SD Partizan

Started by nasty girl, 07-06-2006, 13:17:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mikele

Konfuzija medju Grobarima
(http://nono9.us)

Tek ¹to je objavljeno saop¹tenje o prekidu dvogodi¹njeg bojkota utakmica Partizana na stadionu u Humskoj, na sajtu navijaèke grupe Ju¾ni Front (www.juznifront.com) pojavila se informacija koja u najmanju ruku deluje zbunjujuæe.

Naime, objavljen je "dodatak prethodnom saop¹tenju" o prekidu bojkota, koji glasi:

"Navijaèka grupa Grobari Jug je odluèila da æe na ovoj, poslednjoj utakmici fudbalskog kluba ove sezone, biti prisutna na svojoj ju¾noj tribini Partizanovog stadiona, koja æe za ovu priliku biti otkljuèana, ali nagla¹avamo da ODLUKA O DOLASKU NA STADION VA®I SAMO ZA OVU UTAKMICU (Mladost iz Apatina, 26. maj) i da æe dalje delovanje po pitanju bojkota biti razmatrano u hodu, a sve u cilju ispunjavanja na¹eg preostalog zahteva - odlaska ®arka Zeèeviæa iz kluba".

Dakle, ostaje nejasno da li su Grobari prekinuli bojkot do daljnjeg ili su odluèili da napune ju¾nu tribinu svog stadiona samo za utakmicu protiv Mladosti.

U ranijem saop¹tenju u ponedeljak Grobari su naveli da potpuno prekidaju bojkot i da æe se za ispunjenje poslednjeg zahteva (odlazak iz kluba generalnog sekretara ®arka Zeèeviæa) boriti na stadionu.

U svakom sluèaju, Grobari su najavili konferenciju za novinare za 24. maj, kada bi ova konfuzija trebalo da bude razre¹ena.

(MONDO)

nasty girl

ja sam isto cula od ljudi iz brain damage da ovo vazi samo za jednu utakmicu....

mikele

Quote from: nasty girl on 21-05-2007, 23:24:47
ja sam isto cula od ljudi iz brain damage da ovo vazi samo za jednu utakmicu....
То ми је једино логично.Јер ако су прекинули за стално,онда су стварно слепци. :shock
Мада мени овако супер,Звезда дере,а ви видите шта ћете и како :wave:

hulio_salinas

Ahahaha. Ovi ne znaju ni sta rade.  :wall:

hulio_salinas

25. maj 2007. | Izvor: B92, zvanicni sajt | ®eljko Èaèija
Kontraofanziva ®arka Zeèeviæa



U poslednjih nekoliko dana bilo je burno u FK "Partizan". Nenad Bjekoviæ vi¹e nije sportski direktor, ali nije napustio klub, navijaèi su najavili privremeni prekid bojkota... Oni i dalje tra¾e ostavku generalnog sekretara ®arka Zeæeviæa. Zeèeviæ je odluèio da se i sam ukljuèi u 'rat saop¹tenjima'. On ka¾e da je Partizan ureðen klub i da o rezultatima svog rada odgovara samo Skup¹tini kluba. On smatra da su svi napisi u ¹tampi o puèu i zaveri za smenu predsednika kluba Nenada Popoviæa potpuno neistiniti.

Kompletno saop¹tenje ®arka Zeèeviæa glasi:

"Napisi o tobo¾njim zbivanjima u FK „Partizan“, koji su poprimili razmere kampanje, primoravaju me da se saop¹tenjem obratim javnosti, ¹to inaèe veoma retko èinim. Nije mi namera da ¹titim svoj lièni i profesionalni integritet, jer smatram da se on najefikasnije èuva radom i rezultatima rada, a ne reèima, veæ integritet FK „Partizan“ koji je ogromnom kolièinom neistina ozbiljno ugro¾en. Uostalom, u FK „Partizan“ kao ureðenom i organizovanom klubu precizno je utvrðeno pitanje odgovornosti, pa æu i ja za rezultate svog rada odgovarati Skup¹tini FK „Partizan“, koja ima iskljuèivo pravo i du¾nost da odluèuje o mom statusu.

