga krajnost o kojoj bi mogli posebno razglabati....
A kad smo na ovoj temi,ajde da ja pitam nesto...Meni je jasno kad je neko gay ili lezbijka,ipak se odlucio/la,da se tako izrazim..Ali mi zaista nisu jasne osobe koje su biseksualci?Da li neko to kapira?

AquArius

@ smrda

AquArius je napomenuLA  :wink:

zoe

Bravo smrdo, i mene tek to zbunjuje! Mozda bi cika Frojd imao da kaze nesto na tu temu :hm

Smrda

Sorry AquArius!!!!
Cika Frojd toj temi prilazi kao i homoseksualizmu,zbunjenost...nedostatak majcine ili oceve ljubavi,odbacenost od drustva pa sve to pomnozeno jos i sa genetikom...i eto!Samo jos dodaje da su homoseksualci odredjeni,a bi neodredjeni,pa samim tim sto lutaju su socioloski nestabilne licnosti....I kaze da su njima obe strane(maskulinum i femininum) licnosti podjednako snazne...
Mada meni i dalje to jos nije nista jasno...sto se ne odluce vec jednom?!?!?

mimil

Quote from: zoe on 21-09-2006, 20:09:27
I sve vas zaista ne bi pogodilo kada bi vam neko najblizi rekao da je gay?

Naravno da me ne bi pogodilo... Prvo, ako ti je bliznji valjda bi to oduvek znala, sumnjala, pretpostavljala, ne postaje se gay preko noci. Drugo, ne znam sto bi to bilo toliko strasno, ako ga volis i ako ti je do njega stalo prihvatila bi njegov izbor ma kakav bio, zar ne?

Quote from: zoe on 21-09-2006, 20:09:27
Streljajte me sad, ali pomisljam da je malogradjanski smatrati homosexualizam normalnim! Jedno je reci ne smetaju oni meni dok god su medju svoja 4 zida, ali sve preko toga... :roll:

E ovo mi uopste nije jasno jer ja pomisljam upravo suprotno! Kod nas se homoseksualizam smatra nenormalnim zato sto smo vecinski malogradjansko drustvo. Zato sto nas plasi sve sto je novo i drugacije, na sve cega nema u nasem "selu" se  :roll:

Quote from: dissolved girl on 21-09-2006, 19:19:28
uostalom,ajde da saljemo u bolnice one decake koji vole crnke,ili one koji vole mrsave,ili one koji npr vole misicave

tacno tako!!!

Darker

Sorry, CoolG, ali morao sam i prosto mi je neverovatno da niko drugi nije primetio :> :> :>
Quote from: Coolgemini on 20-09-2006, 22:59:52
Pricamo o homoseksualnosti??Da li je bolest ili ne??Naravno da nije...ispoljava se poremecajem u genskoj ravnotezi zasluznoj za stvaranje odredjenih hormona koji upravljaju isticanjem muskih i zenskih primarnih osobina...Kod homoseksualaca je taj genetski bilans vise privucen zenskoj,mada ne mora da znaci...Najveci broj homoseksualaca se radja sa vec urodjenim genetskim nedostatkom,mada ima i slucajeva da i sredina utice na ispoljavanje homoseksualnosti,narocito u fecesnom periodu deteta...
ovo tako govori ¹ta stvarno misli¹ o njima(sam zna¹ koliko je podsvest va¾na) :> :> :> Dodao bih ja tu jo¹ ¹to¹ta o fecesu, anusu itd. ali æe me aqua i bred kastrirati :>
Kako bih reagovao da mi buraz ka¾e da je gej? ubio bih ga od za***ancije :> :> :> :> :> stvarno, umro bih od smeha :lol2: :lol: :lol: Ali dobro, kad bih prestao da se smejem, preporuèio bih mu da ode na savetovanje kod nekog dobrog psihiæa, a jo¹ bolje na¹ao mu neku strava cupiku :K :K

Coolg, poremeæaj genetske ravnote¾e? genetski nedostatak? sam sebi uskaèe¹ u usta, ako je poremeæaj, naravno da onda nije normalno, glup si :K :K :K
QuoteMislim da poznajesh sta zaista znaci biti psihicki-poremecen>biti opasan za druge,a i za sebe..
znaèi osobe sa Daunovim sindromom, autistièni itd. su za tebe opasni po sebe i po druge?? Opet si glup :K :K :K

Elem, da se uozbiljim. Par pitanja za poèetak. Ok, pederastija i lezbejstvo su normalni i op¹teprihvaæeni.
1) ©ta bi bilo sa ljudskom rasom da su svi homosexualci?
2) Koliki je procenat ¾ivotinja koje su gay?
3) da li ja mogu da paradiram kao hetero??

