Liga Sampiona 2006/2007

Started by Vampire 666, 24-09-2006, 09:18:51

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Ko Ce Biti Osvajac Lige Sampiona

Real Madrid
Barselona
Mancester Junajted
Milan
Inter
Bajern
Celsi
Valensija
Arsenal
Lion

Vampire 666

Krenula je nova sezona najkomercijalnijeg fudbalskog takmicenja na svetu.

26/09/2006 | Izvor: B92, zvanicni sajt
Arsenal - Porto (TV B92, 20.30)
AP
AP

Trener Arsenala, Arsen Venger, u èetrvtak je proslavio deset godina menad¾erisanja u Arsenalu i sada se nada da bi njegov tim u duelu sa Portom mogao da doðe i do druge pobede u Ligi ¹ampiona.

Arsenal je na Hajberiju na deset evropskih utakmica bio nepobediv i u klubu se nadaju da æe se niz nastaviti, iako su se "tobd¾ije" preselile na "Emirejts Arenu":
"®elimo da poka¾emo da selidba neæe prekinuti na¹u tradiciju nepobedivosti", rekao je Venger.

Njegova ekipa skromno je startovala u Premijer ligi, ali èini se da je bila neophodna samo aklimatizacija na nov stadion i uigravanje posle letnje pauze. To je pokazala i laka pobeda protiv ©efilda pro¹log vikenda od 3:0:
"Sada ¾elimo evropski trofej. Pro¹le sezone nam je nedostajalo samo 13 minuta protiv Barselone. To nam mora stalno biti na pameti", rekao je Venger. Anri nestrpljivo i¹èekuje prvi gol u novoj sezoni Lige ¹ampiona, a od povrede su se oporavili Ljungberg i Djouru.

Trener biv¹eg evropskog ¹ampiona Fereira, demantovao je da æe njegova ekipa protiv Arsenala iæi na bod:
"Svesni smo da je Arsenal sna¾an tim, ali mi smo portugalski ¹ampioni i pobeda je na¹a obaveza", kazao je Fereira .

Porto odlièno stoji u nacionalnom ¹ampionatu, èetiri utakmice - èetiri pobede, ali iz poslednjih sedam poku¹aja nije uspevao da pobedi u Engleskoj:
"Od vitalnog znaèaja nam je da ne izgubimo. Kad se sretnu ovakve dve ekipe, uvek postoji moguænost da neka od njih izgubi. Ako pozadi budemo kompaktni, a u napadu koncentrisani, imamo dobre ¹anse da se zadovoljni vratimo u Porto", izjavio je Fereira, koji æe i na "Emirejts areni", verovatno nastupi sa formacijom 4-3-3.

Moguæi sastavi:
Arsenal: Leman, Ebue, Kolo Ture, Djouru, Galas, Rosicki, Fabregas, ®ilberto, Ljungberg, Anri i Adebajor.
Porto: Helton, Bosingva, Pepe, Bruno Alve¹, Èeh, Luæo Gonzales, Meirele¹, Asunsao, Anderson, Kvarezma i Po¹tiga.
Priredio: Zoran Panjkoviæ

avgogh

Ja bas volim da gledam ligu sampiona... Obicno se ljudi zacude, kad to kazem, ali volim sport, i onda, naravno i jedno od najvecih sportskih takmicenja! Navijam za Barsu, koja ce i ove godine osvojiti titulu :) a od igraca volim, naravno, Ronaldinja, Tjavija i Zilija!

Zemunac

ja navijam za Inter tj. oduvek sam navijao za Inter(naravno posle Zvezde  :>) otkad sam poceo da pratim seriju A 99 god i posle kladjenja po sportskim kladionicama i valjda ce nesto uraditi ove sezone(jer uvek imaju najjaci tim) pogotovo sad kad su se juve i milan pokazali kao oloshki klubovi!!

hulio_salinas

volim Inter zbog na¹ih, ali moj favorit je Barsa....

