Homoseksualnost i biseksualnost

Started by zoe, 20-09-2006, 15:28:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

E vidis,tu je samo jedan problem,
u gay vezi su obe osobe obicno sa licnom kartom,
te shodno tome imaju izbor...
za razliku od gorepomenutih objekata koji su primorani na taj oblik kontakta! .grins.

O detetu koje hipoteticki uziva u ljubavi sa cikom  :roll:
mogu samo da kazem da je podjednako konkurent za lecenje kao i cika...
sve i da ste citali "Ljubav u Tunisu" to je tako i tacka! :)

Ali opet, kao i za narkomaniju, alkoholizam, depresiju i ostalo-
bez pristanka onog ko je za lecenje nista od lecenja...
nije poenta pomagati tom nekome na silu dok mu se ne ogadi zivot! :(


E sad, :hm
razmisljam ja da li je moguce uticati na nekoga da promeni sexualnu orjentaciju?
Ako je to moguce,
imaju li homofobi opravdanje
za svoje nezadovoljstvo zbog propagiranja ili
prisutnosti doticnog obrasca ponasanja u svakodnevici?

Zamislite da vas osoba vaseg pola dohvati i socno poljubi
na nekom javnom mestu
(npr. utakmici derbija)
bez vaseg pristanka,
a da vam pritom sine u svesti neprijatan podatak
da vam nije placen milionski honorar za tu scenu
i da ste O SVETA MAJKO na derbiju!!!!  :K

Znam slucajeve gde je gay populacija saletala heteropopulaciju
sto se nije nuzno zavrsavalo fizickim obracunom sa doticnim gayom,
vec vise neprijatnoscu, potragom za policajcem u gluvo doba...  :ohwell:

Da li je ta grupica saletacaha presretaca, i ozbiljnih napasnika
(da quotujem besmrtnog Terija Praceta:
"Mi smo mala i netipicna manjina zbog koje ostale bije los glas")

razlog sto nam i neki nevidljivi gay smeta?

Zapitam se i nad ozloglasenim zatvorskim wc-om...
(na Farmaciji se coveka slobodno moze
saviti da pokupi ispali sapun jer nema opasnosti od napada,
a i nema sapuna  :K)
Likovi koji tamo "operisu" nisu gay vec vise mix ludila,besa, etc.  :ohwell:

Ne znam, ali stojim iza toga da duboko zalim nad svakom osobom koja je
skrenula na svom prirodnom putu krivicom ljudi iz svoje okoline...
A verujte,
lako je zalutati kad covek ne vidi put zbog neprolivenih suza... :(








Darker

Quote from: Al-Jasmina on 28-09-2006, 01:10:34
E vidis,tu je samo jedan problem,
u gay vezi su obe osobe obicno sa licnom kartom,
te shodno tome imaju izbor...
za razliku od gorepomenutih objekata koji su primorani na taj oblik kontakta! .grins.

O detetu koje hipoteticki uziva u ljubavi sa cikom  :roll:
mogu samo da kazem da je podjednako konkurent za lecenje kao i cika...
sve i da ste citali "Ljubav u Tunisu" to je tako i tacka! :)

Znao sam da nema ¹anse da skapirate stvarno ¹ta sam hteo da ka¾em!! :box :box :F :F >:D >:D .grins. .grins.
ne zanima me lièna karta ili slobodna volja ili ljudska prava!! Zanima me potreba za osobom istog pola u poreðenju sa potrebom za ovim drugim pobrojanim stavkama... Da li postoji jednakost izmeðu tih potreba?? kao devijantnih oblika sexualnog pona¹anja? Odnosno da li je sve to devijantno sexualno pona¹anje i kako odrediti ¹ta jeste a ¹ta nije??Nemojte opet o liènoj karti i slobodnoj volji, pliz, sa aspekta sexualne potrebe...

Vampire 666

ma shvataju te oni Darkeru, samo nece da priznaju da si u pravu, jer danas nije politicki korektno biti antigej....

Dorian

#123
Quote from: Al-Jasmina on 28-09-2006, 01:10:34
E vidis,tu je samo jedan problem,
u gay vezi su obe osobe obicno sa licnom kartom,
te shodno tome imaju izbor...
za razliku od gorepomenutih objekata koji su primorani na taj oblik kontakta! .grins.

O detetu koje hipoteticki uziva u ljubavi sa cikom  :roll:
mogu samo da kazem da je podjednako konkurent za lecenje kao i cika...
sve i da ste citali "Ljubav u Tunisu" to je tako i tacka! :)

Ali opet, kao i za narkomaniju, alkoholizam, depresiju i ostalo-
bez pristanka onog ko je za lecenje nista od lecenja...
nije poenta pomagati tom nekome na silu dok mu se ne ogadi zivot! :(


E sad, :hm
razmisljam ja da li je moguce uticati na nekoga da promeni sexualnu orjentaciju?
Ako je to moguce,
imaju li homofobi opravdanje
za svoje nezadovoljstvo zbog propagiranja ili
prisutnosti doticnog obrasca ponasanja u svakodnevici?