Delimièno bih imao razumevanja da napisi u dnevnoj ¹tampi sadr¾e barem zrnce istine oko kojeg se pletu slobodne novinarske konstrukcije. Ali, s obzirom da informacije o zakazivanju Skup¹tine kluba, pripremanju „puèa“, razgovorima sa navodnim kandidatima za predsednika kluba predstavljaju potpunu i apsolutnu neistinu, jedino mi preostaje da zakljuèim da se radi o nameri destabilizacije FK „Partizan“ u veoma va¾nom trenutku pred poèetak letnjeg prelaznog roka, kada se èine napori da FK „Partizan“ obezbedi seniorsku ekipu koja æe ostvarivati bolje rezultate nego u prethodne dve takmièarske sezone. Takoðe, mogu da shvatim ¾elju urednika listova da bombastiènim naslovima i èlancima uveæaju tira¾, ali oèekujem da se u tome po¹tuje minimum profesionalne i ljudske etike.

Vrhunac beskrupuloznosti predstavljaju „informacije“ o spiskovima slu¾benika FK „Partizan“ koji æe biti otpu¹teni sa posla. Da li je iko pomislio kako æe se oseæati ti ljudi, koji godinama savesno obavljaju svoje poslove, i èlanovi njihovih porodica kada u novinama proèitaju da æe ostati bez radnog mesta, bez egzistencije?

Na kraju bih ¾eleo da naglasim da vrlo dobro poznajem sistem funckionisanja kluba, njegovih organa, kao i tehnologiju rada u komunikaciji sa javno¹æu, te poku¹aji da se preko medija dovedu u pitanje moji odnosi sa ljudima sa kojima najte¹nje saraðujem u svakodnevnom radu su samo jo¹ jedan neuspeo poku¹aj da se unese razdor u unutra¹nje odnose u klubu i poremeti mir koji nam je u ovom trenutku najpotrebniji.

S po¹tovanjem, Generalni sekretar FK 'Partizan' ®arko Zeèeviæ"

mikele

Kralj: Djukiæ je la¾ov, Partizan je Titanik!
(http://www.putfile.com/pic.php?img=5568696)

Èovek koji je najzaslu¾niji ¹to je Partizan igrao u Ligi ¹ampiona, a potom i u Ligi Kupa UEFA, golman Ivica Kralj odr¾ao je u sredu konferenciju za novinare na kojoj je sa puno gorèine govorio o lo¹em odnosu pojedinih èelnika kluba prema njemu i jo¹ nekoliko najiskusnijih igraèa, a trenera Miroslava Djukiæa nazvao je "la¾ovom i licemerom".

"Ovo nije kukanje ¹to nisam produ¾io ugovor, veæ samo ¾elim da ka¾em ¹ta me boli. Nisam ni za staru, ni za novu upravu, veæ ¾elim da ka¾em ono ¹to mi je na srcu. Djukiæ mi je pre 15 dana govorio da sam potreban i da mogu da pomognem mladim igraèima. Posle par dana podmetnuo je Ivana Tomiæa da mi ka¾e da na mene mogu da raèunaju samo ako im obeæam da se neæu povrediti", rekao je Kralj na konferenciji za novinare koju je sazvao pod nazivom: "Da li je ovo moj Partizan?"

Za Ivana Tomiæa je rekao da je "dobar èovek, na pravom mestu, ali u pogre¹no vreme", a kao osobe koje su ga najvi¹e povredile, Kralj je naveo Djukiæa, predsednika Nenada Popoviæa i èlana uprave Dragana Vignjeviæa, koji nisu smeli u lice da mu ka¾u ¹ta misle, veæ su "plasirali prièu da su mu ponudili nov ugovor, a da ga je on odbio".

"Za Djukiæa sam mislio da je dobar trener i dobar èovek. Mislim i dalje da je dobar trener, ali rezultati ne govore tako. Nadam se da æe ipak sa Partizanom da mu ide bolje. ©to se tièe toga ¹to sam mislio da je dobar èovek - pogre¹io sam! On je licemer i la¾ov! Ne volim takve ljude. Jedno ti govori u lice, a drugo misli i prièa iza ledja. Na ¾alost, nisam imao prilike da mu ovo ka¾em u lice, u svlaèionici pred svim igraèima, jer sam za sve saznao na dan utakmice protiv Mladosti iz Apatina", podvukao je Kralj.

Kralj je rekao da "igra najte¾u utakmicu u ¾ivotu, jer protivnika èuje, ali ne vidi".

"Ja sam sada potpuno zdrav, ali me niko dva meseca ne pita kako sam. Da sam pauzirao kad je trebalo ja bih zaleèio povredu za deset dana, ali sam pristao da igram pod inekcijama, jer sam mislio da tako treba, jer sam sve dao Partizanu. I ne ¾alim. Opet bih to uradio", rekao je Kralj.

