Istorija farmacije sa etikom

Started by *maja*, 28-05-2006, 11:10:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MiKy

ispit je kako sam cula 02.04 ukoliko neko sazna kada ce biti potvrdjivanje neka nas obavesti..

sandric

Pa etika se uci iz knjige koju je napisala profesorka,u knjizi se nalaze i odgovori na neka pitanja iz istorije,to je najpouzdanije

MiKy

#92
potvrdjivanje etike je  29.03

jel ima neko nova pitanja iz etike? da li ih ima jos uvek u kopirnici?

neca

pa ja znam da imaju ona pitanja od prosle godine ali nisam cula za ta nova pitanja.jesu li ona od ove godine?

MiKy

koliko sam cula postoje neka nova-malo izmenjena pitanja od januara...

Enea

mozda ce vam znachiti..

oktobar 2006.
1.salerno, neko ogromno pitanje(sve o shkoli u salernu)
2.skolovanje na balkanu
3.princip informisane saglasnosti...

pozdrav

MiKy

jel neko potvrdjivao etiku preko neta? koliko je pouzdano?
da li je i dalje isti mail?

sandric

dosta ljudi je u januaru potvrdilo preko neta,koliko ja znam nisu imali problema.Mislim da je adresa ostala ista

MiKy

sta treba da se pise kod pitanja-Nastanak i razvoj farmakopeja sa posebnim osvrton na 1.civilne?           2.vojne? ...kod ovih osvrta jel treba samo nabrojati farmakopeje ili jos nesto? :help:

tarantulica

Obavezno treba da nabroji¹ sve godine, kad je iza¹la koja farmakopeja  :wall:

I trebalo bi da kupi¹ u kopirnici (ako nema¹ od nekog da pozajmi¹  :cvet) neki tekst koji je profesorka ostavila, gde je opisan razvoj farmacije u Srbiji...

I onda 'samo' sedne¹ i  :bokmal:

sandric

JA sam imala to pitanje..pa treba sve da napises i prvi Antidotarium Nikolai i farmakopeju iz Firence pa onda napises svaku godinu kada je izdata koja farmakopeja kod nas i ponesto o svakoj,tipa od koje je potekla,koliko je imala monografija i kojim je jezikom pisana,nesto najosnovnije ,ne siri previse jer nemas vremena

MiKy

na koju foru zapamtiti sve detalje...godine,latinske nazive,podele? ova etika ispade bauk...

shumshi

nije bauk...
ispit k'o ispit...
samo mu treba pristupiti kao ispitu k'o ispitu...
a ne - lako cemo!

qwertz

ali, sve se uci po nekim tezicama, nista nije pregledno, nema knjige . . . puc puc puc

zooca

 i je l priznaje odgovore koji su u tezama, jer je tako i u predavanjima?