Novi Nastavni program na Farmaceutskom fakultetu!!!

Started by vladimir, 17-05-2006, 15:13:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred


pipi_duga_carapa

to valjda zavisi od faxa kako prihvati Bolonjsku ...
na nekim fakultetima uopste ne utice na stare studente, na nekim polovicno, na nekim malo vise od polovicnog ;p

trebalo bi da se sa obnovom godine ide na novi program, pri cemu bi se priznali isti ispiti, sto znaci polagala bi se i slusala samo razlika ... RoLL

ne znam ... ja smatram da ova Bolonja za nas, kao prvu generaciju, ima koliko mana toliko i prednosti ... i sto duze bude ~postojala da ce imati sve vise prednosti, a manje mana (:

pereca

Ja se nadam da ce prednosti nadjacati mane.
Pipi, tvoja generacija ce reci sve o novom studijskom programu, vi mu dodjete kao neki zamorcici. Ali sta je - tu je.

Btw, mala ali odabrana ekipa studenata koja je radila novi studijski program, novog studenta koji ce po njemu studirati nazvala je Frenki (proizaslo od Frankestajn) i toliko smo pominjali Frenkija u obrazlozenjima profesorima, tako da ste na faksu opstepoznati kao Frenkijevci. Tek da znas. Ti si prvi Frenki s kojim komuniciram.

pipi_duga_carapa

p navikli smo mi ;p posto smo mi bili i prva generacija za upis u ss koja je polagala u osnovnoj, a ne u srednjoj (a nama pa bilo mnogo tesko ..) ... (;
p dobro, ja gledam na to bolje prva po novoj, nego poslednja po staroj (: mislim - zbog obnove godine (8

hehe bas nam je sladak nadimak (;
pocastvovana sam (:

pekmez


Masha

Ovo jeste  :OFF, ali evo odgovora za pekmez- pre par godina je uvedeno da se prijemni izpit za srednje skole ne polaze u srednjoj skoli koju zelis da upises nego se polaze u osnovnoj skoli koju si zavrsio, a imas listu zelja koju popunjavas i onda te rasporudjuju u skole posle zavrsenog prijemnog. Ima tu jos novina, ali i ovo je vecprevise van ove nase teme. Pozz

Coolgemini

Pozdrav narode!!!upravo sam procitao novi program studiranja i poprilicno sam se iznenadio tj vise zabrinuo za buduce farmaceute...Program je poprilicno za*eban i upakovan na dve-tri godine,a ostale godine cine izborni predmeti.Kako ce sve to funkcionisati?
Da li ce nesto zahvatiti starije studente?Da li postoji sansa da se stariji studenti prebace na Bolonju?Da li su oni uopste normalni?? :)
Toliko od mene... :lol2:
pozzzz

Bred


pereca

Kao sto sam vec ranije pisala, novi program deluje strasnije, ali mislim da ce studenti lakse da ga savladavaju jer se uvode novi vidovi nastave i ispitivanja. Ocenjivace se sve aktivnosti - predispitne (60% ocene) i na kraju se polaze zavrsni test (40%ocene)
U svakom slucaju, novi program je kvalitetniji i buduci farmaceut bi trebao da bude farmaceut a ne hemicar.

Strani studenti nece imati neke velike vajde od svega ovoga. Ja zalim zbog toga.

Bred


pekmez

Quote from: masha on 04-07-2006, 00:11:20
Ovo jeste :OFF, ali evo odgovora za pekmez- pre par godina je uvedeno da se prijemni izpit za srednje skole ne polaze u srednjoj skoli koju zelis da upises nego se polaze u osnovnoj skoli koju si zavrsio, a imas listu zelja koju popunjavas i onda te rasporudjuju u skole posle zavrsenog prijemnog. Ima tu jos novina, ali i ovo je vecprevise van ove nase teme. Pozz

a to, da, znao sam, nego si to tako misteriozno rekla, hvala na odgovoru.

pipi_duga_carapa

ja sam cula kako kao po ovom novom programu moras bas nista da ne ucis da bi obnovio godinu roll ... ?
ja kad pomislim na 14 predmeta najezim se (: ali verujem vama kada kazete da nije tako ~strasno (;

Coolgemini

Deluje stvarno skandalozno i scary.ali pretpostavljam da ce biti mnogo lakse...Jeste dosta predmeta natumbano u jednu godinu,ali ce se ti predmeti davati bez nekog cimanja ,a i generalno mislim da su dosta redukovani..Nije lose sto su to uradili,pitanje je samo kako ce to delovati u praksi..Mozda profesori jos uvek nisu u stanju da prihvate reforme,pa ce oni i nastaviti da forsiraju svoj starinski i dugotrajni program...jer ako to budu uradili...onda.... :Bog

Masha

Slazem se sa coolgemini-jem jer ako se profesori stvarno budu drzali novog plana bice sasvim ok i vrlo efikasno, ali ja nesto mislim da neki profesori to nece bas tako lako prihvatiti i da ce svoj dosadasnji kriterijum primenjivati i na novu generaciju, a to onda nece biti lako. U svakom slucaju ja iskreno zelim da ove nove generacije uzivaju u svom studiranju i da po zavrsenom faksu imaju mnogo vise prakse u rukama, a mnogo manje teorije. Pozz

pipi_duga_carapa

hehe i mi se nadamo (: da, to je vrlo moguce ... a verujem da ce i ovi sto hoce da prihvate biti pogubljeni dok se ne priviknu na novi program ... mislim tako bude svuda u pocetku, da ni studenti ni profesori ne znaju sta treba (: no, otom_potom (8