Istorija farmacije sa etikom

Started by *maja*, 28-05-2006, 11:10:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

malabu

Videla sam Nadjina pitanja, ja sam imala drugu grupu u kojoj su pitanja bila:

1. Rimska medicina i farmacija: izvori za proucavanje, periodizacija istorije farmacije starog Rima. Uticaj religije na razvoj medicine i farmacije. Rimska zdravstvena sluzba. Javne apoteke. Diferencijacija zdravstvenih strucnjaka.
2. Razvoj farmaceutskog obrazovanja na teritoriji jugoistocne Evrope.
3. Mesto i uloga etike u farmaciji. Eticki normativi za farmaceute.

Moram da pohvalim asistente sa Instituta za socijalnu farmaciju i farmaceutsko zakonodavstvo koji su nam telefonom izdiktirali spisak od cca 10 kolega za koje smo se interesovali da li su polozili i sa kojim ocenama  :~. Eeee kad bi i drugi bili tako ljubazni.... poneki bar da se jave na telefon :hmm

Gamalil

HITNO!!! Pitanje iz Etike:
Sta je to Informisana saglasnost? :help:

shumshi

U farmaceurskoj praksi je to ono kada ti neko dodje u apoteku, trazi lek, a ti nemas taj, nego od drugog proizvodjaca, ali iste jacine i sastava, pa ti je potrebna njegova usmena saglasnost da mu izdas taj lek...
a u klinickim ispitivanjima, se odnosi na dokument na maternjem jeziku u kojem je objasnjeno sve sto se tice tog ispitivanja, cilj, tok, posledice...i ispitanik to mora razumeti i dati svoju saglasnost da se podvrgne ispitivanju..

otprilike tako nesto...  :wink:

Gamalil

#168
Ne treba - saznao sam  :ziveli

EJjjjjjjjjjjjjjjjjjj hvaaaaaaaaaaaaaaaaalaaa puno

shumshi stvarno si najbolji- sutra imam ispit pa sam se skroz izgubio

Nadam se da cu biti u prilici da uzvratim ljubaznost- odoh sad da strebam dok se ne uspavam 

Bred

ok gamalil, samo bez dupliranja poruka , imas link "izmeni" u gornjem desnom uglu svake svoje poruke  :wink:

kiza

#170
 Ako nekog zanima,danas su bili rezultati iz etike i okachili su listu na tabli ispred instituta.

Ja sam zvala telefonom,pa su mi rekli da je sutra upis ocena od 12-13h i ima par ljudi koji treba i usmeno da odgovaraju!

Kremenko

Da li neko zna ko ce nam predavati etiku?Procitala sam obavestenje da je profesorka Dusanka Krajnovic na trudnickom bolovanju.

kiza

 Pa ja mislim prof. Stupar,on je sad bio na ispitu i pregledao radove i ispitivao kome je falilo malo za prolaz! Predavao je i ranijih godina i super je profesor.Bar mislim da manje trazi!

mina-L

Jao,pa bilo bi super da nam on bude i u januaru! :Bog

max


Koja skripta se koristi za polaganje ispita kod prof.stupara?

Jeca

Za sve kolege IV godine moj najiskreniji savet vam je da polazete dok je prof.Stupar tu, laganije necete moci da prodjete, zato svi  'vatajte skripte i strebajte za januar taj ispit.

KOliko se ja secam, postojale su kopije sa predavanja (slajdova) u
kopirnici i neki delovi iz knjiga koje treba nauciti.

pig_am_am

Prof. je izgleda tu narednih godinu dana  :~

Darker


Enea

polazite to kod njega,
kod nje je gradivo 10 x obimnije..

MiKy

postoje skripte koje se vrte po faksu od ljudi koji su isli na predavanja,mislim da je odatle najbolje uciti...izasle su i knjige koje su sper ako ste raspolozeni da sami izvlacite odgovore na postojeca ispitna pitanja