Homoseksualnost i biseksualnost

Started by zoe, 20-09-2006, 15:28:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Smrda

Quote from: Dorian on 26-09-2006, 19:25:02
Pomodarski homoseksualizam? Ma dajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj


To je samo jeftini izgovor pouput onoga: "jao, bili smo pijani i nismo znali sta radimo, pa se desilo". :D


U sustini je svako svako ljudsko bice biseksualno, pa je lakse reci, da si gej zato sto je to in, nego priznati sebi i ostalima, da te u osnovi vise privlaci isti pol od suprotnog.


Being gay is not a choice.

?????
Ne bih se bas slozila sa ovim sto napisa...Mislim to za pomodarski homeseksualizam OK.....sa tim se slazem....
Ali ovo drugo...nisam bas sigurna..mislim da je sve stvar izbora,pa cak i seksualno opredeljenje....Ako osecas da si GAY/STR8,onda biras da li se prepustas tome ili boris protiv toga...ne znam bas da objasnim najbolje..ali mislim da ipak svako pravi izbore u skladu sa svojim osecanjima.... :) :)

Dorian

Ma ovo drugo je nebitno. Vazno je, da si se ti samnom slozila oko pomodarstva.  :D  :D  :D


:ziveli:



Smrda

pa svako :) normalan :) bi se oko toga slozio sa tobom...kao sto si rekao jeftin izgovor(opravdanje,sto je jos gore!!) za ponasanje....
evo i za tebe :ziveli

AquArius

Kafana je da se sljoka!
Selite se u Bolonju drugim recima  8)

Smrda

auuu...pa sto tako ostro AquArius!!?!?!?  :'(
samo smo malo slavili sto se slazemo...necemo vise....evo ovako 8) 8) 8)

vladimir

Quote from: Dorian on 26-09-2006, 17:12:47
PS: clanak je preuzet sa nekog gej sajta.

Za¹to me to ne èudi... :roll:

Smrda

Quote from: vladimir on 27-09-2006, 07:00:22
Quote from: Dorian on 26-09-2006, 17:12:47
PS: clanak je preuzet sa nekog gej sajta.

Za¹to me to ne èudi... :roll:
Ipak mislim da clanak nije ostrascen,dosta neutralno posmatra pojmove....

vladimir

Pa to i jeste poenta tih èlanaka sa gay sajtova-da neutralnim stavom i kao normalno prika¾u nenormalne stvari. :hm

Vampire 666

slazem se sa tobom...svakako da ce na njihovim sajtovima i drugim javnim glasilima biti prikazani u nenegativnom, a najcesce u skroz pozitivnom konekstu...onaj fazon - gek je ok....

AquArius

Quote from: smrda on 26-09-2006, 23:22:54
auuu...pa sto tako ostro AquArius!!?!?!? :'(
samo smo malo slavili sto se slazemo...necemo vise....evo ovako 8) 8) 8)
:wink:

Elem, pomenuti clanak - pise ko je napisao.

"Burton M. Leiser, profesor prava i filozofije na Pace University u New Yorku. Objavljivao je brojne nauène radove i studije iz obe oblasti. Poznatija dela su mu: Custom, Law, and Morality: Conflict and Continuity in Social Behavior, 1969 (¹to mu je ujedno i doktorska disertacija); Liberty, Jus­tice and Morals: Contemporary Value Conflicts, 1979; Changing Structures in Modern Legal Systems and the Legal State Ideology, 1998 (kao koprireðivaè); Human Rights in Philosophy and Practice, 2001 (kao koprireð.)."

Covek zvuci relevantno, a clanak sam je verovatno zbog toga svega i stavljen na gej sajt, pa sa istog ovde.
Nije ni vazno u krajnjoj liniji. Mislim da mu cilj/namera nije afirmacija gej populacije ("gej je ok"), vec rasclanjivanje nekih pojmova, iako meni zvuci kao filosofija (mozda zato sto sam ja u fazonu, nebitno je odakle dolazi, vazno je kako se sa istim postupa).


