Koncerti u Beogradu

Started by Bred, 09-05-2006, 11:39:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Maslacak

Dok je Pionir bio varijanta, cena je bila 2000 koliko znam...
sta cete... puno je zaista... ko voli nek izvoli...
meni Adams nikad nije bio preterano zanimljiv... onako, par pesmica... ali u svakom slucaju ne bih isla :>

Darker

Quote from: Maslacak on 17-11-2006, 00:38:12

a Tamara je prva pesma koju sam ikad naucila :>

Nego priicajte, kako je bilo na Vayi?? :>
:loptica
Mislim da sam ti veæ rekao kome je to jo¹ bila prva pesma... Imam i snimak kako sedim u krevecu i pevam tu pesmicu, totalno bez sluha, Zoe, pazi koga æe¹ da dovodi¹ u hor :K :K

Elem, sinoænji koncert je bio :Bog :Bog :Bog Postaviæu neke klipove za koji dan... Malo je bilo stegnuto na poèetku, jer je bio pun strava centar, ali je bilo tiho kao na koncertu klasiène mjuze, ali se publika potpuno otkravila do kraja, pa je Nah Neh nah poèela i zavr¹ila op¹tom ðuskom i euforijom, kao i Je l'aime, je l'aime (obrada Ðelem, ðelem)...
Koncert je sa bisom trajao oko sat i 50 minuta, mada je mogla jo¹ dve pesmice da otpeva  u drugom bisu, kad smo se toliko odu¹evili... pa taman da bude 2 sata... ali dobro...
Njen glas je savr¹en, kad sam bio klinac mislio sam da je crnkinja, kako sam se ¹lognuo kad sam provalio da je, sem ¹to je bela Belgijanka, jo¹ i plava!!!
Bila je totalno jazz klupska atmosfera, sa crvenim zavesama i prigu¹enim svetlom... Aran¾mani starih pesmica su prilagoðeni tom jazz fazonu, ¹to je u principu super, jer njen glas ostaje savr¹en, jedino mi je bilo bzvz ¹to je Puerto Rico isto skroz promenjena, a to mi je omiljena, ali nema veze...
Moram da pohvalim farmaceute, bilo nas je najmanje 10, ¹to sam ja video...


24.11.
Irish Stew
Gangbangers

/valjda æu konaèno da se nakanim da idem na Bangere...

Dukica

Bila na Leb&sol-u sinoc. Bez ikakvih problema sam mogla zaspati  prvih sat vremena. Sto sam i ucinila. Posto su svirali 3 sata imala sam fore da uzivam bar zadnjih sat vremena. Taj prvi sat su bili sve instrumentali i solaze,a zadnjih one njihove normalne pesme. Mislim sve je to super,kvalitetno je to,znaju oni da sviraju mnogo dobro i svaka im cast,al nisam se nadala bas toliko strogo instrumentalnoj muzici. Mozda sam bila umorna,nemam pojma. :stid: :stid: :stid:

Darker

Quote from: Dukica on 21-11-2006, 08:42:38
Bila na Leb&sol-u sinoc. Bez ikakvih problema sam mogla zaspati  prvih sat vremena. Sto sam i ucinila. Posto su svirali 3 sata imala sam fore da uzivam bar zadnjih sat vremena. Taj prvi sat su bili sve instrumentali i solaze,a zadnjih one njihove normalne pesme. Mislim sve je to super,kvalitetno je to,znaju oni da sviraju mnogo dobro i svaka im cast,al nisam se nadala bas toliko strogo instrumentalnoj muzici. Mozda sam bila umorna,nemam pojma. :stid: :stid: :stid:
E, to je koncert, macanko :K

Bajaga i instruktori - 23.12.2006.
Beogradska Arena
Mislim da su karte od 800, 1000 i 1500...

