Prakticni ispit iz farmaceutske tehnologije?

Started by Bred, 22-09-2006, 22:46:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

anamail

da li neko zna ,konkretno ,sta ce od januarskog roka 2010, biti na prakticnom?tj.cula sam da ce ,navodno biti samo oficinalni preparati?da li neko jos nesto zna?

*TIJANA*

Da li jos uvek na prakticnom dolazi izrada ekstraktivnih preparata? ili samo kao recept za diskusiju?  Ili nikako? :K2:

bilja_tb


milicagm

Treba li za prakticni biofarmacija,kapsule,tablete?Cini mi se da ne treba ali... :wacko:


*TIJANA*

 :help2: Da li kapima za nos proveravamo/ispravljamo tonicnost?

milicagm


tixy

Vodeni preparati za nos su obicno izotonicni,pa ne bi bilo lose proveriti tonicnost,to je minut posla  :wink:

*TIJANA*

hvala!  :cvet  konsultacije sutra u 11h?

andjelina

Obavezno radimo proveru izotonicnosti kapi za nos na ispitu!(iako nismo radili na vezbama) Samo nisam sigurna da li korigujemo ako nije izotonicno.Pitaj na konsultacijama.

*TIJANA*

jedno pitanjce iz supozitorija- ako u ljubicastoj fascikli nema vrednost za faktor istiskivanja nase supstance, koja se vrednost uzima? :cvet

tixy

Pogledas u MF 2008,pa ako ni tamo nema,onda za neorganske supstance f=5,a za organske f=1,4.
Ali,retko daju takve supstance...

Radisal

Da li na praktiènom iz farmaceutske tahnologije dolaze recepti, bilo samo za diskusiju, bilo za diskusiju i izradu iz dekokta, infuza, macerata i èajnih me¹avina? Ja sam stariji student, a dobila sam informaciju od prethodne generacije, poslednje koja nije po Bolonji, dakle 86, da oni to nisu radili na ve¾bama. Pa ako je neko skorije izlazio na praktièni i ima proverenu informaciju da li ovakvi recepti dolaze, znaèilo bi...
Izvinjavam se ako je ovo pitanje veæ negde postavljeno.

blabla

To i mene interesuje, ja sam imala vezbe pre 2 godine,a cini mi se da nam je asistentkinja rekla da nam to nece dolaziti na ispit iako smo radili na vezbama

leluska