Du¾ina studija ogranièena

Started by Bred, 03-09-2006, 19:39:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

pereca


Natalija

Hvala, pereco! Samo da nije do oktobra 2007!
:cvet

pereca

Sto se mene tice, nece ni biti   :)
Nema na cemu.  :wink:

maracaca

Draga Pereco,

Molim te odgovori mi da li je usvojena inicijativa na Univerzitetu da se svima koji su upisali faks do 2000-te odobri mogucnost da studiraju tj.diplomiraju do 1.10.2011.,ili koji su rok dali.


Hvala unapred na odgovoru

pereca

#79
Beograd - Rektorski savet Konferencije Univerziteta Srbije - KONUS, podr¾ao je preporuku Ministarstva prosvete da svi pro¹logodi¹nji bruco¹i upi¹u drugu godinu studija ako imajo 40 ESPB bodova, a ne 60 kako je predviðeno Zakonom o visokom obrazovanju. Ova preporuka nije obavezujuæa, a svaki univerzitet æe odluèivati da li æe je primenjivati.

Takoðe, prihvaæeno je i da svi oni koji daju uslov mogu upisati�drugu godinu kao bud¾etski studenti, a ne samo 20 odsto kako propisuje zakon. Svi akademci koji su upisani pre dono¹enja novog zakona, nastavljaju da studiraju kao i do sada, a rok za zavr¹etak studija po starim programima je 2011. godina.

Protiv ovog re¹enja bio je Univerzitet u Kragujevcu koji je tra¾io da se o preporuci izjasni Senat ovog univerziteta. Meðutim, nejasno je zbog èega�to nije veæ�uèinjeno, jer su ove preporuke prihvatili rektori svih dr¾avnih univerziteta na sastanku kod biv¹eg ministra prosvete slobodana Vuksanoviæa, u vreme protesta studenata na BU. Takoðe, ovo re¹enje ne odgovara ni Univerzitetu umetnosti, zbog specifiènosti studija.

KONUS æe nadle¾nim dostaviti ovu preporuku kako bi se pokrenula inicijativa za zamenu pojedinih èlanova Zakona o visokom obrazovanju i to pre oktobra, kada studenti upisuju narednu godinu. Razlog za izmene zakona su zahtevi studenata, kao i izuzetno mala prolaznost na fakultetima.

www.novosti.co.yu

anja

puno ti hvala za ove vesti!!!

pig_am_am

kakva konfuzija! pregrejala sam se.
bolje da ja gledam svoja posla,govorim tiho i nosim psa sa sobom...

jagodica

            Draga pereco,

imam jedno vazno pitanje i puno bi mi znacio tvoj odgovor...
Upisala sam fax davne 1991. a odslusala IV godinu 1999/2000., intresuje me posto necu moci opet da upisem V, koja su mi prava i da li imam pravo na obnovu.Koji mi je krajni rok zavrsetka fax-a.
  Hvala ti puno

stef

 Do oktobra 2011. Napisao sam vec negde.

pereca

Univerzitet je konacno doneo odluku da je krajnji rok za diplomiranje 2011. god.
Ovo naravno vazi za studente koji su upisali fakultet pre stupanja na snagu novog Zakona o univerzitetu i sprovodjenja Bolonje.

Ostalo je jos da to usvoji Skupstina R.Srbije sto se ocekuje na prvoj narednoj sednici.

qwertz

Da li studenti koji su 2005. godine upisali fakultet po starom programu, moraju zavrsiti do 2011?

pereca


nirvana

izvini pereco interesuje me za nedaj boze da ne zavrim do 2011 kolika je ta razlika ispita bice mnogi koji do tada nece zavrsiti pa ce na fakultetu morati organixovati posebne vezbe.Veliki pozdrav i hvala

stef

 Zavisi na kojoj godini budes tada...

pig_am_am

evo nek budes apsolvent,na primer.