Homoseksualnost i biseksualnost

Started by zoe, 20-09-2006, 15:28:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

Quote from: zoe on 28-09-2006, 13:33:32
@Dorian
Nema svako potrebu za fizickim obracunom. Tj. ja nemam. Grozno je videti da se neko savatava na ulici bilo da je hetero bilo da je homo. Treba cuvati svoju privatnost od drugih (inace se ne bi ni zvala privatnost...)

Ovo je i meni blizak stav...
takodje sam napominjala da mi je pomalo degutantno da se ljudi ponasaju preterano intimno na javnim mestima  :ohwell:

AquArius

@Darker
Kapiram sta je tvoj strah (nemoj ovo shvatiti tendenciozno!).
Mislim, gde onda postaviti granicu, ako se tako krene. (Crno ali da li ce to biti) Kanibalizam? Incest? ... brrr ...

Ne, ne stavljam =. I tacka.
Dosta je receno i ne zelim da se ponavljam (previse).

Ako neko zeli da bude sa osobom koja, kao sto sam vec napisala ima dovoljan broj godina, odredjenu zrelost psihicku i fizicku i naravno odredjenu inteligenciju, kao i adekvatnu nazvacu to,iako mozes naci bolji izraz - samospoznaju, onda me bas briga da li ta osoba zeli da spava sa muskarcem ili zenom, da li zeli da gleda svoju zenu kako opsti sa tri/cetiri muskarca u isto vreme ili sa drugom zenom itd.(BTW, da li i te osobe treba leciti i sl., posto se i to svakako moze smatrati devijantnim, ako hoces nenormalnim ili kako kod to hoces da nazoves ponasanjem). Samo ne zelim da mi se to postavlja kao normalno i kao "ok" izbor. Seksulane potrebe su razlicite (mozemo razviti citavu temu/teoriju/filosofiju o tome, ali u ne ovde). Ali cak i one kao takve imaju granice. Licne (subjektivne) i objektivne!

To je moja poenta.

E sad, razdvajam pedofile, nekrofile, zoofile i ostale file, jer je poreklo njihovog "filizma", kakvo god da je - za lecenje i posmatranje. Ne mogu ja sad razglabati o pomoci istima i inkorporiranju u zajednicu takvih osoba (iako su oni itekako inkorporirani, recimo nevidljivo).

Dalje...
Mene zanima, koliko ljudi iz gej populacije potice iz rasturenih porodica, (gde je oca bio dominantna destruktivna strana - za muskarce npr.) i onih srtiktno patrijarhalnih, I da li bi i u kojoj meri oni priznali da iz takvog okruzenja poticu...

zoe

E AquA, to o porodici je sasvim dobro pitanje!
Ovaj gay mladic koga ja poznajem je Kanadjanin. Potice iz katolicke porodice sa vrlo striktnim i jasnim moralnim nacelima. Sestra mu se zamonasila i zivi u Parizu u jednoj crkvi...(ima jos brace...) Za majku kaze da je to neverovatna zena, sa uzasno mnogo energije koja je u stanju da spava samo 3 sata dnevno. On je ateista! Meni je ova prica bila jako interesantna! Naravno, odmah sam pomislila da je u toku odrastanja on u necemu bio sputavan... :hm

willie the scot

ne mislim da te ljude treba sazaljevati,to je pasivno agresivno batinanje...imali smo jednog pozadinca u odeljenu....ignorisao sve zivo i trudio se da sve sokira.od muskaraca samo je pricao sa mnom jer ga nikad nisam pitao ide li u kafice kao sto je "roma" i postavljao slicna debilna pitanja.cak nije dosao ni na matursko.jednom,posle srednje skole,kada mu se na ulici javio jedan drug iz odelenja ovaj je prosao pored njega bez reci.na to se ovaj drugi naljutio i sutnuo ga u dupe.tada se zaustavio i lepo prijateljski popricao sa njim...ono sto hocu da kazem,...oni samo hoce da ih sutnete u dupe kada se ponasaju kao svinje...najgore sto mozete da uradite je da bezuspesno pokusavate da razumete,prihvatite i gotovo.
sto se tice prava...to ce se desiti.sve osim onaj deo za usvajanje dece.   

Vampire 666

Nazalost WTS, upravu si....Jos ce sutra krivicno da odgovaras ako nekom kazes u lice  pederu jedan...

Coolgemini

#140
QuoteNazalost WTS, upravu si....Jos ce sutra krivicno da odgovaras ako nekom kazes u lice  pederu jedan...
Vampire,mislim da nije u redu nekom prebacivati za licni izbor sexualnog opredeljenja..Ako tebe doticna gay osoba nije povredila,nemash prava da je uznemiravash i ophodish se prema njoj kao prema izrodu :roll:..Tako nesto definitivno nije u skladu jednog normalno-koncipiranog drustva i svako sejanje mrznje radja mrznju dvostruko vishe :!..Gay ljudi su isto ljudi kao i svi drugi,treba ih prihvatiti takvima kakvi jesu...Njihova istopolna opredeljenost nema negativnih tendencija i motivacija i zato mislim da se niko nece naci ostecenim zbog plasiranja jedne takve ideje koja verovatno ima slicne uzroke kao i kod heterosexualne orijentacije-teznja ka ljubavi i sreci.
Quotesto se tice prava...to ce se desiti.sve osim onaj deo za usvajanje dece.