Dukica

Mnogo je brate mili! Pogotovo ako sedis i ne smes da pusis. Uostalom videla bi ,da je pevao svih 3 sata,da li bi toliko trajao. Malo solira on,malo bubnjar,malo basista,malo klavijaturista..i tako moze da prodje 3 h.
koliko je ono bese Vaya pevala-cuh sat i po?! Sasvim je dovoljno! :wink:

Darker

Sat i 50. Najveæa zamerka je na trajanje koncerta, kao i na promenu aran¾mana...

Maslacak

Dosta bre vise s tim vremenom i trajanjem koncerta! :K
Ubiste, brate :>
Sat i 50min je ipak sasvim ok...

Quote from: Dukica on 21-11-2006, 08:42:38
Mislim sve je to super,kvalitetno je to,znaju oni da sviraju mnogo dobro i svaka im cast,al nisam se nadala bas toliko strogo instrumentalnoj muzici. Mozda sam bila umorna,nemam pojma. :stid: :stid: :stid:

Ma nije ipak sve u kvalitetu i tehnici... Mora tu da postoji odredjena organizacija...nista nije bezveze, i redosled pesama, i struktura koncerta se uvek prave smisljeno, i tako da drze publiku zainteresovanom... Bar bi tako trebalo :> Ne kazem da je los koncert, verovatno nije jer super sviraju, a nisam bila, pa ne znam...samo kazem da bih u tim uslovima verovatno i ja zaspala...ili odlutala :lol:

Quote from: Darker on 17-11-2006, 12:03:07
Mislim da sam ti veæ rekao kome je to jo¹ bila prva pesma... Imam i snimak kako sedim u krevecu i pevam tu pesmicu, totalno bez sluha, Zoe, pazi koga æe¹ da dovodi¹ u hor :K :K

Mene nisu tako snimali, posto moji nisu imali nista od tih spravica, ali su me kad dodju gosti, i kad mi idemo negde, stalno terali da to pevam pred svima... a ja stidljivaaaaa :a :L I tako su jednom, secam se, kod kumova u gostima, nasli nekakav mikrofon, zakacili ga za liniju, i terali me da pevam... ajaoj blama. :K :K
Tako su i mene snimili na audio kasetu...ali izgubilo se to negde...
sreca :>

Bred

#202
Boris Novkoviæ veèeras peva u Centru „Sava“
Spremite se za muzièki vremeplov

Popularni hrvatski pevaè Boris Novkoviæ æe u okviru muzièke turneje „Mojih prvih dvadeset“ veèeras u Beogradu odr¾ati koncert u Centru „Sava“.

- Turneja, kao i koncert u Beogradu, obele¾ava dvadeset godina bavljenja muzikom. Turneju sam zamislio kao zajednièko slavlje u pet najznaèajnijih gradova u kojima sam gradio muzièku karijeru, to su Zagreb, Beograd, Skoplje, Ljubljana i Sarajevo. Zagreb i Beograd su za mene dva najznaèajnija grada - prièa Boris i dodaje da je za koncert u Beogradu spremio mno¹tvo iznenaðenja.

- Moji muzièari i ja smo spremili set pesama koje dugo nisam pevao kod vas u Srbiji. Pro¹etaæemo se kroz moj muzièki opus. Oèekujem da æe koncert biti mnogo bolji od pro¹logodi¹njeg. Produkcijski æe biti definitivno bolji - bina, osvetljenje i ozvuèenje æe biti na vi¹em nivou nego ¹to je bilo na koncertu u Zagrebu. Za svaku pesmu sam napravio prateæe spotove koji su u skladu sa tekstovima. Nastupiæe i jedan gost, ali neæu otkriti ko je u pitanju, neka to bude iznenaðenje. Prièalo se da æe moj gost biti Severina, ali neæe - ka¾e Boris Novkoviæ za kraj razgovora.

M.È.

blic

Bred


   

Intervju: ©aban Bajramoviæ
Pevam istinu koja pogaða

©aban Bajramoviæ, kralj romske muzike, posle 15 godina je izdao novi album. Na CD-u „Romano raj“, u izdanju PGP-a, nalazi se èak 20 pesama u rege, d¾ez i soul stilu sa dominantnim romskim melosom, ali upakovanih tako da se u celom svetu mogu slu¹ati. I zavoleti.