Sami sebe diskrimini¹u, ako mene pitate, upravo tim paradama i POPULARISANJEM, ¹to reèe aqua. istièu se kao razlièiti. Pa ako veæ toliko nagla¹ava¹ svoju razlièitost, kako oèekuje¹ da te prihvatim kao istog??

Nemam ni¹ta protiv njih, dok god to zadr¾avaju za sebe i ne poku¹avaju da mi nametnu to kao ne¹to NORMALNO. Sve je, samo nije normalno. A Vladimir i LB znaju koliko ja volim nacionaliste, popove i navijaèe. Slika sa parade: neki pop mlati negu ¾enu i vièe joj: ti si satana!! da sam bio tamo ne znam koga bih pre mlatio .grins. .grins. >:D >:D >:D
Brakovi? To je ok, recimo, jer mogu da ostvare neka prava koja ovako ne bi mogli. da usvajaju decu? e onda bih ih stvarno mlatio :F :F :F
Da li su svesni ¹ta bi bilo sa tim detetom? Koja je verovatnoæa da to dete ne bude gay? sa svim ostalim psihozama koje mo¾e navuæi...
dakle Zoe, Vladimire :Bog :Bog
P.S. Maslaèak, hvala q... da se mi ne slo¾imo na nekoj temi :K :cvet

Coolgemini

Hahahahaha...Darker,pa ti umesh da baratash sa podsvescu??Zavidno i interesantno :wink:
Quoteovo tako govori ¹ta stvarno misli¹ o njima(sam zna¹ koliko je podsvest va¾na)    Dodao bih ja tu jo¹ ¹to¹ta o fecesu, anusu itd. ali æe me aqua i bred kastrirati
Posto si mi probudio podsvest,voleo bih da detaljnije objasnish kako si to shvatio sta ja to mislim o njima...jer sam ja naglasio da je fecesni period deteta relevantan za sam razvoj coveka,ne samo za homoseksualca..A taj period je vezan za saznajne elemente koje dete otkriva o sebi i o svom telu i da svaki stres i trauma u tom periodu mogu biti fatalni za psihu deteta..Odatle i sledi sredinski faktor na razvoj homosexualnih ljudi,kao jedna od opcija.
QuoteCoolg, poremeæaj genetske ravnote¾e? genetski nedostatak? sam sebi uskaèe¹ u usta, ako je poremeæaj, naravno da onda nije normalno, glup si   

Citat
Mislim da poznajesh sta zaista znaci biti psihicki-poremecen>biti opasan za druge,a i za sebe..
znaèi osobe sa Daunovim sindromom, autistièni itd. su za tebe opasni po sebe i po druge?? Opet si glup
Genetski poremecaj ne implicira psihicku nenormalnost :!...to sto neko ima poremecen genom,ne znaci da je psihicki bolestan...ne kazem da ne moze dovesti do neke mentalne bolesti,ali u slucaju homosexualizma sigurno ne..
Elem, rekao sam da su psihicki poremecene osobe opasne po sebe i drustvo,a ne osobe(deca) sa Daunovim sindromom(darker,valjda znash sta je Daunov sindrom :>) ...nemoj brkati babe i zabe,Homice i Daunice :>