Taj deo regulisanosti vec postoji u nekim zemljama..Procitao sam na jednom drugom forumu da je skoro u Hrvatskoj bio ozvanicen brak izmedju dve devojke i da im je cak posle bilo dozvoljeno da usvoje dete..
Mislim da nema niceg loseg u tome da gay parovi usvoje dete..Vishe se treba pitati o razlogu napustanja deteta od strane svojih roditelja jer je to veci problem za dete,nego ljubav koju moze primiti od homoseksualnog para.To se cak i dokazalo da je uspesno ,a ispitivanje je sproveo neki univerzitet u Virdziniji(SAD)

Vampire 666

pogresno si razumeo....pazi sledeca situacija....

Neki kancelarijski posao....osoba x je gey i treba da saopsti nesto vazno na sastanku, ali nema mu*a...tebi pukne film i izderes se pedercino jedna!, a on te tuzi i ti zavrsis sa krivicnom prijavom koja nije vezana za verbalni delikt, vec za ugrozavanje ljudskih prava sto se mnogo stroze kaznjava (iako bi to rekao bilo kome u trenutku besa, pa cak i zenskoj osobi )......

na to sam mislio...

Al-Jasmina

Fine mrtve djevojke, a CoolG?  :wink:

Pa ne znam, ali meni je uvredljivije da mi neko kaze da sam politicar... :K

Coolgemini

QuoteNeki kancelarijski posao....osoba  je gey i treba da saopsti nesto vazno na sastanku, ali nema mu*a...tebi pukne film i izderes se pedercino jedna!, a on te tuzi i ti zavrsis sa krivicnom prijavom koja nije vezana za verbalni delikt, vec za ugrozavanje ljudskih prava sto se mnogo stroze kaznjava (iako bi to rekao bilo kome u trenutku besa, pa cak i zenskoj osobi )......

na to sam mislio...
Razumem te...mada svako vredjanje pojedinca nekom notom homofobicnosti nije dobro ni za tebe,ni za ostale, ni za zrtvu vredjanja jer je mozda i ona homofobicna pa se ne zna kako ce odreagovati. :roll:.U svakom slucaju postoje mnogo bolja vredjanja od takvih i koja vise prilice adekvatnim situacijama poput nesporazuma ili neslaganja u kancelariji.

@Al-Jas:..OOO daaaa....Socially dead poor girls :roll:... :'(

AquArius

Quote from: Vampire 666 on 29-09-2006, 05:57:58
Nazalost WTS, upravu si....Jos ce sutra krivicno da odgovaras ako nekom kazes u lice pederu jedan...
@vamp
7. strana teme, treci odeljak mog posta.
Totalno kontam sta si hteo reci!

Al-Jasmina

@Vamp Ma bre ima socnijih nacina da se bilo kome stavi do znanja da je evnuh!  :>

trinity

mene samo cudi da ste svi vi izdvojili vreme da bi raspravljali o ovoj temi meni je to nenormalno i nikada me niko nece moci ubediti u suprotno
I mozete reci da sam homofobicna, ali takve ljude treba odstraniti iz drustva...
Samo razmislite da je to normalno onda bi homosi mogli da prave decu izmedju sebe i da tako produzavaju vrstu sto naravno ne mogu...
Zato su osudjeni na izumiranje

Smrda

Quote from: trinity on 29-09-2006, 11:39:09
mene samo cudi da ste svi vi izdvojili vreme da bi raspravljali o ovoj temi meni je to nenormalno i nikada me niko nece moci ubediti u suprotno
I mozete reci da sam homofobicna, ali takve ljude treba odstraniti iz drustva...
Samo razmislite da je to normalno onda bi homosi mogli da prave decu izmedju sebe i da tako produzavaju vrstu sto naravno ne mogu...
Zato su osudjeni na izumiranje
uh!!! malo ostro?!? :hm
a vredjanje...pa i ja mislim da ima mnogo socnijih naziva :) :)
sto se socijalnog aspekta tice...moja prijateljica je iz standardne porodice,da se tako izrazim...roditelji u braku,lekari,ona zavrsila fax..druzi se sa str8 ljudima i nevuce neke "traume" iz adolescencije...tako da ...ne verujem da je njen socijalni zivot imao uticaj na njeno sexualno opredeljenje...
ipak misli da prvo ide genotip,pa fenotip.

Darker

Aqua, konaèno da se slo¾imo negde :cvet :cvet :cvet
Da sam malo vi¹e ozbiljan, slagali bismo se i na drugim temama :K :K :T :T :T

pexualis

#149
cujte, niko ne sme biti protiv homica, jer, po nekim naucnim teorijama, oni su ponajmanje krivi za to sto su postali to sto jesu!

dakle, jedna od trenutno vazecih teorija u naucnim krugovima zapada glasi:

ako majka, koja je u prvim mesecima trudnoce, trpi teske stresove, koji mogu biti uzrokovani licnim, ili nekim spoljnim problemima, na mozak fetusa se luce "pogresni" hormoni, znaci, ako je dete musko, pojacano se luce zenski hormoni, sto dovodi do delimicnog ostecenja mozga. nakon porodjaja, radja se beba koja, sutradan izrasta u recimo muskarca, ali muskarca sa mozgom zene, koji nije osvajacki nastrojen, vec masta o tome da ga neko osvoji, da ga neko ima, da mu neko nesto radi, umesto da on ima u glavi da nesto radi zeni! tako da, samo je pitanje vremena kada ce neko postati homic, ako vec ima da kazemo prednatalnu predispoziciju za to. naravno, kazu da postoje i skroz normalni ljudi, koje u mladjim danima navata neki iskusan gay, i tako ih navuce na isti pol za sva vremena! naravno, i neko sa predispozicijom da postane homosexualac, moze krenuti ipak pravim putem, ako osobe suprotnog pola, sa kojima bude u vezama, budu "darezljive" i tako ga ubede sta je zapravo ispravno!

peace!


Bred-ajme, bez pisanja cele poruke velikim slovima!