©aban æe premijerno da ih otpeva na koncertu 15. decembra u Centru „Sava“, a dru¹tvo na bini praviæe mu Vlatko Stefanovski, Teodosi Spasov i „Dobrovoljno kovaèko dru¹tvo“.

- Dobro sam. Nije mi lo¹e zdravlje, samo sam malo ozebao. Ali, imam snage da ve¾bam svaki dan. Drugi pevaèi nikako ne mogu da shvate kako ja mogu da pevam èetiri sata bez prestanka. Videæete na koncertu u Centru „Sava“ - ka¾e ©aban na poèetku razgovora.
U celom svetu vole va¹e pesme, planirate li svetsku turneju?

- Uuu, u svetu me vi¹e cenu nego ovde. Stalno me zovu da pevam, i u Ameriku... svuda me zovu. Ali, mislim da æu da stagniram, da odmorim malo. Uvatila me starost. Ja imam ¹ezdeset i ... ovaj, sedamdeset godina. Èekaj... ‘36. sam godi¹te, jeste 70 imam. Umorio sam se. Mislio sam skroz da prekinem sa muzikom, ali me Zoran ®ivkoviæ vratio iz mrtvih.
Kako vas je biv¹i premijer vratio iz mrtvih?

- Sreli smo se u Ni¹u u jednom kafiæu i on mi je rekao: „Hajde da te o¾ivimo, da te vratimo meðu legende.“ I pomogao mi je i dao pare. I on i Milo¹ Jovanoviæ, on je producent. Mnogo im hvala. Rek’o mi je: „Ajd’ da snimi¹ ploèu. Nisi snimao 15 godina, nego si pevao ovamo onome, onamo onome... Ajd’ ti napravi pesme, pa mi se javi“. I ja sam u junu seo i napravio mnogo pesama, al je samo 20 moglo da stane.
Gde nalazite inspiraciju?

- Ja sam uzeo teme od svakodnevni ¾ivot, na¹ romski. Ja pevam tu istinu i onda ta istina pogaða. Nisu to bajke, nego istina. Ja kad to pevam, onda na¹i Romi i plaèu i pevaju, vesele se.
Ali, kad pevate u Ju¾noj Americi, recimo, ljudi takoðe reaguju na va¹e pesme iako ne razumeju reèi.

- Oni ne plaèu, oni igraju. Kad pevam na¹im ljudima, ja ih nateram da plaèu, a tamo prepevam pesmu u ju¾noamerièki ritam, pa oni ne plaèu, nego igraju. Ja sam pevao Japancima i tim ljudima tamo... kako da ti ka¾em sad... za te tamo koji su ¾uta rasa. Oni nema kao kod nas da igraju, oni igraju glavom. (smeh) Je l’ mo¾’ da veruje¹? Samo glavu mrdaju levo-desno. Iskidao sam se od smeja, pevam èoèek, a oni ne igraju nogama, nego glavom.
Da li ste napokon dobili novac od Sokoja na ime autorskih prava?

- Ja mislim da æe sada ®ivkoviæ i ovi to da urade. Da stanu na put tim kradljivcima vi¹e. Da se to ne plagira, da se to vi¹e ne pravi. Ne znam... Sokoj je rekao da æe da mi da, ali ja veæ dve godine ni jedan dinar nisam dobio.
Od èega ¾ivite?

- Svadbarim. Zovu me u Francusku, Italiju da pevam na svadbu i tako svadbarim. ©ta æu, moram da se prehranim.

Sa Bregoviæem æete za Novu godinu na nastupite u Novom Sadu na trgu. U kakvim ste odnosima?

- U odliènim odnosima. On dolazi kod mene, ja dolazim kod njega. Tu nema problema. Nismo se mi nikad omrzli. On je prema meni fin, mnogo dobar... Njega neko ne voli, ka¾u lopov, ovo, ono... A za mene nije lopov. Ja volim takvi ljudi koji znaju da slikaju i da bude to - to.
©ta znaèi da slikaju?

