Novi Nastavni program na Farmaceutskom fakultetu!!!

Started by vladimir, 17-05-2006, 15:13:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

trebace par godina da se oni na to naviknu...onima koji su sad u[isali prvu godinu ce biti najteze...jbg...neko mora da bude prvi...

Adonis_Vernalis

Mislim da je pitanje "da li æe se profesori dr¾ati novog plana" izli¹no... Ko radi na ovom fakultetu, MORA se pridr¾avati nekih stvari. To nije pitanje liènog izbora, veæ profesionalne obaveze.

Coolgemini

Slazem se u potpunosti....Ali posto je nas fakultet na daleko poznat kao fakultet gde sve novine stizu najkasnije,veliko je pitanje da li ce se i ove novine realizovati u dogledno vreme.Jeste da im profesionalna obaveza nalaze da moraju postupati u skladu sa novim reformskim tackama,ja nisam nesto optimista u tom smislu...jer dok su svi fakulteti uveliko cvetali sa reformama i trudili se da menjaju svoj nacin rada,nas fakultet je uveliko cekao zvezdu da mu padne sa neba,i pritom skoro nista nije uradio po pitanju uvodjenja kontinuirane reforme.Dobro je da se Bolonja vec uvela,ali mislim da je ovo naglo uvodjenje Bolonje,bez spontanosti,malo kobno po nas.... :Bog
Quotetrebace par godina da se oni na to naviknu...onima koji su sad u[isali prvu godinu ce biti najteze...jbg...neko mora da bude prvi...
Bice im dosta lakse,samo ako profesori stvarno budu usli u pravo znacenje termina ''reforma''... :roll:
ali ako se ne budu nista trudili,onda ce stvarno n.....ti... :Bog

Darker

Jedno pitanje za Shnjuvi :> Možda je opet poluinteligentno, ali zanima me, a radoznalost je osnov napretka u nauci :> :> :> :>
Elem, da li smo i mi MB-posle dipolomiranja Mr?

Ksenija

a ja se nadovezujem na tvoje pitanje ,da li i nas kaci to da kad zavrsimo budemo neki tamo mr? :happy:

pereca

Da, svi dobijaju titulu magistra.  :V
Ali slozicete se da titula i nije toliko bitna koliko je bitan kvalitet vaseg obrazovanja, znanja..

Bred

Sad sam malo detaljnije pogledao sve ovo. Neki termini iz curriculuma mi nisu jasni, npr kvizovi? Panel diskusije?
Zasto se vezbe iz fizcke hemije vezbe odgovaraju pismeno I usmeno?! U tom delu je trebalo rasteretiti studente? Da li se usmeno odgovaranje boduje?
Bravo sto ste naglasili da cvetne formule iz botanike treba da se izbace kao I identifikacija iz mikroba
Kako su zamisljene radionice?!

Adonis_Vernalis

Brede...

kvizovi, panel diskusije, radionice... to su samo fancy reèi prepisane iz fancy priruènika. Resavo, majko... Prepisivaèi ih ubaci¹e ne vodeæi raèuna o tome ©TA ti termini zapravo predstavljaju... i kako to organizovati u uslovima kada 300 studenata per annuum èeka da ih potkaèi¹ kvizom ili obradi¹ u radionici... Ponekad mi doðe da okaèim beli mantil o klin sa kojeg æu prethodno skinuti harmoniku... i da provedem ¾ivot svirajuæi i pevajuæi...

AquArius

Iskrena ce biti patnja ovih novih generacija preko kojih ce se cela ta "Bolonja" ostriti i dobijati oblik.
Pa ipak, mislim da im nista nece padati tesko, jer ipak su oni mladi, puni elana i nece znati za drugacije.
A sto se tice broja 300 (i slovima trista)... mozda se i ona tokom godina smanji. Citaj - fakultet je smanji, jer farmacije nikad dosta  :happy:

Adonis_Vernalis

AquArius,

Iskrena, krajnje iskrena ce biti i moja patnja... PM, anyone?

Bred

E sad bas cekam ove studente  sto su radili reformu da mi objasne gorepomenute pojmove i kako ce se oni organizovati na nasem faxu? :)

Adonis_Vernalis

Nemoj, Brede, tako...

svi smo mi uèestvovali u tome i mnogo smo truda ulo¾ili da to ¹to smo napravili ne bude franken¹tajnu slièno biæe, veæ ne¹to ¹to bi moglo da ¾ivi. Moja patnja i moja tuga se sastoje u tome ¹to sada moramo da preðemo na profesionalne studije... Nisam skeptièan i siguran sam da æemo to dobro uraditi... Samo mi je ¾ao onoga ¹to sam lièno izgubio. Ovaj fakultet je do skora bio prepoznatljiv po farmakognoziji. Sada smo morali da je razmontiramo... Pharmacognosy is dead! Long live Pharmacognosy!

Bred

Pa objasnite mi onda sta znace kvizovi i panel diskusije?!

stef

 Kvizovi i panel didkusije, treba samo da pokazu da li pratite predavanja,i da li redovno ucite. To je super stvar, samo je pitanje kako ce se nas fakultet adaptirati na promene.Mi smo verujte ucinili i vise od maksimuma, lako je moglo da se desi i da se ne upise nova generacija farmaceuta.Ne zelite da znate kako bi izgledao novi plan i program da ga nismo mi remoduluirali,nego onakav kakvog su ga smislili profesori .Tek bi tada bila katastrofa, ovako mozda i ne bude toliko lose novim generacijama (popularni Frenki) , samo ce stvarno morati da uce redovno.Njihov najveci problem je sto ne mogu da se oslobode dela gradiva preko kolokvijuma, ali su ispiti podeljeni.Videcemo....bice komisija za rpoveru nastave, ispita, vezbi...
Sto se tice titule Mr_Ph, to bi zvanje vec trebalo da imamo, najkasnije pocetkom ove godine (skolske).
Jani puno pozdrava za tebe.

benefit

Pozdrav svima!

Zanima me da li mi koji zavrsavamo po starom programu,posmatrano sa  internacionalnog aspekta, imamo titulu Bachelor of science ili Master of science ( ili smo mozda dzabe gulili sve ove godine)???

Negde sam procitao da se u svetu po zavrsetku fakulteta dobija titula Pharm D i da te studije traju ukupno 6 godina.
Je l`zna neko nesto o tome?