Prakticni ispit iz farmaceutske tehnologije?

Started by Bred, 22-09-2006, 22:46:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gocca

Quote from: jdjeka on 10-10-2007, 15:10:25
da je trebalo sama to da ukapiram ili da pitam ass koja mi je bila dezurna ako mi je propis bio sumnjiv. rekla je da ne moze da me pusti da prodjem jer recept nije tacno uradjen, a nebitno je iz kojih razloga! :arracher:

To je obrazlozenje?! Pa, ja sam odusevljenja...

Jeca

#91
Quote from: jdjeka on 10-10-2007, 15:10:25
@ ajvi  :cvet
@ maslacak  :cvet
hvala na lepim recima! bunila sam se ja, ali mi nije bilo pomoci! ass je prvo tvrdila da sam ja sama zaokruzila od 0,25 na 0,2g. pa kad sam joj napokon dokazala da nisam, rekla je da je to tehnicka greska (nastala mnogobrojnim kopiranjem f.m.3), da je trebalo sama to da ukapiram ili da pitam ass koja mi je bila dezurna ako mi je propis bio sumnjiv. rekla je da ne moze da me pusti da prodjem jer recept nije tacno uradjen, a nebitno je iz kojih razloga! :arracher:

Hm...a jesi ti sigurna da ti je samo to bila greska? Nelogicno mi je da te obore zbog propisa koji ne valja i jos si im dokazala da tako pise u FMIII. Ako je tako i ako je samo to greska, trebala si da trazis sefa ili kako vec to zovu instituta,pa da ona odluci. Ako je tebi tacan zadatak i sve izracunato i ispisano na tu masu koja je PROPISANA u fm III,nije imala prava da te obori,jer mi ne mozemo da gledamo u pasulj da li su pogesili ti sto su pisali PROPIS  :shock

Ja sam imala za izradu infudibile invertosi (bez propisane koncentracije) i stearinski krem.

KOliko sam primetila, nisu pregledali mladji ass, vec oni stariji koji koliko-toliko imaju usaglaseno sta treba da se napise da bi polozili, bar mi se tako cini.

Maslacak

Stvar je u tome ¹to u propisu pi¹e da je tetracaini chloridi oculogutte 0.25%, a zatim u sastavu pi¹e da ima tetrakaina 0.2g u 100g (¹to mu izaðe 0.2%). Znaèi, asistentkinja æe uvek da ide na to da je jdjeka "trebalo da vidi da ne¹to sa propisom nije u redu i da pita pre nego ¹to poène da radi".
I ja mislim da je mo¾da trebalo da se obrati vi¹im instancama, jer ZAISTA nije u redu da neko padne zbog tako neèeg pri èemu ostalo dobro uradi... ali sa druge strane, znajuæi i ostatak instituta, sumnjam da bi urodilo plodom.

jdjeka

@ jeca
100% sam sigurna da mi je samo to bila greska!!! ass mi je rekla upravo ono sto je @ maslacak napisala (da je trebalo sama da ukapiram da nesto nije u redu i da ih pitam oko svega sto mi je sumnjivo). obzirom da sam se citavih pola sata a mozda i vise raspravljala sa ass, i to nije urodilo plodom, nisam htala ni da trazim sefa (ili koga god vec) jer znam da bi mi rekla isto sto i ass.
napominjem da je mene najvise iznerviralo to sto je propis ispravljen nakon ispita!!! to me je navelo da mislim da je trebalo da bude ispravljen i pre, pa mi stvarno nije jasno zasto nije bilo tako???!!!  :box

Enea

^ ja te sada vishe nishta ne razumem.

ti si dobila da napravish 0,25%, a propisu stoji 0,2% ??


kada biste samo znali koliko mi je krivo shto sam se oslobodila, a ne iskoristila to..

DA LI ISHTA OD LITERATURE SME DA SE PONESE NA ISPIT?

koliko ljudi bude u vezbaonici, koliko ph?

Gocca

Jedina dozvoljena literatura jesu farmakopeje, mf i prirucnici. Tvoji ili iznajmljeni iz biblioteke.

Prosecno je u sali oko 20tak studenata ili nesto manje.
Posto dosta studenata ima svoju, onda obicno nije tuca oko literature.

Srecno!

Enea

 :~

evo ja cju poneti registar lekova, i rp

moze?

a mozda nabavim i ph jugiv

Gocca

To je dozvoljeno. :>

Moze da se desi da ti malo asistenti prevrcu po knjigama, pa nemoj da ti nesto pada na pamet.  :wink:

Enea


Maslacak

Quote from: Enea on 25-10-2007, 15:04:27
ti si dobila da napravish 0,25%, a propisu stoji 0,2% ??

Ne ne...
kapi se zovu: "tetracaini chloridi oculoguttae" i oficinalno je u FM3 nekoliko koncentracija, a najmanja je 0.25% (to je ona izraðivala) i tako i pi¹e. Meðutim, onda u sastavu za izradu kapi te koncentracije, pi¹e da ide 0.2g (a ne 0.25g) tetrakaina :)
Znaèi, ona je trebalo da provali da je propis u FM3 malo kontradiktoran.
Sad jasno?  :cvet

tarantulica

Kako je moguæe da do sada ta nelogiènost nije primeæena?  :hmm

Enea

Quote from: Maslacak on 29-10-2007, 20:49:21
Quote from: Enea on 25-10-2007, 15:04:27
ti si dobila da napravish 0,25%, a propisu stoji 0,2% ??

Ne ne...
kapi se zovu: "tetracaini chloridi oculoguttae" i oficinalno je u FM3 nekoliko koncentracija, a najmanja je 0.25% (to je ona izraðivala) i tako i pi¹e. Meðutim, onda u sastavu za izradu kapi te koncentracije, pi¹e da ide 0.2g (a ne 0.25g) tetrakaina :)
Znaèi, ona je trebalo da provali da je propis u FM3 malo kontradiktoran.
Sad jasno?  :cvet

uuu, secjam se tog zadatka.. da, da, da..
pa shto nije pisala izradu iz glave?
kako god.
vishe srecje drugi put! :cvet

tarantulica

Quote from: Maslacak on 29-10-2007, 20:49:21

kapi se zovu: "tetracaini chloridi oculoguttae" i oficinalno je u FM3 nekoliko koncentracija, a najmanja je 0.25% (to je ona izraðivala) i tako i pi¹e. Meðutim, onda u sastavu za izradu kapi te koncentracije, pi¹e da ide 0.2g (a ne 0.25g) tetrakaina :)
Znaèi, ona je trebalo da provali da je propis u FM3 malo kontradiktoran.
Sad jasno?  :cvet

Nije...  :stid:
©ta je trebalo da uradi?
Da prijavi odmah asistentima ili da sama zakljuèi koliko treba da odmeri?

:hmm

Maslacak

Da prijavi asistentima, pa da oni razre¹e nedoumicu :)

Enea

Da li na ispit dolaze kolodijumi, macerati, infuzi, dekokti, chajevi, sirupi?