Istorija farmacije sa etikom

Started by *maja*, 28-05-2006, 11:10:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

philoserbiana

jel ovaj ispit prijavljujemo kao u aprilskom ili kom vec roku   :hmm

Anabel Lee

Nisam htela da pisem nista, jer se nismo jos zvanicno dogovorili,ali kako su ljudi nestrpljivi( razumem ih skroz), evo da se oglasimo.  Dali smo predlog da to bude 13. maj. Sonja je rezervisala amfiteatar za 15h tog dana, ali sada se ceka da profesor potvrdi da li je to u redu.
Glavni razlog za pomeranje ovog ispita za nedelju dana nije Djurdjevdan, vec to sto ce se u to vreme odrzavati Medicinijada na kojij ce biti oko 120 studenata, a veliki broj njih ce biti sa godina koje mogu da polazu ispit iz etike.
To je to. U slucaju da nas odbiju, ostaje 6. maj.
Jos nisam sigurna kada prijavljujemo ispit. Verovatno u maju, jer postoje apsolventski rokovi svakog meseca. Ako apsolventi prijavljuju ispit u maju, mozemo i mi!

AVENDON

Quote from: Anabel Lee on 16-03-2008, 19:22:46
veliki broj njih ce biti sa godina koje mogu da polazu ispit iz etike.

Koliko ja znam jedino cetvrta godina polaze etiku, a studenti koji su sada peta godina, a kojim slucajem nisu polozili etiku, ne mogu da je polazu u maju(tako pise na oglasnoj tabli). Tako da ostaje samo cetvrta godina.

Tako da me interesuje da li se uopste neko zapitao koliko je to u stvari ljudi sa cetvrte godine koji idu na medicinijadu, a koji nece moci da izadju na ispit iz etike? I ako tvrdite da je veliki broj koliki je to broj?

Meni odgovara i 13.05. ali mislim da uvek treba da se postuje odluka vecine!!!

5Nili

Slazem se sa Avendonom,potpuno. Samo mi nije jasno zasto niko od predstavnika nije trazio 2 termina(toliko nam duguju :happy:) kad je vec frka oko medicinijade... Ako ikako bude moguce,trazite da nam daju oba termina kad su vec rezervisani amfiteatri za oba dana...

AVENDON

Dva termina su potpuna realnost i uopste nije preterivanje. Prosle godine je profesorka iz fiziologije izasla dvema studentkinjama u susret koje su isle u Holandiju na kongres i za njih specijalno organizovala ispit(secate li se???), a ove godine u aprilu, iz analitike lekova ce biti poseban termin za ljude koji idu na EPSA kongres u Novi Sad (mislim da ce biti tri studenta na ispitu, Kunticka i Darko su dali saglasnost).Mislim da su ovo dovoljni argumetni da i profesor iz etike uradi isto, ionako nam duguje dva roka.

Jeste da on nije uticao na to da ce slomiti nogu, ali moze da da dva termina, to iskljucivo zavisi od njega, a i od studenta prodekana i predstavnika godine!!!

Tako da ako vec ima veliki broj ljudi koji ce ici na medicinijadu, neka se zamoli da za njih bude poseban termin!!!

Darker

Sem medicinijade, ide se i na apsolvetnsku(nije da je opravdanje, ali kontam da zbog ta dva eventa koji su poèetkom maja, najmanje polovina èetvrte godine neæe biti u moguænosti da izaðe na ispit).
Sla¾em se za dva termina :ziveli

AVENDON

Quote from: Darker on 17-03-2008, 09:54:32
najmanje polovina èetvrte godine

Darkeru uz svo duzno postovanje, ali odakle ti podaci da polovina  cetvrte godine godine ide na apsolventsku???

Da li ce neko reci koliko ce to ljudi biti spreceno da izadje na ispit a sa cetvrte je godine???


Predpostavljam da su Sonja i Anabel Lee u to upucene, cim im je to glavni argument za pomeranje ispita. Ako je to neki zavidan broj (vise od 15 ljudi), onda je to sasvim u redu.


Darker

Avendone, uz svo du¾no po¹tovanje, nisam rekao da polovina ide na apsolventsku, veæ na apsolventsku + medicinijadu (koje su otprilike u isto vreme). To je moja slobodna procena, na¾alost nemam zvaniène podatke, a mislim i da ih je te¹ko nabaviti, sem konkretnom anketom :wink:
I nisam rekao da se zala¾em striktno za drugi termin, veæ za 2 termina :wink:

AVENDON

Ja sam te dobro razumeo, ali nisam dobro napisao.Mislio sam i ja na pola cetvrte godine koja ce ici na medicinijadu + apsolventsku

Sve u svemu DVA termina bi bila i realna i fer. Bilo kakvo pomeranje ispita, dok se ne ustanovi koliko je to ljudi ustvari uskraceno za polaganje bilo bi zaista  :nonono: !!! Slobodne procene su po meni nedopustive!

Zvanicne podatke nije tesko nabaviti. Ode se u sportsko drustvo i pita se Dzoni koliko ljudi sa cetvrte godine ucestvuje u ekipama koje idu na medicinijadu. Predpostavimo da ce svi ici, i dobijemo broj :wink:.



makica

Mislim da je to najmanje sto smo zasluzili - 2 termina,s obzirom da su nam propala 2 ROKA! :hm

Anabel Lee

Ljudi, nemojte bezveze da se prepucavate. Realno je da bi mozda najbolji termin bio oko 25.4, ali je to nemoguce da se tako izvede. Zalaziti duboko u maj( 13. maj je stvarno daleko) nije mnogo dobro resenje( s obzirom da u to vreme svi spremamo mnogo ozbiljnije ispite za jun), ali boljeg nema trenmutno, jer ne bi bilo fer prema ljudima koji idu na medicinijadu i apsolventsku (naravno, ovo se odnosi samo na studente IV godine), kao i prema svima onima koji su rekli da im odgovara kasniji termin iz nekog drugog razloga.
Zvanicno, ispit nije odlozen i prof. je insistirao da ostane 6. maja, ali to opet nije konacno. Za dva termina cisto sumnjam da ce moci, ali treba sve probati. Moram da vam naglasim da se ovim pitanjem trenutno bavi Sonja, a ja vas samo izvestavam kako stoje stvari. Rekla sam joj da proba sa oba termina, ali kako se trenutno razvija situacija... Mada  Impossible is nothing ( znate vec Lajonel Mesi, Dejvid Bekam)! Toliko za sada.

majakf

juce sam razgovarala sa asistentima. kako za sada strvari stoje od odlaganja ispita nema nista. prof.kuntic je insistirala da ispit bude pocetkom maja i jedini slobodan termin je bio 6.maj. amfiteatri su zauzeti 7 i 8 maja zbog nekog ispita sa IV godine a 9 maja profesor ne moze jer tada putuje u bosnu ili gde vec. profesor i asistenti razumeju da je tada nekima slava a da neki idu na medicinijadu ali nam za sada ne mogu izaci u susret.

katarina

nemoguce...nek daju u nedelju popodne, tada sigurno nema nikog! Ne mogu da verujem, al od mog nepoverenja na zalost nikad nista nisam dobila...

Darker

Pregovara se i dalje, ali po svemu sudeæi æe ostati samo 6.5.

kruger

Slazem se sa Katarinom nek daju ispit u nedelju!