Koncerti u Beogradu

Started by Bred, 09-05-2006, 11:39:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Quote from: Korisnicko Ime on 03-04-2007, 10:20:30
Grupa Partibrejkers, veteran rok scene Srbije i nekada¹nje Jugoslavije, odr¾aæe na Dan studenata, 4.
aprila, besplatan koncert na platou Studentskog grada u Beogradu.

MONDO

Jedva sam iskopao...
Pocetak je najavljen za 21h

Korisnicko Ime



Grupa Gipsy Kings nastupiæe 1. juna u Beogradskoj areni, potvrdio je direktor Arene Djordje Milutinoviæ.

Nekada¹nji organizator èetiri uzastopna koncerta Gypsy Kings u Sava centru 1991. godine, Milutinoviæ smatra da se posle vi¹e od 15 godina nije izgubila veza izmedju beogradske publike i svetski popularnih gitarista, koji izvode specifiènu me¹avinu popa i ¹panskog flamenka.

Poreklom ¹panski Romi, petorica braæe Rejes i trojica braæe Baljardo iz ju¾nofrancuskih gradova Arla i Monpeljea, postigli su svetsku popularnost hitovima "Djobi Djoba", "Un Amor" i "Volare"
krajem 1980-ih godina.

Milutinoviæ nagla¹ava da u Beograd dovodi "prave" Gipsy Kings, a ne varijantu koju predvodi Èiko Buæiki, koautor njihovog najveæeg hita "Bamboleo", koji je bend napustio poèetkom 1990-ih godina.

mondo

Korisnicko Ime



Jedan od tvoraca jazz rocka i najnagradjivaniji jazz basista Stenli Klark odr¾aæe koncert u Domu omladine 22. aprila.

Èovek koji je saradjivao sa Artom Blejkijem, Èikom Koriom i Stenom Gecom jo¹ pre 30 godina, izdao je u dugoj i plodnoj karijeri èak 20 solo albuma. Dobitnik vi¹e Gremi nagrada, Klark se osamdesetih i devedesetih godina pro¹log veka posvetio muzici za film i TV.

Muzièki struènjaci dive se njegovom stilu, i smatraju ga pionirom piccolo bas tehnike.

Poslednji album "1,2, to the bass" izdao je 2003. godine.

mondo

Korisnicko Ime

GARY MOORE - 10. Maja u Beogradu. Karte uskoro u prodaji u Bilet Servisu, Mamutu i svim IPS radnjama!!

izvor: bilet servis

Darker

Da li æe to biti jo¹ jedan u nizu koji æu prpoustiti?
Buaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a005 a005 a005

Maslacak


vladimir

20.04.2007.
SKC

Èovek Bez Sluha

U 22h!

Korisnicko Ime

Quote from: Korisnicko Ime on 11-04-2007, 09:40:40
GARY MOORE - 10. Maja u Beogradu. Karte uskoro u prodaji u Bilet Servisu, Mamutu i svim IPS radnjama!!

izvor: bilet servis

mala ispravka

koncert je zakazan za 11. maj

mesto odrzavanja: Sava Centar

cene karata:
2000 din
2500 din
3000 din

Darker

Ne znajem daLste videli i èuli vetj, ali:
Kajzer Èifs
19.06.2007.
Beogradska Arena

Kamicak

Juhuuuuu Chemical brothers (what about sisters?) 13.6. u Areni :pljes: :happy: :PI

besno pile

Quote from: Kamicak on 14-04-2007, 19:55:20
Juhuuuuu Chemical brothers (what about sisters?) 13.6. u Areni :pljes: :happy: :PI

bash sam razmisljala kako to niko nije pomenuo.
k. :cvet

zabica

e na van gogh idem! sestra mi je vec obezbedila karte  :smekerica:

Korisnicko Ime

D¾o Koker u novembru u Beogradu

D¾o Koker, poznati muzièar nastupiæe 9. novembra u beogradskoj „Areni“. Legendarni 61-godi¹nji pevaè, roðen je u engleskom gradu ©efildu, poèeo je da nastupa ¹ezdesetih godina pod umetnièkim imenom Vens Arnold. Prepoznatljiv je po specifièno hrapavom glasu, a svetsku popularnost je stekao nastupom na èuvenom „Vudstok“ festivalu.

Tokom èetrdesetogodi¹nje karijere razvio se u pop-rok zvezdu sa brojnim usponima i padovima. Posle neverovatnog uspeha krajem ¹ezdesetih godina pro¹log veka, zapao je u krizu te je imao velikih problema sa alkoholom i brojnim lakim drogama u kojim je preèesto u¾ivao, a zatim se vratio na veliku muzièku scenu i zapa¾en uspeh postigao veoma lepom i romantièom baladom „You Are So Beautiful“.
U njegovom specifiènom izvoðenju, veliki hitovi postale su pesme : „Unchain My Heart“, „You Can Leave Your Hat On“ i „Summer In The City“ ki mnoge druge.
D¾o Koker je i dalje veoma muzièki aktivan, a do sada je objavio vi¹e od trideset albuma ukljuèujuæi i brojne kompilacije, kao i duete sa poznatim kolegama. Poslednji album „Hymn For My Soul“ objavio je poèetkom ove godine.

Maslacak

trideset albuma!  :shock

Meni je najsladji bio Pera Janjatovic i njegov komentar na Idolu: "Nemojte da mi svirate nevidljivu gitaru, to je uradio Dzo Koker na festivalu u Vudstoku '69, i niko to vise ne moze da ponovi..." :>

nasty girl

#299
INXS
2. jun na stadionu "Ta¹majdan"
Karte za koncert grupe "INXS" na Ta¹majdanu mogu se kupiti u "Bilet servisu" (Mamut, IPS), "Tiketlajnu" (Plato Music Store), "Iventimu" (Dom sindikata) i "Tiketservisu".

D¾o Koker, Kaiser Chiefs i Killers u Areni!


Beogradska Arena definitivno postaje hram dobre muzike. Nakon mnogobrojnih koncerata domaæih i stranih muzièara, u ovom zdanju nastupiæe i bend Kaiser Chiefs, kao i D¾o Koker.

Britanski bend Kaiser Chiefs nastupiæe 19. juna u „Beogradskoj Areni“, pi¹e "Blic.

Dobitnici „Brit“ nagrade za najbolji bend u pro¹loj godini, ka¾u da malo toga znaju o Srbiji, ali zato mnogo znaju o muzici. Njihov ovogodi¹nji hit "Ruby" na vrhu je svih moguæih svetskih top-lista.

Kao predgrupa nastupiæe èuveni rock bend Killers, koji je ove godine do¾iveo novi uspeh pesmama "When you were young", "Somebody told me" i drugim. Za ovaj koncert u prodaju æe biti pu¹teno oko 10.000 karata.

D¾o Koker u Areni nastupa 9. novembra. Ovaj legendarni pevaè rodjen je u engleskom gradu ©efildu pre 61. godinu. Prepoznatljiv je po "hrapavom" glasu, a svetsku slavu stekao je nastupom na ¹uvenom "Vudstok" festivalu.

Objavio je vi¹e od 30 albuma, a poslednji "Hymn For My Soul" objavio je poèetkom ove godine.

(MONDO)