Prakticni ispit iz farmaceutske tehnologije?

Started by Bred, 22-09-2006, 22:46:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

katarina


optimisticna

Ljudi, treba mi pomoc! Ako u preparatu imam opojnu drogu, sta treba da napisem u napomeni o tome? Takodje mi nije jasno: U receptu Kombinovani prasak I nalazi se Kodein fosfat, on jeste opojna droga, ali ne znam trebam li u diskusiji napisati napomenu, zato sto u zakonu o opojnim drogama pise da se kodein do o,3g ne smatra opojnom drogom. A u Kombinovanom prasku je on dat mislim u kolicini od 0.01g. Pomozite_ :help:

Enea

izdaje se na dupli recept.. ne upravljati motornim vozilom.. bla bla

i ko ti trazi da poznajes zakon o opojnim drogama za prakticni ispit? niko.

optimisticna

Hvala ti na odgovoru. Ja sam studentica iz Banjaluke. Nama to traze

Enea

30 doza po 0,01g=0,3g
pacijent sigurno tokom dana necje uzeti svih 30 doza, i to onda treba da znachi da  nije opojna droga i da mozesh da ga izdash na 1 recept.. a svi znamo da je kodein derivat morfina... ok, mi proveravamo dozu.. :hmm
ali..
iz koje je godine taj zakon? iz 2004?
ono sto ja znam je da su nasi zakoni samo prepevi zakona EU.
bez dopuna, bez uskladjivanja.. mi ovde najprostije recheno: nemamo adekvatno obucheni kadar koji bi takav zakon detaljno izanalizirao, a potom dao na izglasavanje. neke druge zemlje, ex YU, na pravnim fakultetima imaju odseke 'pravo EU'..
s' druge strane, po chemu proveravate doze? ph Jug V ne daje doze.. ne mogu da verujem da svaku dozu proveravate po Martin Dailu.. mi jesmo, ali ne sve.. i shta onda ostaje? Ph Jug IV koja je starija i od tebe i od mene.. i zakon iz 2004. ? ja bih se bez obzira na zakon pozivala na trenutno vazecju, ma koliko matoru farmakopeju i rekla to i to opojna droga tachka.. jer.. ljudski zivot je jedan, promashi jedni decimalu u rachunu i cjao, zdravo, nema vise!
odgovornost je ogromna.. bili ili ne u EU.
a mozda da ipak pitash nekoga na vashem fakultetu ili nekog drugog studenta?
mislim, ako vas nisu nauchili na vezbama da se pozivate na zakone, kako to mogu da vam traze na ispitu?
znachi li to da treba da znate ceo zakon napamet?
ili ste Vi neko ko treba da polaze drzavni ispit?

pozdrav

Bred

Ja cuh da bas oma dosta novina u vezi sa prakticnim iz tehnologije-da umesto recepta moze da dodje i zadatak, i da ako 3 puta padnete prakticni polazete neki veliki test i pred komisijom.

Ovo sam NACUO, ne znam detalje, raspitajte se pa napisite ...  :wink:

bilja_tb

Uslov za izlazak na usmeni deo ispita:

polo¾en praktièni deo ispita. Jednom polo¾en praktièni deo ispita va¾i 12 meseci. Ako student u tom roku ne polo¾i usmeni deo ispita, praktièni ispit se ponovo pola¾e. Posle tri neuspela polaganja praktiènog ispita, student je obavezan da pola¾e test kao uslov za ponovni izlazak na praktièni deo ispita.

milena

Nije mi bas najjasnije..? I prakticni i usmeni moraju da se polazu (poloze) u istom roku??  :hm

shumshi

ne u istom ispitnom roku...
nego u roku od 12 meseci...  :happy:

MiKy

zna li se u koliko sati je prakticni 01.09.?

JO


nirvana

kad je prakticni ipsit u oktobru za apsolvente

bilja_tb

cini mi se 21.09. ali proveri nisam sigurna

tixy

#133
Diskusija & izrada:
Rp/ Lidocaini chloridi inj. 1,5% 10ml
M.f.inj.
D.S.ad m.m.  :wink:


tatamara

Polaze li se i dalje onaj drugi veci pismeni test kada izlazis vise od tri puta na prkticni? :wave: