Ustav

Started by Vampire 666, 24-09-2006, 00:46:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pekmez

Pregovori su za narod i one koji ne znaju sta se desava.

Darker

Nadam se da smo se ti i ja ne¹to dogovorili :wink:

pop

Ustav nema ama bas nikakve veze sa ishodom statusa za KiM. Treba biti baaaas naivan ako mislis da ce neko da se tangira sta nama tu pise, a inace i u sadasnjem KiM postoji kao deo Srbije. Nego, da se ne bih ponavljao, vec sam apsolvirao ranije o kakvoj se propagandi radi.
P.S. Darkeru, svaka cast za Zarkov tekst, to jedino valja u toj Politici.

Darker

E neki macan danas nu Utisku obja¹njavao ¹ta znaèi KiM u Ustavu, navdono pokazujemo ¾elju da se borimo za isti, ni¹ta drugo... nem pojma, jb¹ mi mater...

Bred

tema o referendumu http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=2762.0
molim da ne mesate temu o referundumu i o ustavu

pop

Brede, kako da ne mesamo teme o referendumu i Ustavu, kad je referendom o Ustavu?!
Zatvori onda ovu temu, pa da se nadovezemo na novu.

Bred

Pa lepo pope-ovde se prica o resenjima koja su data u ustavu a tamo o samom toku Referenduma i priprema za isti :wink:

pop

A to uopste nema veze jedno s drugim?!  :K

Bred

a zasto prepletati dve teme? i mesati baabe i zabe?

Darker

Ajde Pope, sad ti meni lepo da objasni¹, objektivno razliku izmeðu novog i starog ustava... Za¹to glasati, a za¹to ne glasati...
Bez politièke obojenosti!!
Mislim da je ovo vrlo va¾no pitanje, gnu¹am se ljudi koji æe izaæi da glasaju, tako eto, èini im se da tako treba, kao i ljudi koji neæe izaæi jer ih u ¾ivotu ne zanima politika... A kontam da se ti razume¹ najbolje, ako gre¹im ,neka se i drugi javljaju, pa mi da organizujemo javnu raspravu :K :K :K

KaBoom

Novi ustav jeste bolji, bar koliko toliko, jer nam stari ne odgovara, jo¹ iz vremena Socijalizma, kad Srbija nije bila dr¾ava, veæ samo republika... Al ne bih se ba¹ slo¾io da je mnogo dobar. No, ko sam ja da sudim... Ovde bi dobro lego citat: "Da se ja pitam, ja bi ovuda protero kamion!" :)

Vampire 666

novi ustav je bolji zato sto uvodi regulativu u neke oblasti koje uopste nisu spomenute...takodje, jedna od bitnijih stvari je i razlaz od socijalizma posle -ak godina, odnosno ne postoji vice drustvena svojina, vec samo privatna...

pop

#57
Dark, objasnio bih ti sinoc u kafani razliku, ali bilo je preveselo za te teme  :ziveli
U najkracim mogucim crtama, razlika je ogromna izmedju Milosevicevog i ovog Kostunicinog Ustava, narocito u tome sto je ovaj tzv. 'meki' Ustav jer vise nije potreban referendum da bi se menjao vec samo Skupstina. To je plus, kao i to sto se ukida drustvena svojina. Medjutim, meni je mnogo zasmetalo to sto nije bilo nikakve rasprave o samom tekstu, cak ga i i oni u Nerodnoj Glupstini nisu procitali pre no sto su glasali (negde oko ponoci). Drugo, osnovno pravilo demokratije je da se ljudska prava samo nadogradjuju, odnosno sire, a ovim Ustavom se ne podrazumevaju neka prava koja su vec bila usvojena nekim deklaracijama u samoj skupstini.
Ima jos mnooogo manjkavosti u smislu da neki clanovi nisu dobro definisani pa su ostavljeni na tumacenje 'ekspertima' (npr. deo ko sme da osnuje radio i tv). To me podseca na Milosevicev ustav koji su njegovi strucnjaci tumacili kako je njemu kad odgovaralo. Ne svidja mi se ni to sto je predvidjeno da su stranke vlasnici mandata u skupstini, sto je slucaj u jos samo 4 zemlje na svetu (od toga su 3 u Africi).
Ne valja ni deo o Vojvodini jer su tu usvojeni bukvalno svi predlozi radikala, koji su zapretili vetom ako nesto drugo prodje.
Mogao bih ovako do sutra, ali smorio sam i sam sebe. Poenta je da ako 'padne' referendum, raspisace se izbori za narodnu skupstinu koja ce biti ustavotvorna, sto mi je cini se ipak malo bolje resenje. Do duse, obzirom da pandur Jocko  :police: cuva kutije k'o sto je cuvao trafike, procice i ovakav predlog Ustava. 

pekmez

#58
Quote from: Darker on 15-10-2006, 00:44:15
Nadam se da smo se ti i ja ne¹to dogovorili :wink:

Nismo.

Quote from: pop on 30-09-2006, 23:27:19
Definitivno je odluceno da ce spiskovi glasaca za referendum biti isti kao i biracki spiskovi za sve izbore (parlamentarne, predsednicke...), sto znaci da nema ljudi sa prebivalistem na Kosovu. Ukupan broj biraca je, cini mi se manji od 6 miliona (zaboravio sam tacan broj).

Lepo ti ja rece da ce se glasati na Kosovu i brojka je dosta preko 6 miliona, nemoj iznostiti pogresne vesti.

Quote from: Darker on 15-10-2006, 23:23:32
E neki macan danas nu Utisku obja¹njavao ¹ta znaèi KiM u Ustavu, navdono pokazujemo ¾elju da se borimo za isti, ni¹ta drugo... nem pojma, jb¹ mi mater...

Tako je, potpisujemo da cemo braniti Kosovo.
Quote from: pop on 27-10-2006, 11:09:58
obzirom da pandur Jocko :police: cuva kutije k'o sto je cuvao trafike, procice i ovakav predlog Ustava.

Ha, ha. Da.

A povodom otvaranja nove teme: sta Bred nece okarakterisati kao "razlicita tema" i "van teme". Na ovoj drugoj verovatno treba da kazemo da li smo izasli i sta smo zaokruzili, a da tamo se ne radi o ustavu, nego u stvari kojom bojom hemijske smo se potpisali, Bred da ti nije prezime Pit?

pop

pekmezu, pa biracki spisak je isti kao sa prethodnih izbora, mislim da je bred dao u nekom postu tacan broj pre nedelju dana, oko 6 miliona i 600 hiljada, tako da sam pogresio za prihvatljivih 10%. Ocigledno fali skoro 2 miliona biraca sa KiM ( uglavnom Shiptara), koje je ovim Ustavom neodvojivi deo.