Alnus Glutinosa

E bravo za Vampira i ovu temu!!!  :~
Liga sampiona - zakon!!!   :~
Ja navijam za Lion, na celu sa Juninhom!!  :Bog
A antifavorit mi je Milan!  :box

alex

nema nista od intera svaka ekipa koja kupuje po pet igraca svako leto mora da propadne.Mnogo im dobro stoji onaj stit na dresu stvarno su ga zasluzili.Oni nikad nece osvojiti ligu sampiona a za prvenstvo ce morati da se pomuce

Vampire 666

26/09/2006 | Izvor: B92
Lion, Arsenal i Junajted u seriji
Reuters
Reuters

Fudbaleri madridskog Reala deklasirali su kijevski Dinamo rezultatom 5:1 u drugom kolu grupe E Lige ¹ampiona.

Drugu pobedu u istoj grupi ostvario je lionski Olimpik, koji je u Bukure¹tu pobedio 3:0.

U grupi G moskovski CSKA je ostvario izuzetno bitnu pobedu nad Hamburgerom 1:0, dok je Arsenal bez ikakvih problema savladao Porto 2:0 u prvom meèu L© na stadionu Emirejts.

Mnogo uzbudljivije bilo je u grupama F i H. Manèester Junajted je jednom nogom veæ u drugoj fazi, po¹to je u Lisabonu pobvedio Benfiku jednim golom Luja Sahe. U drugom meèu grupe F  istim rezultatom Seltik je pobedio Kopenhagen.

U grupi H Lil i Milan igrali su bez golova, a remijem je zavr¹en i duel AEK-a i Anderlehta – 1:1.

nasty girl

Lekcija Bajerna nervoznom Interu

Mo¾da je Inter na èelu tabele u Seriji A, ali im je sezona u Evropi poèela katastrofalno. Posle poraza u Lisabonu „nerazuri“ su se kod kuæe obrukali u duelu sa Bajernom na svaki naèin – rezultatski (0:2), igrom i pona¹anjem.
Strpljivi Bajern meè je zavr¹io sa dva gola (Pisaro 81. i Podolski 91. minut) i dva igraèa vi¹e, a posle iskljuèenja Fabija Grosa crvene kartone dobili su pomoæni trener Intera Sini¹a Mihajloviæ i generalni menad¾er Bajerna Uli Henes.
Posle dva kola Bajern ima 6 bodova, a Inter je na dnu bez ijednog boda. Izmeðu njih stoje Sporting sa èetiri i Spartak sa jednim bodom.
Najbolju priliku za pobedu Interisti su propustili veæ posle 12 minuta. Ofsajd zamka Bajerna bila je lo¹e postavljena, posle pâsa Stankoviæa Zlatan Ibrahimoviæ je sâm i¹ao ka Kanu, ali mu je na kraju poklonio loptu i najavio traumatièno veèe.
U nekoliko okr¹aja sa Van Bujtenom on je gubio tokom prvog poluvremena, a u jednoj situaciji dobio je i ¾uti karton. To æe dobiti posebnu va¾nost posle sat vremena, kada je faul nad ©vajn¹tajgerom donao iskljuèenje èoveka sa ¹vedskim paso¹em.
Odmah posle toga Krespo je imao sjajnu priliku, ali Inter vi¹e nije mogao. Bajern je sa igraèem vi¹e nastavio da igra strpljivo, a Manèini nije umeo da ispravno reaguje, pa milanski klub vi¹e nije ugro¾avao gol protivnika.
Povreda Dejana Stankoviæa 15 minuta pre kraja dodatno je pogor¹ala stvar, a agonija kulminira u 81. minutu, kada je Pisaro nespretno reagovao pred golom, ali ipak ubacio loptu u mre¾u domaæina.
U fini¹u su se dramatièni dogaðaji reðali kao na traci – najpre je ©ol izbegao crveni karton zgog starta nad Grosom, pa je levi bek italijanskog tima direktno iskljuèen zbog lakta u lice Sanjola. Posle svaðe ljudi sa obe klupe tada su iskljuèeni Henes i Mihajloviæ.
Usledio je neka¾njeni lakat Lusija u lice Adrijana, a kraj prièe ostavljen je za 91. minut – Kordoba odigrava diletantski, Podolski kupi loptu i rutinski posti¾e drugi gol.
Inter je u dva meèa ostao bez tri igraèa, primio tri, a nije dao nijedan gol.