Prema njegovim reèima, sme¹ne su mu izjave pojedinaca iz kluba da je Partizanu potreban iskusan golman, a da njega teraju iz kluba. "Ako sam ne¹to, onda sam sigurno iskusan".

On je rekao da mu je "uzeto za zlo ¹to je tra¾io da se igraèima isplate zaostale plate" i ustvrdio da "nije istina ono ¹to Vignjeviæ prièa da je igraèima sve isplaæeno i pema njima sve regulisano".


"Nerviraju me podele u klubu"


(http://www.putfile.com/pic.php?img=5568697)

Iskusni golman Partizana, koji je u klubu od svoje 15. godine, rekao je da ni sam ne zna za¹to uprava ima takav odnos prema njemu, Albertu Nadju, Milivoju Æirkoviæu. "Mo¾da smo prejaki za ljude koji vode Partizan", dodao je Kralj.

Iako su èelnici Partizana pre nekoliko dana na prezentaciji strategije petogodi¹njeg razvoja kluba, poruèili da u klubu postoji potpuno jedinstvo i da su sve nesuglasice pro¹lost, obraæanje Ivice Kralja demantuje takve tvrdnje.

I Kralj je potvrdio da u klubu postoje duboke podele. "Podele u klubu me mnogo nerviraju. Promene nisu donele ni¹ta bolje. Ja sam uvek za promene, ali ako ne donose boljitak, onda treba menjati i one koji su do¹li. Nikome fotelja nije zagarantovana".

Kralj ka¾e da je u nekim novinama proèitao da Partizan porede sa Manèester junajtedom. "Ja bih Partizan sada uporedio sa Titanikom!"

Kralj je rekao da je ovo njegov igraèki opro¹taj od Partizana, ali je vi¹e puta tokom konferencije za novinare poruèio: "Vratiæu se u Partizan na velika vrata, kad vidim ledja mnogima koji su danas u klubu! Ako ne bude bilo mesta u upravi, znam da za mene uvek ima mesta na ju¾noj tribini!"

Na konferenciji za novinare bili su i Albert Nadj, kao i mladi rezervni golman Partizana Nemanja Jov¹iæ, koji je takodje bio u sukobu sa Miroslavom Djukiæem i koji takodje napu¹ta klub. Prisutne su bile i vodje Grobara i Kraljevi prijatelji obuèeni u njegove dresove, a nekoliko puta su ga prekidali aplauzima.

Upitan gde æe nastaviti karijeru, Kalj je odgovorio da jo¹ ne zna, ali da planira da igra jo¹ dve-tri godine, jer su u evropskim klubovima najcenjeniji golmani u njegovim godinama. "Osim, izgleda, u Partizanu", dodao je Kralj.

Jedan od vodja navjaèa Partizana Predrag Simiæ (Sima Srbija) rekao je da su do¹li da odr¾e "èoveka koji je ostavio kosti za Partizan" i da je navijaèima ¾ao zbog ovoga ¹to se dogodilo Kralju.

"To samo govori da predstoje te¹ki dani za Partizan i da su Grobari u pravu kada se bore za princip smenjivosti. Ivici ¾elimo sreæu. On je veliki Grobar i Jug je za njega uvek otvoren", rekao je predstavnik navijaèa Partizana.

(MONDO)

mikele

Partizan èeka Iviæa, Deliba¹iæ neraspolo¾en
(http://nono9.us)

Najzvuènija Partizanova pojaèanja ovog leta bi mogli da budu njegovi nekada¹nji asovi. Novi zamenik generalnog sekretara Gordan Petriæ nada se pozitivnom odgovoru Vladimira Iviæa i Andrije Deliba¹iæa, a kako trenutno stoje stvari, "da" æe mnogo pre èuti iz usta veznog fudbalera atinskog AEK-a.

"Razgovarali smo sa Iviæem. Ima ugovor sa AEK-om na jo¹ ¹est meseci, ali koliko sam upoznat, klub vi¹e ne raèuna na njega. Nadam se da smo sa na¹e strane ispo¹tovali sve uslove. Iviæ nas je zamolio da razmisli nekoliko dana i poku¹a da reguli¹e svoj status, nadam se da æe do srede sve biti jasno", rekao je Petriæ "Sportskom ¾urnalu".

Deliba¹iæ, jedini Partizanov strelac u grupnoj fazi Lige ¹ampiona 2003. godine, zvanièno je èlan Majorke, mada je poslednje dve sezone proveo u Portugalu kao pozajmljen igraè. Crno-beli istinski ¾ele da ga vrate u svoje redove, ali stasiti strelac ima ne¹to drugaèije planove...

"Razgovarao sam sa njim, ne dopada mu se stanje u Humskoj. Da su neki drugi vetrovi, verovatno bi oberuèke prihvatio poziv, ovako nema ni¹ta od tog transfera", razre¹io je dilemu Deliba¹iæev menad¾er Zoran Stojadinoviæ u izjavi za "Sport".

(MONDO)

hulio_salinas

Jedina dva igraca Partizana koje sam uvek cenio jesu Vukic i Ivic. Vukica malo vise, ali i Ivica dovoljno.

Dobro ce biti za Partizan ako se Ivic vrati.

nasty girl

Zeèeviæ smenjuje Nenada Popoviæa?!



Generalni sekretar ®arko Zeèeviæ mogao bi da naèini prvi korak u pravcu smenjivanja predsednika Nenada Popoviæa veæ na sednici Upravnog odbora Fudbalskog kluba Partizan koja je zakazana za utorak, objavili su "Sportski ¾urnal" i "Press".

Prema "®urnalovoj" verziji, Zeèeviæ æe sam podneti ostavku, kako bi iznudio zasedanje Skup¹tine, koja prema klupskom Statutu mora da verifikuje njegov odlazak. Upravo to zasedanje bilo bi kobno za Popoviæa, po¹to Zeèeviæ uz sebe ima dve treæine najvi¹eg rukovodeæeg tela i tom prilikom bi zatra¾io da se èlanovi Skup¹tine izjasne o radu predsednika i njegovog UO.

Prema pisanju "®urnala", Zeèeviæ nema novo re¹enje za poziciju predsednika, po¹to njegov prijatelj, biznismen Milija Baboviæ, nema ¾elju da se vrati u klub uz koji je stajao godinama.

Na drugoj strani, "Press" upravo tvrdi da æe prekaljeni trio u sastavu Zeèeviæ - Nenad Bjekoviæ - Mirko Vuèureviæ dati sve od sebe da nagovori Baboviæa da se ipak prihvati funkcije.

Pored liènih motiva, koje bi mogli da imaju lideri ovog prevrata, kao va¾an faktor je prisutno i op¹te nezadovoljstvo finansijskom situacijom u klubu.

U sluèaju da Popoviæ bude najuren, smatra se da na klupi crno-belih ne bi mogao dugo da opstane ni Miroslav Djukiæ, koji sa mladom reprezentacijom Srbije upravo bele¾i odliène rezultate na Evropskom prvenstvu u Holandiji.

(MONDO, foto: MN Press)

mikele

Oti¹la cela Uprava Partizana i Zeèeviæ!!!
(http://nono9.us)
Fudbalski klub Partizan nalazi se u najte¾oj krizi u poslednjih nekoliko decenija, a mo¾da i najveæoj od osnivanja.

Posle samo ¹est meseci rada Upravni odbor kluba iz kluba, predvodjen predsednikom Nenadom Popoviæem, podneo je ostavku, a isto je uèinio i generalni sekretar ®arko Zeèeviæ.

Posle dvoèasovne sednice predsednik Partizana Nenad Popoviæ saop¹tio je da on i svi èlanovi UO podnose ostavke obja¹njavajuæi to velikim neslaganjem sa "pojedicima koji su de fakto privatizovali klub i sve vreme su opstruirali novu Upravu".

Posle Popoviæa novinarima se obratio Zeèeviæ i saop¹tio da posle 29 godina odlazi iz Partizana u ¾elji da klub prepusti mladjima i dodao da je osetio da je ovo pravo vreme da uèini ono o èemu je razmi¹ljao u proteklih nekoliko meseci..

Partizan je tako ostao bez kompletnog rukovodstva i to samo nekoliko dana pre poèetka priprema za novu sezonu, a Skup¹tina kluba zakazana je za 26. jun kada bi trebalo da bude izabrano novo rukovodstvo.

Dosada¹nji predsednik Partizana rekao je da je uprava koju je predvodila bila svesna "zamke i farse" koja je pripremana sazivanjem vanredne skup¹tine.