Zamislite da vas osoba vaseg pola dohvati i socno poljubi
na nekom javnom mestu
(npr. utakmici derbija)
bez vaseg pristanka,
a da vam pritom sine u svesti neprijatan podatak
da vam nije placen milionski honorar za tu scenu
i da ste O SVETA MAJKO na derbiju!!!!  :K

Znam slucajeve gde je gay populacija saletala heteropopulaciju
sto se nije nuzno zavrsavalo fizickim obracunom sa doticnim gayom,
vec vise neprijatnoscu, potragom za policajcem u gluvo doba...  :ohwell:

Da li je ta grupica saletacaha presretaca, i ozbiljnih napasnika
(da quotujem besmrtnog Terija Praceta:
"Mi smo mala i netipicna manjina zbog koje ostale bije los glas")

razlog sto nam i neki nevidljivi gay smeta?

Zapitam se i nad ozloglasenim zatvorskim wc-om...
(na Farmaciji se coveka slobodno moze
saviti da pokupi ispali sapun jer nema opasnosti od napada,
a i nema sapuna  :K)
Likovi koji tamo "operisu" nisu gay vec vise mix ludila,besa, etc.  :ohwell:

Ne znam, ali stojim iza toga da duboko zalim nad svakom osobom koja je
skrenula na svom prirodnom putu krivicom ljudi iz svoje okoline...
A verujte,
lako je zalutati kad covek ne vidi put zbog neprolivenih suza... :(








Jasmina, bravo.




A sto se potreba tice, pa zasto recimo decak u Africi nema te potrebe za cikinim bombonom?
Verovatno zato sto ni ne zna sta je bombon.

Znaci jedno je covekova narav a drugo iskustvo.







Drugo.

Pitam se zasto me vase razmisljanje sve vise podseca na ovo:

:razocaran:  :ohwell:



http://www.mycoolclips.com/?v=ebb8d0ddfcfccc492ba4832e79d8b97f



Strasno.


hahahaahahahaahaha...........

Al-Jasmina

#124
@ Dorian

Mislim da dete kao takvo

i sexualno opstenje ne treba da budu ni u istom pasusu
a kamoli u nekoj hipotetickoj sitaciji gde vagamo iskustvo i neiskustvo!
I tu me ne zanima nikakvo pozivanje na slobodnu volju, narav buducu ili bilo sta drugo... :/

Drugo: Zar je bitno na sta te nase razmisljanje podseca? ti si napravio svoj izbor
ne mozes ocekivati (generalno) da te svako razume

@Darker...sori! Kapiram :cvet
...

Btw, sve pomenute devijacije su postojale onoliko dugo koliko je i covecanstvo...
Neka drustva su slegala ramenima na sve pomenute,
ali su osvajaci brisali takve tendencije...

Ja ne verujem da ce extremne sexualne devijacije ikada biti opste prihvacene,
ne u kulturama koje imaju stanovnistvo vecinski orjentisano kao vernici (ma koje od vecih sv.religija)
:/

Smrda

@Darkeru,
ja sam te skroz skapirala,mada moram reci...covece ti bas ode u ekstremnost sa pisanjem...ali dobro,poenta shvacena :wink:
Ne verujem da bi se izmedju tih potreba staviti =,iz svih prethodno nabrojanih razoga,kao prvo,kao drugo,jos nismo sigurni da je homosexualizam devijantan oblik ponasanja,jer ako se ide ka toleranciji tudjeg sexualnog izbora u drustvu i prihvacenosti istog,onda tesko da bi takav oblik ponasanja nazvali devijantnim.U suprotnom,u kakvom drustvu to zivimo?!? :box
kako odrediti sta je devijantno a sta ne???Ne znam,bas postavi tesko pitanje....ali mislim da je to ponasanje koje iskace iz koloseka moralnih,socijalnih i jos ne znam kojih sve normi(ako me sluzi secanje..tako smo nesto ucili iz psihologij...).Pogotovu kad je sexualna volja u pitanju,devijantnost je jako skakljiva tema jer se svako poziva na slobodu izbora..Sto se mene tice,sta ko radi iza zatvorenih vrata mene se ne tice i necu osudjivati nicije ponasanje(ni sexualno) dok god ne ugrozava okolinu....
a sto se sexualnog aspekta tice....pa ta deca sa cikom,iz tvog primera tesko da imaju sexualnu potrebu,sem ako bas nisu napredna  :K
a za homofile i n jihov sexualni aspekt....pa ne znam,morao bi sa njima da vidis :)
@Dorian
a sto si ti razocaran??? :hm
@Jasmina
mislis da vera moze da spreci takve pojave?....
ne bih ja bas rekla,ne obavezno....mozda da malo uspori,ali...ako ima devijacije,onda ih ima..jedna trula jabuka i ode cela korpa..