Vampire 666

pa to je srz problema....homoseksualnost ne treba posmatrati iz filozofskog ugla....iz tog ugla sve moze da se protumaci kao normalno....

treba posmatrati iz bioloskog ugla....a tu se ne uklapa u osnovna pravila....

mimil

daleko cemo da doguramo ako sve budemo posmatrali iz "bioloskog" ugla...

Al-Jasmina

Ako posmatramo iz bioloskog ugla-
onda tek nije ni bitno-
samo cemo da posmatramo, klimamo glavama i vracamo naliv pera u dzep belog mantila dok se konsultujemo sa kolegama!
:K

Smrda

upravo tako.....
A sem toga on ne posmatra homoseksualnost iz filozofskog ugla,vec terminologiju reci prrodno,neprirodno......Bar mi se cini da je to Aqua htela da istakne...
A ako vec posmatramo iz bioloskog,mada mislim da smo vec pricali o tome, covek je biseksualno bice u samom startu(bar tako kazu naucnic i psihijatri),sto znaci da moze da krene da se razvija u dva pravca.....I ko ce da kaze koji je pravac ispravan a koji ne,tj.prirodan a koji ne?!?!????

Darker

E, znao sam da æe da doðe do polemike normalno/nenormalno. U principu i sam se protivim jasnoj determinaciji ¹ta je normalno, ali pogre¹io sam ¹to odstupih od toga... jednostavno ih koristim u svakodnevnoj terminologiji, bez filozofskih razmi¹ljanja, kao ¹to ih svi koriste...
Elem, od svega gorenavedenog, dve stvari su mi ostavile utisak, Bredove packe i aqua-ina ¾elja da ostavimo po strani pedofiliju, zoofiliju, nekrofiliju itd.
brede, moja reèenica nije bila neprecizna niti nepromi¹ljena, nego jasan stav, a vrlo u vezi sa ovom temom, kao i ostali pobrojani fili...
I tu mislim da je okosnica nesporazuma!!!!!!
Za mene postoji znak jednakosti za pojave kao ¹to su ljubav prema istom polu, prema deci, prema le¹evima, prema ¾ivotinjama, da ne nabrajam dalje ostale filije(a verujte mi ima ih podosta...) Za¹to je za mene to isto? Naravno da nisam elokventan da to objasnim, ali poku¹aæu...
Da li mislite da je recimo, nekrofilija, ili pedofilija neèiji slobodan izbor?? za¹to je to drugaèije od homofilije? Govorim o pojedincu, dakle, o potrebi za osobom istog pola, detetom itd.(da ne ogadim svima ovu temu). stiæiæemo i do ljudskih prava, ne govorim sada o tome. Govorim o potrebi. Za¹to je neko odluèio da je gay ok, a pedofil je ludak koji nije ni za leèenje nego za do¾ivotno tamnovanje, kako reèe Bred... Koji je kriterijum?? Naravno, da je silovanje dece problem, ali to je nus-pojava(MOLIM DA ME SHVATITE PRAVILNO!!!!Ne mislim da to nije problem i da oni nisu opasni po dru¹tvo, ali banalizujem stvari da biste mogli da shvatite za¹to izjednaèavam to sa homofilijom), jer naravno da niko od dece nema potrebu za èikinim bombonama. A ¹ta ako negde na svetu postoji jedno dete(10 godina recimo) koje je recimo(dakle samo kao teorija) dovoljno zrelo da zna ¹ta hoæe i ba¹ ga privlaèi taj èika i tog èiku to dete. Ljubav cveta, svi sreæni i zadovoljni... Da li je i to onda za zatvaranje po va¹im standardima(ako uzmemo da je homofilija op¹teprihvaæena pojava)??
Ili je bitno samo da je ljubav u pitanju?

poenta ovog mog ogavnog pisanija je da ako je gay ok, za 30 godina æe i pedofili, zoofili, nekrofili biti ok. ne normalni ili prirodni. biæe ok... a onda zbogom civilizacijo...

I dalje stojim kod svog stava: to je sve isto!!! i nikog od njih ne treba zatvarati, nego im treba pomoæi...