Darker

 :> :> :> :> :> ahahahahhaha, prestani molim te :K :K :K
Batice, ili si ti mnogo pametan, a ja mnogo glup ili...
Ajde mi, svega ti, objasni koji je to FECESNI period ¾ivota?? Mene na fiziologiji uèili da feces znaèi izmet da ne ka¾em, g***o... Ne znam , mo¾da ti zna¹ neko drugo znaèenje...Ahahahhahaha, gay-evi su imali problema u fecesnom periodu ¾ivota, hahahhahaha :> :> :>
Drugo, daunov sindrom jeste vezan prevashodno za decu(ali ima i onih koji ¾ive dosta du¾e), ali po tvojoj def. i ta deca su opasna po sebe i okolinu... Poremeæaj=suprotno od normalnog!!!! Kapiram ¹ta hoæe¹ da ka¾e¹, ali skapiraj onda i ti mene... homosexualizam nije normalan, ali je mo¾da prirodan... Ali ne znam za¹to si se uhvatio tih mizernih 0.5% roðenih gay-eva... ¹ta æemo sa 99% steèenih??

Coolgemini

Well,koliko me drzi secanje iz psihologije,radili smo stadijume psihickog razvoja deteta i secam se da je neki kognitivno-saznajni stadijum bio fecesni ili mozda drugacije oslovljen.. :`?.mada mislim da je pocinjao sa F...nisam bash sad skroz siguran(naravno kad si me istripovao :>) i ne znam sta si se toliko u'vatio za taj feces :K..mada ne znam odakle je meni palo na pamet da tu rec upotrebim u argumentovanju uopste?? :hm..Bolje da se takmicimo u fecesiranju,nego u pametovanju,posto meni ovo vishe lici na ovo prvo :K
Skontao sam sta hoces reci...Slazem se da sve sto nije u domenu normalnog,jeste nenormalno i poremeceno. :!.S tim sto ja te izraze malo drugacije shvatam.. Kad sam pominjao da su psihicki-poremecene osobe opasne,mislio sam na ludake..a homoseksualci to nisu(iako su prirodno-poremeceni) i s tog aspekta mislim da svakako nisu opasni za drustvo...A i dalje ne znam kako se tu umesao tvoj Daunov sindrom :`? :)

lijepa bosanka

#42
Evo pekinezera.....av,av,av... :K
Spominjes me D.... :lol2: ali ovaj put se apsolutno slazem sa svim sto si rekao,osim ono u vezi nacionalista,navijaca i svestenika(popova,kako ti rece!)...

Za mene su homoseksualci bolesni ljudi,kojima treba ukazati adekvatnu  pomoc,kao i svima koji su bolesni.... :>
Mislim da NIKADA necu to prihvatiti tako normalno...i koji bolesni um moze da im odobri usvajanje djece....pitam se samo...Koji stepen poremecaja ce imati ta djeca koja odrastaju u takvoj nezdravoj sredini....
To,ljudi nije prirodno... Ja mislim kada bi mene startovala zena,da bih mogla da je bez problema  :box :box  :lol:....
Iskreno....pozeljniji su mi nacionalisti nego,kako ih vi lijepo zovete,gejovi!!!!!!!!!  :K
@ maslacak: Pravi muskarac i treba da bude jak kao celik,i da pije pivo,i gleda utakmice i naravno da bude svemoguc u krevetu!!!! A sta mozemo kada su Srbi ili da generalizujemo Balkanci takvi!!!! I zato ih obozavam!!!! :cmok :cmok :cmok



Coolgemini

QuoteZa mene su homoseksualci bolesni ljudi,kojima treba ukazati adekvatnu  pomoc,kao i svima koji su bolesni....
Mislim da NIKADA necu to prihvatiti tako normalno...i koji bolesni um moze da im odobri usvajanje djece....pitam se samo...Koji stepen poremecaja ce imati ta djeca koja odrastaju u takvoj nezdravoj sredini....
LB,izgleda da si ponovo zasla u domen svog neopravdanog i bespotrebnog rasizma,a i ogranicenost koju pokazujesh nimalo nije zadovoljavajuca :roll:
Prvo,homosexualizam nije BOLEST,to vec razglibamo tri stranice i naucnici su to vec uspesno dokazali>(jeste genetski poremecaj ali koji se prirodno normalno manifestuje i koji ne treba pomoc nikakvog strucnog lica da bi se izlecio jer je sasvim normalan za keogzistenciju)
Drugo,mislim da je vise neprihvatljivo pricati o tome da li je neko normalan a neko ne..LB,sta je po tebi normalno? :hm..Da muskarci u Srbiji neguju svoj alter-ego manipulisuci zenama i da zene svojim umanjenim polozajem ispunjavaju njegove zelje??Ja ne vidim da svet tako funkcionishe..Ako je takva situacija ovde,onda nam se nista dobro ne pripisuje..Nacionalizam nikom dobro nije doneo,a nama nikad za u poslednjih 50 godina. :!
Ne treba biti ogranicen i konzervativan..Valjda smo ljudi i stvoreni da menjamo stavove i prosirujemo vidik svojih saznanja.Ako ceo svet vec uveliko prihvata homosexualizam kao normalnu pojavu,ne znaci da ce nasa minijaturna drzava ostati prisebna sebi i ciniti zaostavstinu u pogledu teoretskih saznanja..Homosexualci sirom sveta uspesno usvajaju decu i ta deca su sasvim zadovoljna u svom odrastanju..mnoga istrazivanja su vec sprovedena i ubacena u teoretska iskustva,a evo jednog:
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=2093.new#new


