Koncerti u Beogradu

Started by Bred, 09-05-2006, 11:39:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Rokenrol

Ne znam stvarno za Bryana Adamsa,ali mislim da jos nije 100 posto potvrdjen. Ne valja trcati pred rudu,pa da bude kao i u slucaju Stonesa :V :V
Sto se tice koncerta Duran Durana,bio sam ,bilo je stvarno fenomenalno! Evo jedna recenzija i to je to od mene!


Duran Duran u Beogradu, recenzija PDF Verzija za ¹tampu E-mail
sreda, 18 oktobar 2006
Image ®ao mi je ¹to recenziju jednog od najboljih koncerata koji smo imali prilike da gledamo u nekoliko proteklih godina moram da zapoènem kritikom. Prosto je neverovatno da se koncertni promoteri konstantno vraæaju Sajmu kao dvorani za koncerte. Pa ljudi, ako na Sajmu mo¾e da svira Aca Lukas, to ne znaèi da je taj prostor adekvatan za koncert Duran Duran!!!

Problemi sa zvukom bili su oèigledni veæ prilikom pu¹tanja muzike sa razglasa jer èim su se salom prolomili prvi taktovi pesme Dare, sastava Gorillaz imali ste oseæaj kao da vas neko od pozadi udara motkom po glavi, a postali evidentni kada su na scenu iza¹li Laki pingvini. Mislim da su i bend i posetioci koncerta za 2000 dinara zaslu¾ili da koncert vide i èuju u nekom adekvatnijem prostoru. A imali su ¹ta da vide i èuju!!

Image

Da se ne vraæam na Lake pingvine, njima je ovo verovatno vrhunac karijere, jer do¾iveti ovacije i horsko pevanje desetak hiljada ljudi, koliko je bilo prisutno u sali, a ne biti na sceni vi¹e od 15 godina je pravi podvig. Neviðena medijska kampanja dala je uspeha, ovih dana èinilo se da je Simon Le Bon svakodnevna pojava na beogradskim televizijama. Naravno, problem je u na¹im novinarima, i idotskim, glupavim i neoptrebnim op¹tim pitanjima koja su postavljali, pa su samim tim takvi i intervjui. I na samoj konferenciji za ¹tampu videlo se da su do¹li nedovoljno pripremljeni po¹to nisu na¹li adekvatan odgovor na Sajmonovo pitanje o “gvozdenoj zavesi” (a toliko su se pojedini mediji na¹li pogodjeni tim pitanjem), i kao argument nisu izneli podatak da je 1986. godine kod nas u zenitu svoje slave gostovala grupa koja je njima osamdesetih bila glavni konkurent na svetskoj muzièkoj sceni (mislim na Spandau Ballet).

Image

Ali, ako su novinari smorili bend i pokazali neznanje, publika nije. Da se razumemo, te¹ko æe neki bend u skorije vreme ponoviti atmosferu i imati publiku kakvu je imao Jamiroquai na koncertu, gledaj, ponovo na Sajmu. Ali ni ova publika nije bila za potcenjivanje. Verovatno, pomalo i metaforièki, bend je na odu¹evljenje publike odstupio od standardne set liste. Pre samog izlaska na scenu, kao najava bendu pu¹ena je “Burning the ground” i bez pauze Duran Duran otvara koncert

svojim poslednjim hit singlom koji nosi naziv ‘Sunrise’. Bend nas je zatim poèastvovao svim velikim hitovima, pa i nekim novijim pesmama, kao i hitovima za koje smo se nadali da æemo nekad imati prilike da èujemo u¾ivo (Electric Barbarella, A view to a kill). Glupo je navoditi redosled, jer su Duranci to a¾urno okaèili na svom sajtu koliko iste veèeri, a imaæete priliku da vidite set listu beogradskog koncerta na kraju ovog teksta.

Image

Oèekivajuæi fal¹, fal¹ i samo fal¹, Simon je sve nas, neverne Tome, razuverio i pokazao kako zvuèi bend koji, ne bez razloga uspe¹no postoji vi¹e od 25 godina. Ne igrajuæi preterano na kartu “publika peva a ja odmaram glas”, Simon je bio raspevan kao devojèica i do kraja odpevao sve, ukljuèujuæi i zahtevne deonice u Come Undone, Wild Boys i Save a Prayer. Ne treba posebno nagla¹avati da ga je publika uz neverovatnu energiju pratila iz sveg glasa i reagovala na svaku njegovo obraæanje. Da ja ne bih filozofirao, lepi su to trenuci, kada u ovoj vukojebini, mo¾ete da se osetite kao da ste deo sveta i kao da vam je sve na dohvat ruke. Makar i sa nekoliko desetina godina zaka¹njenja.