"Skup¹tina je zakazana legalno, na zahtev 28 èlanova, ali naravno, niko nije naivan. Svima je jasno ko stoji iza zahteva za sazivanje skup¹tine i koji je krajnji cilj toga. Nas su ¾eleli da smene posle samo pet meseci ljudi koji su u Partizanu i oko Partizana godinama i koji su ga doveli u ovu krizu, koji Partizan posmatraju kao sopstveno vlasni¹tvo i sa kojima mi vi¹e ne mo¾emo da radimo", rekao je Popoviæ.

Dosada¹nji potpredsednik Nadzornog odbora Manojlo Manja Vukotiæ nadovezao se da je jasna zamka koja je pripremana za skup¹tinu, jer prema va¾eæem statutu samo njoj odgovara generalni sekretar.

"Ne postoji kompanija ili preduzeæe na svetu u kojoj izvr¹ni rukovodilac ne podnosi raèun upravnom odboru. Samo u Partizanu generalni sekretar odgovara skup¹tini èije èlanove on bira", rekao je Vukotiæ i podvukao: "Ovo je farsa ®arka Zeèeviæa".

Statut Skup¹tine Partizana nije menjan od 1985. godine, dakle od tada se generalni sekretar kluba bira na skup¹tini i odgovara tom telu.

Nenad Popoviæ je rekao da Partizan jeste u krizi, ali da uprava koju je predvodio, nije ¾elela da bude deo problema, veæ deo re¹enja.

"Mi smo do¹li iz najbolje namere, da bismo pomogli svom klubu, a ne da bismo zaraðivali na njemu. Ako smo mi posle pet meseci rada glavni problem u Partizanu, ovim ostavkama olak¹aæemo svima situaciju. Nas fotelje ne interesuju!", poruèio je Popoviæ.

On je rekao da u klubu "vlada lo¹a atmosfera, nespremnost za promene i neefikasnost u poslovanju"

"Problemi su kulminirali u poslednje 2–3 nedelje kada je zapoèeta jedna proraèunata kampanja sa glavnim ciljem da se zaustavi razvoj FK Partizan i da se stvari vrate na stanje od pre pet meseci. Oèigledno je da su neki smatrali da æemo Upravni odbor i ja kao predsednik kluba da figuriramo samo na papiru i da se neæemo me¹ati u svoj posao. Uostalom, dotada¹nji naèin upravljanja u klubu je i stvorio takvu praksu – predsednicima i Upravnom odboru niko nije morao da pola¾e raèune", naglasio je Popoviæ.

Prema oceni Popoviæa, kljuèna taèka problema u klubu bila je u tome ¹to je nova uprava ¾elela da uvede finansijsku i drugu kontrolu u klubu i da uspostavi disciplinu u svakom smislu.

"Tra¾ili smo da rukovodstvo odgovara za rezultate svog rada i da ljudi koji lo¹e obavljaju svoj posao bilo sportski, bilo administrativno, napuste klub. Pojedincima to nije odgovaralo. Partizan je pretvoren u privatni fudbalski klub bez obavljene privatizacije", rekao je Popoviæ.

On je naglasio da je razgovarao sa najveæim srpskim privrednicima i kompanijama koji su mu rekli da neæe da ula¾u u Partizan "dok iz njega ne odu svi oni koji posluju iza kulisa i klub koriste iskljuèivo za lièno bogaæenje".

Popoviæ je rekao da je nova uprava nasledila "katastrofalnu finansijsku situaciju" i da "nijedna banka nije htela da da kredit" klubu iz Humske.

Kao uspehe nove uprave u kratkom vremenu, Popoviæ je naveo to ¹to su izmirena dugovanja prema igraèima, poèela je kontrola finansijskih tokova, a i Crvena zvezda je pobedjena prvi put na njenom stadionu posle 11 godina.



Zeèeviæ: Odlazim, idem da se odmaram!

(http://nono9.us)

Odmah posle konferencije za novinare Popoviæa i èlanova UO, novinarima se obratio i ®arko Zeèeviæ, koji je sve iznenadio reèima da "podnosi ostavku" posle 29 godina u klubu i ujedno 22 godine na toj funkciji.

"Oni koji su mi bli¾i znaju da sam ovu odluku doneo jo¹ pre tri-èetiri meseca i planirao sam da ostavku podnesem na Skup¹tini. Osetio sam da je ovo pravo vreme da to uèinim. U sportskom smislu nemam vi¹e motiva, jer je Partizan igrao i u Ligi ¹ampiona i u Ligi UEFA: Mislim da je plasman u Ligu ¹ampiona najveæi sportski uspeh koji je jedan klub sa ovog prostora mogao da zabele¾i", rekao je Zeèeviæ.