- Da naprave od muziku koja ne vredi ni¹ta, da napravi da to vredi.
Za¹to na ovom albumu niste saraðivali?

- Hteo sam ja sa njim ne¹to da uradim, ali on se prebacio na neku sasvim drugu muziku. A i ne bi on ovo znao da odsvira. Ne on, nego i onaj orkestar ¹to sa njim ide. I da im pi¹em notu, ako on to ne shvaæa, ne vredi. Jer, to je drugaèiji stil pevanja i sviranja. Boja je tu najva¾nija. Ako ti ne pogodi¹ boju te muzike, d¾aba ti sve.

Re¹ili ste da uèestvujete na srpskom izboru za „Pesmu Evrovizije“?

- Jeste. Napisaæu jednu pesmu, i sam æu da je otpevam. I da vidi¹ kad pobedimo (smeh). Jer, zna¹ ¹ta, ceo svet voli na¹u pesmu. Ma, ima da pobedimo!

Simonida Stankoviæ

    ®ivkoviæ: Èast je raditi sa ©abanom
    Zoran ®ivkoviæ, biv¹i premijer, ovako obja¹njava posao sa ©abanom:

    - Ja sam pre svega Ni¹lija, a u Ni¹u svi mlaði od 50 godina slu¹aju ©abana. ©abana slu¹ate i pre nego ¹to vas krste ili vas upi¹u u Savez pionira. Svi mi znamo sve o ©abanu. On je imao fascinantnu karijeru sa mnogo uspona i padova. Sad je u godinama kada treba da se napravi neki trajniji peèat te karijere. Inaèe, nas dvojica izlazimo u isti kafiæ, pa sam mu jednom rekao: „Svi te zovu kraljem ciganskog bluza. Hajde da napravimo ne¹to novo. Ne¹to ¹to jeste srpsko, jeste romsko, jeste ni¹ko, ali nije samo to, veæ je i svetsko.“ Producent i kreativni direktor je Milo¹ Jovanoviæ, a ja sam direktor projekta. ©aban i ja smo potpisali ugovor da ja budem nosilac prava, a oko cene smo se lako dogovorili i ja sam sve ispo¹tovao. A ¹to je najva¾nije, on je dao sve od sebe. Ne oèekujem prihod, veæ da eventualno povratim novac, ali i da ka¾em da sam imao tu èast da radim sa ©abanom. Mnoge ugovore sam potpisivao, ovaj mi je jedan od najdra¾ih.

Boris Novkoviæ veèeras peva u Centru „Sava“
Spremite se za muzièki vremeplov

Popularni hrvatski pevaè Boris Novkoviæ æe u okviru muzièke turneje „Mojih prvih dvadeset“ veèeras u Beogradu odr¾ati koncert u Centru „Sava“.

- Turneja, kao i koncert u Beogradu, obele¾ava dvadeset godina bavljenja muzikom. Turneju sam zamislio kao zajednièko slavlje u pet najznaèajnijih gradova u kojima sam gradio muzièku karijeru, to su Zagreb, Beograd, Skoplje, Ljubljana i Sarajevo. Zagreb i Beograd su za mene dva najznaèajnija grada - prièa Boris i dodaje da je za koncert u Beogradu spremio mno¹tvo iznenaðenja.

- Moji muzièari i ja smo spremili set pesama koje dugo nisam pevao kod vas u Srbiji. Pro¹etaæemo se kroz moj muzièki opus. Oèekujem da æe koncert biti mnogo bolji od pro¹logodi¹njeg. Produkcijski æe biti definitivno bolji - bina, osvetljenje i ozvuèenje æe biti na vi¹em nivou nego ¹to je bilo na koncertu u Zagrebu. Za svaku pesmu sam napravio prateæe spotove koji su u skladu sa tekstovima. Nastupiæe i jedan gost, ali neæu otkriti ko je u pitanju, neka to bude iznenaðenje. Prièalo se da æe moj gost biti Severina, ali neæe - ka¾e Boris Novkoviæ za kraj razgovora.