Dorian

#126
Quote from: Al-Jasmina on 28-09-2006, 09:48:46
@ Dorian
Mislim da dete kao takvo

i sexualno opstenje ne treba da budu ni u istom pasusu...


Potpuno se slazem.
No decu, cike i bombonice prvi pominje Darker.

Quote from: Al-Jasmina on 28-09-2006, 09:48:46
...a kamoli u nekoj hipotetickoj sitaciji gde vagamo iskustvo i neiskustvo!
I tu me ne zanima nikakvo pozivanje na slobodnu volju, narav buducu ili bilo sta drugo... :/

Msilim, da se nismo razumeli.

Da probam, da objasnim.

Ne mozes da zelis nesto, za sta ni ne znas da postoji. Na to iskustvo sam mislio.
Ili sa drugim recima:
Quote from: smrda on 28-09-2006, 10:58:56
a sto se sexualnog aspekta tice....pa ta deca sa cikom,iz tvog primera tesko da imaju sexualnu potrebu,sem ako bas nisu napredna  :K

Od kako znam za sebe uvek sam imao veci afinitet do osoba istog pola, ali ne do cikica sa bombonima, nego do dece - decaka mog uzrasta.
Primer kog Darker navodi nisam zapazio cak ni na televiziji.








Al-Jasmina

@smrda Ne mislim da vera moze u potpunosti da spreci,
ali racunajuci da vera nosi dogmatske momente  :hm
(dakle utvrdjene obrasce ponasanja i verovanja koji se ne preispituju i ne menjaju kroz vreme)
racunam na to da ce novi i neuobicajeni obrasci ponasanja imati znatne
ili cak trajne prepreke.

Dorian

#128
Quote from: Al-Jasmina on 28-09-2006, 09:48:46
Drugo: Zar je bitno na sta te nase razmisljanje podseca? ti si napravio svoj izbor
ne mozes ocekivati (generalno) da te svako razume


Ma ti si skroz simpa devojka.

Nego mislio sam na komentare tipa:
"ako ovo onako...
...onda ce za 20, 30 godina to tako" itd.

;-)




EDIT:
Smucilo ti se?
E sad zamisli kako je tek jednome geju, koji mora da slusa takve i jos gore komentare i to svakog dana, i ne samo na internetu nego svuda oko sebe.

To je bila ustvari  poruka onog posta. :P  :T  :~


Quote from: smrda on 28-09-2006, 10:58:56
@Darkeru,
ja sam te skroz skapirala,mada moram reci...covece ti bas ode u ekstremnost sa pisanjem...ali dobro,poenta shvacena :wink:
Ne verujem da bi se izmedju tih potreba staviti =,iz svih prethodno nabrojanih razoga,kao prvo,kao drugo,jos nismo sigurni da je homosexualizam devijantan oblik ponasanja,jer ako se ide ka toleranciji tudjeg sexualnog izbora u drustvu i prihvacenosti istog,onda tesko da bi takav oblik ponasanja nazvali devijantnim.U suprotnom,u kakvom drustvu to zivimo?!? :box
kako odrediti sta je devijantno a sta ne???Ne znam,bas postavi tesko pitanje....ali mislim da je to ponasanje koje iskace iz koloseka moralnih,socijalnih i jos ne znam kojih sve normi(ako me sluzi secanje..tako smo nesto ucili iz psihologij...).Pogotovu kad je sexualna volja u pitanju,devijantnost je jako skakljiva tema jer se svako poziva na slobodu izbora..Sto se mene tice,sta ko radi iza zatvorenih vrata mene se ne tice i necu osudjivati nicije ponasanje(ni sexualno) dok god ne ugrozava okolinu....
a sto se sexualnog aspekta tice....pa ta deca sa cikom,iz tvog primera tesko da imaju sexualnu potrebu,sem ako bas nisu napredna  :K
a za homofile i n jihov sexualni aspekt....pa ne znam,morao bi sa njima da vidis :)

@Dorian
a sto si ti razocaran??? :hm

Super si ovo srocila.