Maslacak

#44
Quote from: Darker on 21-09-2006, 23:52:36
P.S. Maslaèak, hvala q... da se mi ne slo¾imo na nekoj temi :K :cvet

OLE! :~ :~ :~
:cvet

To za fecesni perod je meni kao nesto zasmetalo, ali sam post ovlas preletala, pa nisam dozvolila mozgu da obradi informaciju... Dakle, Coolgemini, verujem da si mislio na "fetusni" period, ali je Darker bezobrazan pa nece da ti kaze pravi izraz nego te samo zeeeza :lol:

Dosta homoseksualaca se slaze da bisex. ne postoje, vec da je to period nesigurnosti i neprilagodjenosti,  kada se eksperimentise, ali se na kraju obicno "odluci" za jedan pol. Gledala sam neki film, i mnogo mi se svidela izjava: "pa ko je i izmislio biseksualce, nego homoseksualci" :>

Argument: Sta bi bilo kad bi svi bili homoseksualci, je stvarno dobar. Mene samu to cesto navede na razmisljanje.. Zaista, to govori da ta pojava nije prirodna u smislu produzavanja vrste. Ali sta...koliko zena na svetu se radja neplodno? Koliko ih postaje neplodno tokom zivota iz raznoraznih razloga? Koliko muskaraca ima "lenje spermatozoide"? koliko parova ne uspeva da ima decu ma koliko se trudili? Priroda je sve to sasvim lepo sredila - zato NISU svi homoseksualci, i zato nisu svi neplodni. Nekima "zakine" produzavanje "vrste", ali vecini ne, i onda je to sasvim dobra ravnoteza...

Kad je u pitanju usvajanje dece, da, to jeste problematicno. I sama se slazem da to i nije najnormalnija sredina za dete, i nisam sigurna da bih se sa tim slozila. Ali imate drugu stranu:
-koliko dece odrasta u alkoholicarskim porodicama? Znate li kakva je to sredina za odrastanje?
-u koliko porodica muzevi tuku decu i zenu?
-koliko dece odraste samo sa jednim roditeljem? I to je takodje jednostrano vaspitanje.
-koliko dece odrasta u nekakvim jadnim i bednim domovima kao sirocici?
Zar nije bolje da dete raste u domu punom ljubavi, pa makar i sa dva roditelja istog pola, nego u nekakvom domu bez igde ikog i sa sigurnoscu da nema blistavu buducnost, ili u kuci u kojoj se roditelji svadjaju, tuku, u kom jedan ili oba roditelja pije i u kom nema mira ni sekund... u kom i ono mora da pribegava picu, drogi da bi pobeglo od svega toga... Jako jako puno ima disfunkcionalnih porodica, za malo koje dete se uopste moze reci da odrasta u normalnoj sredini, tako da homoseksualizam vise i nije tako strasan...

E sad...to sto je par homoseksualan, ne znaci da i tu nece biti alkohola i slicnih stvari koje upropastavaju jednu porodicu, i zivot i psihu deteta.. ja samo kazem da zivot sa homoseksualnim roditeljima ne mora biti nesto najgore sto se detetu desi...
---> uf, sad ocekujem tesku pljuvacinu na ovu moju izjavu :> :> :>