M.È.
Kanaðanin u Hali sportova peva 28. novembra
Pozovi Adamsa radi hita

Brajan Adams, koji æe 28. novembra odr¾ati koncert u Hali sportova, komponovao je muziku za mnogobrojne filmove, tri puta je bio nominovan za „Oskara“, a malo je poznato da je pisao pesme za zvezde kao ¹to su Selin Dion, Tina Tarner, Meri D¾ej Blajd¾, D¾o Koker i Boni Rajt. Takoðe, Adams je saraðivao i sa Rodom Stjuartom, Rod¾erom Daltrijem, Nilom Dajmondom, grupom „Il Divo“, kao i sa bendovima „Kis“, „Motli kru“ i „Prizm“. Ulaznice po ceni od 3.000 dinara se mogu kupiti na prodajnim mestima „Tiketlajna“, „Tiketservisa“, „Eventima“ i „Bilet servisa“.

A.N.

    „Blic“ vas vodi na koncert

    „Blic“ æe u saradnji sa producentskom kuæom „Komuna“, koja organizuje gostovanje Brajana Adamsa, najbr¾im èitaocima koji se danas od 12 do 12.05 jave na telefon 011/3334-620 podeliti pet puta po dve karte za koncert.

hulio_salinas

Da li je Bryan Adams razmazena zvezda? Prosudite sami.

Iz producentske kuce "Komune", koja je organizator koncerta Bryana Adamsa u Beogradu, porucuju da Kanadjanin nije mnogo zahtevna zvezda.
Trazio je sobu sa prozorom, koji moze da se otvara. Soba da bude bez klima uredjaja, a ako ima klimu, ista da bude obavezno iskljucena. Od ishrane, nije trazio bukvalno nista. Ima licnog kuvara, koji sam nalazi i kupuje namirnice. Trazio je samo posebnu prostoriju u kojoj kuvar moze da obavlja svoju duznost. Nije trazio nikakvu piletinu sa raznih krajeva sveta niti kutije kondoma. Malo zahtevnija zelja je ta sto zeli da mu se nabavi jedan automobil marke "WolksVagen" da bi mogao da se provoza beogradskim ulicama za svoju dusu.

Pa. Sta kazete? Razmazen ili ne?

Maslacak

Pa... moze se reci da je pomalo razmazen samim tim sto ima svog kuvara, ali je isto tako jako lepo (i krajnje normalno) od njega sto ima svoje ljude koje maltretira, a ne nase :> :>
Vrlo korektno :wink:

avgogh

Pitam se samo kakvi bi mi bili da smo na njegovom mestu! Moze mu se i sto ne bi uzivao, kad je vec tako!

Darker

QuoteOd ishrane, nije trazio bukvalno nista. Ima licnog kuvara, koji sam nalazi i kupuje namirnice. Trazio je samo posebnu prostoriju u kojoj kuvar moze da obavlja svoju duznost. Nije trazio nikakvu piletinu sa raznih krajeva sveta niti kutije kondoma.
Ovo zato ¹to je èovek zakleti vegetarijanac :hm :hm :K :K

SPRING

Quote from: Darker on 28-11-2006, 14:16:05
QuoteOd ishrane, nije trazio bukvalno nista. Ima licnog kuvara, koji sam nalazi i kupuje namirnice. Trazio je samo posebnu prostoriju u kojoj kuvar moze da obavlja svoju duznost. Nije trazio nikakvu piletinu sa raznih krajeva sveta niti kutije kondoma.
Ovo zato ¹to je èovek zakleti vegetarijanac [/b] :hm :hm :K :K

Vegetarijanci ne koriste kondome?  :)

Darker

Ne. Oni su vegetarijanci i u sexu, odnosno ne trebaju im kondomi, jer... Aaaaaaaaaaa, fuck it... :K :K :K :K