Kao da mi citas misli.


spojih poruke



Al-Jasmina

@Dorian double postujes, a to nije po bontonu foruma!
U buduce dugme izmeni pa dodaj u postojecu poruku... :smile:

nemoj da i treci put opomenem

  :police:

Bred

[off]ok, ne snalazi se covek najbolje, treba mu vremena da udje u fazon. Doriane, bilo bi lepo da procitas Pomoc za forum (http://www.farmaceuti.com/forum/Themes/default/help/index.croatian.html) i FAQ (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=1481.0)

zoe

Ideja: procitati "Lolitu" Vladimira Nabokova

@Darker
:cvet

Dorian

#132
 
Quote from: Bred on 28-09-2006, 12:15:10
[off]ok, ne snalazi se covek najbolje, treba mu vremena da udje u fazon. Doriane, bilo bi lepo da procitas Pomoc za forum (http://www.farmaceuti.com/forum/Themes/default/help/index.croatian.html) i FAQ (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=1481.0)


hahahahahaha

Pod 1
Ja jesam u fazonu.  ;-)

Pod 2.
Poznati su mi i FAQ i pravilnik itd. 


Pod 3
@ smrda:E draga maco , razocaran sam zbog toga u kakvom drustvu ja to zivim.
Djaba nama sve ovo pisanje i teoretisanje, kad se nista nece promeniti u praksi.

Ja i dalje necu moci da se poljubim ili da se povatam sa mojim deckom na ulici, parku, klubu itd.

Dalje me zanima, sta je ono, sto tera nekoga, da polomi kosti nekome zato sto je taj neko gay. Zbog cega neko zeli, da na fizicki nacin obracuna sa ljudima, zbog njihove seksualne orjentacije?
Sta je ono sto cini jedan zivot vredniji od drugog?

Jos nesto. Kad bi morali da birate, sta bi radje izabrali. Da ste siroce iz Zvecanske ili usvojeno dete gay roditelja recimo u Torontu?

zoe

Siroce iz Zvecanske! Mare bi brinula o meni! :cvet :cvet :cvet

@Dorian
Nema svako potrebu za fizickim obracunom. Tj. ja nemam. Grozno je videti da se neko savatava na ulici bilo da je hetero bilo da je homo. Treba cuvati svoju privatnost od drugih (inace se ne bi ni zvala privatnost...)

Necu dalje komentarisati, vec sam iznela svoje stavove u ranijim postovima...

Smrda

Quote

Pod 3
@ smrda:E draga maco , razocaran sam zbog toga u kakvom drustvu ja to zivim.
Djaba nama sve ovo pisanje i teoretisanje, kad se nista nece promeniti u praksi.

Ja i dalje necu moci da se poljubim ili da se povatam sa mojim deckom na ulici, parku, klubu itd.

Dalje me zanima, sta je ono, sto tera nekoga, da polomi kosti nekome zato sto je taj neko gay. Zbog cega neko zeli, da na fizicki nacin obracuna sa ljudima, zbog njihove seksualne orjentacije?
Sta je ono sto cini jedan zivot vredniji od drugog?

Jos nesto. Kad bi morali da birate, sta bi radje izabrali. Da ste siroce iz Zvecanske ili usvojeno dete gay roditelja recimo u Torontu?

Quote
Ja,brate, biram Toronto u svakom slucaju......
A sto se tice naseg drustva i ja sam razocarana...i nije nam dzabe teoretisanje....uvek se nadje neko ko u toku diskusije postane tolerantnij,i shvati da je poenta da prihvati tudje razlike,mane(ako vise voli tako da ih zove),da ne mora da ih odobrava,ali da ne treba da ih osudjuje,jer niko na to nema pravo.....
E sad sto se poljubaca tice...mogu da te skapiram,ali i ja sam protivnik VATANJA po klupama,ulicama,isto kao i Zoe.....I mislim da polako stvari dolaze na svoje,bar ja vidjam dosta prilicno slobodnih gay parova...ali opet se ogradjujem,ipak ti samo znas kako ti je u svojoj kozi!!!Zato glavu gore :cvet
a za te besne nemam sta da kazem,mislim da njima nije bitno da li si gay ili navijac tudjeg kluba...oni gledaju samo nekog da biju i,hvala Bogu,nalaze izgovore u rasismu,sexualnoj diskriminaciji,itd...To su tek bolesni mozgovi,ako mene pitas i sa njima bi ja u .....(ali necu da se zestim sada!!)Na tvoju zalost spadas u grupu ljudi(ne ljuti se na izrazu...) koja je na udaru,ali ja mislim da ce to uskoro proci...jednog dana mora...mozfda sporije nego na zapadu,ipak je ovo Balkan....ali bice,kadtad!! :)
I nista ne cini jedan zivot vrednijim od drugog,tudjeg!!!Samo ima ljudi koji to ne znaju....da svi to znaju danas ne bi bilo ubica,siledzija...itd...