Vujaniæ Ivana, Nikola Jovanoviæ © Kontra - Sva prava zadr¾ana



Durad Duran, Beograd, Sajam, 17. oktobra 2006. Set lista:
SUNRISE
HUNGRY LIKE THE WOLF
PLANET EARTH
SERIOUS/NICE
UNION OF THE SNAKE
COME UNDONE
WHAT HAPPENS TOMORROW
HOLD BACK THE RAIN
SOME LIKE IT HOT / MY OWN WAY
THE REFLEX
THE CHAUFFEUR
ORDINARY WORLD
SAVE A PRAYER
A VIEW TO A KILL
NOTORIOUS
ELECTRIC BARBARELLA
CARELESS MEMORIES
WILD BOYS

Bis:
GIRLS ON FILM
RIO

nasty girl

Ulaznice za HammerFall u prodaji!
Ulaznice se na podrucju Beograda mogu kupiti u FELIX-u, na blagajni SKC-a, i putem nase mobilne prodaje. Vise informacija o prodajnim mesti u ostalim delovima Srbije kao i u BIH cete dobiti uskoro. Cena ulaznice u pretprodaji: 2000 dinara.


a karta izgleda ovako...




:Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog

dissolved girl

jel se zna koliko kosta blockoutzadovoljstvo?

nasty girl


Darker

Exkluzivno!!
06.11.2006.
50 cent
Arena
Naravno, jedini problem, kao i za konc. Brajana Adamasa, koji treba da se odr¾i 28.11. jeste upotrebna dozvola Arene, ali se ¹u¹ka da æe je Bogdanoviæ ipak izdati do kraja oktobra...
Inaèe, za konc.Btrajan Adamsa æe karte ko¹tati 2000 din...
Quote from: Korisnicko Ime on 20-10-2006, 09:32:56
Madredeus
11. novembar 2006. 20:30
Sava Centar
http://www.savacentar.com/kultura_vest.jsp?articleId=547
Opro¹tajna turneja je u pitanju, po¹to pevaèica benda, Tereza Salgeiro, zapoèinje solo karijeru... Karte su 1500, 1700 i 1900 din...

Za Cool&the gang su karte 1800 din

Massimo - 9.11.
Sava centar, karte od 900 i 1500 din

Leb i Sol
19. i 20.11.2006.
Sava Centar, karte 1500, 1700 i 1900 din...

Maslacak

Brajan Adamas, Btrajan Adams... ne bi covek sam sebe prepoznao :>

Darker


Baby Jane

Da li zna neko jel potvrdjen dolazak Bryana Adamsa u Bg 28-og?
Bas bih da idem :V :V :V...

dissolved girl

@darker

mala ispravka KOOL&THE GANG ,sta cu morala sam  :happy:

evo sta ja pronadjoh,ne znam da li se vec pominjalo pa ako jeste,forgive me...

5.2.2007.   beograd ,skc therion...

22.7.2007. beograd,skc blind guradian opet...



avgogh

Quote from: Maslacak on 26-10-2006, 13:21:54
Brajan Adamas, Btrajan Adams... ne bi covek sam sebe prepoznao :>

Quote from: dissolved girl on 02-11-2006, 20:19:18
@darker

mala ispravka KOOL&THE GANG ,sta cu morala sam  :happy:


Darker nema pooooooojmaaaaa... nja nja

Darker

Quote from: dissolved girl on 02-11-2006, 20:19:18
@darker

mala ispravka KOOL&THE GANG ,sta cu morala sam  :happy:

evo sta ja pronadjoh,ne znam da li se vec pominjalo pa ako jeste,forgive me...

5.2.2007.   beograd ,skc therion...

22.7.2007. beograd,skc blind guradian opet...



therion jesmo, Blind nismo... Hvala

hulio_salinas

#161
 :OFF

========

koliko je izvesno da ce Bryan doci... cim karata nema u BiletServisu i cim grad nije izlepljen britanskim (maslacak me je ispravila) KANADSKIM slavujem, mislim da od toga nema nista...   :'(



nisam mogao da se setim odakle covek dolazi... jbga... hvala ***maslacak

Maslacak

:OFF
Covek je Kanadjanin :>
end of :OFF

Korisnicko Ime

16.11.2006. Al Di Meola u domu Sindikata
Inace, cuo sam da su za Vayu Con Dios sve karte rasprodate

Darker

Quote from: hulio_salinas on 03-11-2006, 19:37:53
:OFF

========

koliko je izvesno da ce Bryan doci... cim karata nema u BiletServisu i cim grad nije izlepljen britanskim (maslacak me je ispravila) KANADSKIM slavujem, mislim da od toga nema nista...   :'(



nisam mogao da se setim odakle covek dolazi... jbga... hvala ***maslacak

Macane, ¹ta je tu taèno off?? Tvoja ili moja poruka? Ni jedna ni druga, èini mi se, a ako ti zna¹ bolje, evo ja æu da se povuèem, a ti kreni da mi ureðuje¹ forum, mo¾e? :F :F :K :K :K