Ustav

Started by Vampire 666, 24-09-2006, 00:46:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

Sprema se donosenje novog ustava....jos jednog u nizu....nadam se da nece biti samo mrtvo slovo na papiru....btw pozivam sve ljude da izadju na buduci referendum i daju svoj glas...

Darker

Kosovo u ustavu?? :hm :hm :hm

Vampire 666

politichki marketing...kosovo s i sada nalazi u ustavi(ovom iz 1992)

Darker

Pa uskoro æe jo¹ samo u ustavu i da se nalazi, samo se nadam da znaju ¹ta rade, a ne da samo lupaju kontru...

KaBoom

Vojvodina ne dobija autonomiju po novom ustavu... Izaæiæu da glasam, ali izgleda za negativan odgovor, protiv usvajanja tog dokumenta. Ustupili tu taèku Radikalima, koji su pristali na ustav samo ako Vojvodina bude ovakva kakva jeste. To mi se ne sviða da pare iz najbogatijeg dela Srbije (iz Vojvodine) idu tamo u Novi Pazar i sl. jer treba i njih razvijati... Izvinjavam se ako ovde ima nekoga iz pomenutog dela, ali to je moje mi¹ljenje.

Recimo zadnji primer. Izgraðen je autoput u Vojvodini iz para graðana ove pokrajine. Sada æe Vlada u Srbiji izgraditi deo autoputa, koji se nadovezuje sa ovim u Vojvodini za bolju povezanost sa EU, a pare od putarine æe iæi u BG... Dakle Taj deo autoputa finansira Vlada, a ovaj veæi deo su finansirali graðani iz svog d¾epa, a putarina ide u Vladu, pa æe ministar Kapitalnih investicija da rasporedi te pare negde na jug... Meni se to ne sviða, ali tako je...

Vampire 666

moram  :OFF
Novi Pazar nije uopste nerazvijen....

KaBoom

@ Vampire: Lupio sam... Ne znam kakav je, nikad nisam bio. Izvinjavam se. Èuo sam od drugara koji su tamo slu¾ili vojsku da je dosta prljav, pa sam zato zakljuèio. Ipak, u postu gore sam mislio na neke zaostalije delove na jugu, a takvi postoje.

Bred

Iskreno, ja trenutno Vojvodini sa Cankovim pajtasima na njenom celu ne bih davao ni ovoliko koliko dobijaju sada. Moraju ljudi da shvate da sa Cankom i njemu slicnim nemaju buducnost. Cinjenica je da se veliki deo para iz unutrasnjosti Srbije sliva u Bg a da se vraca na kasicici. Resenje je u decentralizaciji i davanju vecih ovlascenja lokalnim vlastima. Ali s obzirom koliko kod nas ima korupcije, pitanje je kako bi to funkcionisalo.
Stavljanjem Kosova u Ustav se nista ne resava niti ce ko obracati paznju na Ustav Srbije. Gradjani su svoje misljenje o Kosovu milion puta do sada iznosili putem raznih refereduma i izbora da je bezukusno o tome vise polemisati.


KaBoom

E tu se sla¾em Brede - decentralizacija! Kao ¹to ka¾e¹, ko zna kako bi funkcionislo, kad bi je opet stvarala vlada iz BG-a... Bem li ga, circulus viciosus...

pop

Vlada je za referendum izdvojila preko pola milijarde dinara. Bolje da je za te pare kapitalac nesto izasfaltirao, a da na predstojecim republickim izborima na listicu dodaju pitanje da li ste ili ne za predlog Ustava.
Imao sam priliku da vidim dokument sa procentima od poreza koji ostaju opstinama i fakat je da najmanje ostaje gradovima u Vojvodini. Regionalizacija je resenje, k'o u Nemackoj ili Italiji, da se zna sta je cije.
Sto se teksta tice, cim se Kostunjavi i Grobar dogovaraju, to ne moze da izadje na dobro.

Bred

Slazem se da su referendum i izbori trebali da budu organizovani isti dan ali im se pretpostavljam zuri zbog Kosova

pop

Da im se stvarno zuri, doneli bi Ustav pre 3 godine jer im je to bilo prvo predizborno obecanje. Ovako samo mazu oci narodu i pokusavaju da izvuku koji glasic pred izbore (koji ce po nekim informacijama biti krajem godine, a najkasnije na prolece).
Ta preambula u Ustavu (kako je Kosovo neraskidivi deo Srbije) je klasicna demagogija. Pitam se sta ce biti ako kojim slucajem Kosovo postane nezavisno. Da li ce tad opet da pisu novi tekst? Na kraju krajeva, svaki laik koji zna koju cinjenicu o medjunarodnom pravu zna da su medjunarodni sporazumi superiorniji u odnosu na zakone i Ustav neke zemlje (narocito banane k'o sto smo mi). Tako da argument da se zuri zbog Kosova nije bas na mestu.

Bred

U pravu si pope.

Vampire 666

referendum i izbori za predsednika i parlament ce se najverovatnije odrzati 10. decembra, a kostace poreske obveznike nesto manje od 290 miliona dinara....



p.s. vec sada mogu da najvim svoje odsustvo na da izbora posto sam verovatno predsednik komisije na mom glasackom mestu......

Bred

Wow, ti si faca. :K
Sorry za off