Vampire 666

28/09/2006 | Izvor: B92
Èelsi lako, Verder ispustio pobedu
Fudbaleri Barselone izborili su uz mnogo sreæe bod na stadionu Vezer, koji im donosi veliku prednost u odnosu na Verder. Gol za 1:1 dao je Leo Mesi u 89. minutu.

Èelsi je rutinski savladao Levski u Sofiji rezultatom 3:1, a heroj je bio Didije Drogba, strelac het-trika.

U Bremenu Verder je poèeo ofanzivno, jer su Nemci bili svesni da im je ovo kljuèni meè – pobeda im otvara realne izglede u borbi za drugu fazu, a svaki drugi rezultat im ¹anse smanjuje na nivo teorije.

Posle nekoliko dobrih prilika domaæina gosti prete preko Ronaldinja i Etoa, ali do poluvremena promena nije bilo.

U drugom delu Verder sti¾e do prednosti autogolom Pujola. Kapiten Barselone je centar¹ut Hunta skrenuo u svoju mre¾u ispred Borovskog.

Usledio je period totalne dominacije Verdera olièen nizom prilika koje su Nemci proma¹ivali iz sasvim izglednih situacija.

Barsa uzvraæa tek u fini¹u – ulazak Lea Mesija pro¹le sezone prelomio je meè (penal nad njim doneo Barsi drugi gol), a ni¹ta se nije promenilo ni posle 12 i po meseci. Argentinac je posle odliène saradnje sa Dekom i dobrog kretanja dobio loptu u srcu ¹esnaesterca, a Verder je surovo ka¾njen za lo¹u reakciju odbrane.

Stadion Vasil Levski prvi put je ugostio uèesnike Lige ¹ampiona, a dolazak velikog Èelsija bio je dodatni motiv za pune tribine i sjajnu atmosferu.

Entuzijazam domaæe publike nije bio dovoljan da nadoknadi oèiglednu razliku u kvalitetu – dobra intervencija Petkova skrenula je Balakov udarac u stativu, a do prednosti gosti su èekali do 39. minuta.

D¾on Mikel Obi je dobro ¹utirao, Petkov je odbio loptu, a Drogba je bez veæih problema stvorio sebi prostor i prvi put pogodio mre¾u. Samo sedam minuta posle starta drugog dela bilo je 0:2, a ponovo je Drogba bio spretniji od odbarne.

Atraktivniji od prethodnih bio je treæi pogodak napadaèa iz Obale Slonovaèe, kada je Drogba petom primio loptu u petercu, a zatim se u¹etao u mre¾u.

Usledilo je buðenje domaæina, koji je stvorio tri dobre prilike, od kojih je poslednju iskoristio rezervni igraè Marjan Ognjanov za konaènih 1:3.

Posle dva kola Èelsi ima ¹est bodova, Barsa je na èetiri, Verder je osvojio jedan, a Levski nijedan bod.

lycos

ja sam sinoc poludeo!odigram 5 tekmi,i zezne me inter!kao da je uklet tim,svake sezone uloze kesh,dovedu super igrace..i nista ne urade..i onaj ibrahimovic,sta mu je trebalo da zakaci crveni!

Alnus Glutinosa

lycos, zao mi je zbog tvog kesha... ali ja sam sinoc bas uzivala!!  :V Ne podnosim italijanske timove i fudbalere!  :loptica A onog ibrahimovica treba preko kolena,pa  :F

lycos

najgore je sto sam nekako sklopio kvotu od preko 40,ulozio 200 ..i ...jbga..ko nema srece u kocki ima u ..... :)

Alnus Glutinosa

meni ne da mama da se kladim...  :roll:

Ljudi, nije vam dobra ova anketa!!! Gde je Lion???  .grins.

Vampire 666

Dodacu na kraju nedelje nove predloge, a ko bude imao najmanje glasova ispada sa liste...

Zemunac

ja mislim da treba da dodas Valensiju!  sad imaju strasan tim!