On je rekao da nije vi¹e ¾eleo da bude predmet problema i podela u Partizanu, ali je odbacio sve optu¾be i napade dosada¹nje uprave na njega i njegove saradnike, koje je nazvao "insinuacijama". Zeèeviæ je sve vreme sedeo iza prostorije za konferencije za novinare i mogao je da èuje izlaganje Nenada Popoviæa i Manojla Vukotiæa.

"U klubu ima velikih podela i oèigledno je da, kada sam nedavno rekao da neæu podnositi ostavku, nisam dobro sagledao situaciju", rekao je Zeèeviæ i dodao da klub sada treba da vode mladji sa novom energijom, kako bi Partizan ponovo dosegao vrhove.

Upitan da li æe ipak prihvatiti neku funkciju u klubu, Zeèeviæ je odgovorio da sada ¾eli da se dobro odmori i to naredna dva meseca, sredi misli i da æe potom videti ¹ta mu je èiniti, ali da "ne razmi¹lja o nekoj drugoj funkciji bilo u FK Partizan ili u Sportskom dru¹tvu Partizan".

Zeèeviè je do skora izjavljivao da ¾eli da zapoène i zavr¹i izgradnju novog stadiona, ¹to bi bilo, kako je govorio, njegovo ¾ivotno delo. Ovim èinom izgleda da æe njegov san zavr¹iti neko drugi.

"Projekat postoji i zavr¹en je, regulacioni plan je pred usvajanjem, kontakti su ostvareni i sada æe sve to poslu¾iti nekom novom rukovodstvu Partizana", rekao je Zeèeviæ.

On je dodao i da ne razmi¹lja o funkciji direktora stadiona u izgradnji. "Ne bih sada spekulisao time, jer æe odmah krenuti neki komentari. Treba mi vreme da se odmorim i sredim misli".

Dakle, u utorak, 26. juna biæe odr¾ana Skup¹tina FK Partizan koja æe imati puno posla. Za sada se ne zna ni ko bi mogao da bude novi predsednik Partizana, a ni Zeèeviæ nije ¾eleo da govori o potencijalnim kandidatima, jer sada odlazi iz kluba. Skup¹tina ima 65 èlanova.

Dobra vest za poklonike crno-bele boje je da æe generalni sponzor ostati kompanija Por¹e, èiji je predstavnik rekao da veruje da æe trzavice u Partizanu biti brzo prevazidjene.

(MONDO)

nasty girl

sta li su sada smislili...sta li mute?

mikele

#101
Popović: Zeka se plašio da ću ga raskrinkati!
(http://nono9.us)

U samo jednom danu Fudbalski klub Partizan ostao je obezglavljen! Sve važnije funkcije u klubu ostale su prazne, jer je ostavku podneo predsednik, ceo upravni i nadzorni odbor, generalni sekretar Žarko Zečević, a nešto ranije i sportski direktor Nenad Bjeković.

Na konferenciji za novinare u utorak uveče, dosadašnji predsednik Partizana Nenad Popović optužio je pojedince da su "privatizovali Partizan bez privatizacije" i da ga smatraju svojim vlasništvom, ali nije želeo da govori o imenima. Ipak, u intervjuu listu "Press" kao glavnog kočničara promena u Partizanu naveo je Žarka Zečevića.

"Javnost vrlo dobro zna ko su dva najveća kočničara u Partizanu. To su Žarko Zečević i Nenad Bjeković. Za njih postoji samo lični interes i zbog njih je Partizan praktično postao privatni klub. Zečević me je srušio čim sam počeo da istražujem njegovo dosadašje poslovanje u klubu. Bilo je dovoljno da samo malo zagrebemo po poslovanju kluba i njegovih ćerki firmi, pa da se obruše i krenu u lobiranje za naše rušenje", kaže Popović.

Upitan da li su otkrivene neke finansijske malverzacije Zečevića i Bjekovića, Popović je odgovorio da "nisu stigli da proveravaju, jer je odmah krenula lavina napada.

Popović ne veruje u iskenost namere Zečevića da podnese ostavku i smatra da će generalni sekretar u ostavci dobiti neku novu funkciju u klubu ili Sportskom društvu.

"Ostavku je podneo da bi javnosti zamazao oči. