Du¾ina studija ogranièena

Started by Bred, 03-09-2006, 19:39:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

VANJA70

Da li se zna tacan rok kada prastari studenti mora da diplomiraju bez obzira na godinu upisa ako su apsolventi dugi niz godina?

pereca

Svi oni koji su sada apsolventi moraju da diplomiraju u naredne dve godine.
U slucaju da to ne urade, imaju mogucnost da predju na novi studijski proigram uz polaganje razlike ispita.

VANJA70


ljiljana

Quote from: pereca on 11-11-2006, 16:14:15
Svi oni koji su sada apsolventi moraju da diplomiraju u naredne dve godine.
U slucaju da to ne urade, imaju mogucnost da predju na novi studijski proigram uz polaganje razlike ispita.
Hvala puno! Svi smo malo sludjeni, a ovo zaista pomaze.

izy811

Ja se izvinjavam ali nisam sigurna da razumem kada ko od prestarih studenata moze najkasnije da zavrsi ; ja sam naime 99/2000 odslusala petu godinu i od tada sam apsolvent i imam jos sedam ispita. Kada najkasnije mogu da zavrsim a da mi ne dodaju ispite, i kako to da niko nije dao zvanicno obavestenje na faksu. Hvala unapred na objasnjenju

Bred

Quote from: pereca on 11-11-2006, 16:14:15
Svi oni koji su sada apsolventi moraju da diplomiraju u naredne dve godine.
U slucaju da to ne urade, imaju mogucnost da predju na novi studijski proigram uz polaganje razlike ispita.

kaja

Hvala na obavestenju!!! :wave:
U poslednja 2-3 dana ima nedoumica oko roka za zavrsavanje .
Mislim da su se svi pomamili zato sto je na vestima B92 bilo da na FON-u mora da se diplimira do 30.09.

majce

a na koga se odnosi ovaj rok 30.9. o kome sad svi nesto pricaju?
totalno sam sludjena!? :help:

Jelenaa

Za one koji su apsolvirali do juna 2005.

izy811

Kako je moguce da se takva informacija nije pojavila do sada kao zvanicno obavestenje od strane fakulteta, posto za one koji su apsolviali do juna 2005 upravo isticu te dve godine, i sada je prekasno da ti ljudi ucine nesto po pitanju svog problema. Meni su danas na salteru za studentska pitanja rekli da oni ne raspolazu sa ovakvom informacijom a oni su nasa veza sa sekretarijatom. Ipak kasnije sam u toku dana cula od koleginice da su danas istakli obavestenje da stari apsolventi imaju dve godine da zavrse zapoceto, no niti pise datum kada je to obavestenje izdato, niti kada stupa na snagu. Moramo da znamo od kog tacno datuma se racunaju te dve godine.

sokobiv

Ja sam u petak bila kod sefa studentske sluzbe koja mi je rekla da ni u ministarstvu ne znaju da protumace clan zakona koji je istaknut na faxu.Moramo sacekati tumacenje od strane ministarstva.Mada se iskreno nadam da ce biti kako je pereca rekla.

pereca

Na jednoj od sednica Saveta sam postavila pitanje oko ovoga i sekretar fakulteta se slozio samnom da se Zakon primenjuje od 1.oktobra, odnosno da se taj rok za zavrsetak fakulteta racuna od 1. oktobra 2006. godine.
To postoji u zapisniku sa te sednice Saveta, te je dakle i zvanicna informacija.
Ukoliko neko pokusa da to obezvredi, molim vas da me kontaktirate kako bismo se pozvali na tu konstataciju sa Saveta.

U svkom slucaju, nema brige.

sladjafarm

Meni su danas rekli da ce se to zvanicno znati u narednih 10 dana. Srela sam mnogo ljudi koji su apsolvirali 2005. i svi su u panici,ali nadajmo se da ce novi dekan da nastupi sa lepim vestima po studente :~ :~

CicaBg

Quote from: pereca on 05-03-2007, 19:17:39
Na jednoj od sednica Saveta sam postavila pitanje oko ovoga i sekretar fakulteta se slozio samnom da se Zakon primenjuje od 1.oktobra, odnosno da se taj rok za zavrsetak fakulteta racuna od 1. oktobra 2006. godine.
To postoji u zapisniku sa te sednice Saveta, te je dakle i zvanicna informacija.


I je li to to, znaci stari apsolventi imaju rok do 1.oktobra 2008. da zavrse?

Nesto sam cula da se pricalo da je studentima koji su upisali pre 2000. rok za zavrsetak studija 2011.Niko nije pominjao nikakve posebne uslove za one koji su apsolventi. Pa me to malo zbunilo. I ovo:

Quote from: sladjafarm on 22-03-2007, 19:46:41
Meni su danas rekli da ce se to zvanicno znati u narednih 10 dana. Srela sam mnogo ljudi koji su apsolvirali 2005. i svi su u panici,ali nadajmo se da ce novi dekan da nastupi sa lepim vestima po studente :~ :~

Mislim, da li je ta konacna zvanicna informacija objavljena negde (osim ovog u perecinom postu)?

Slabo sam informisana, pa moram da vas gnjavim...  :stid:

:cvet

Smrda

zvanicna informacija, koliko sam ja upucena, je da je dozvoljeno u roku od godinu dana nakon zavrsenog apsolventskog,diplomirati...
eto...to je za sad dok se pereca ne javi.,...


a zavisi kad si apsolvirala,mislim da postoji neki rok,ali nisam bas sigurna koji,a ne bih da dajem poluiformacije.,..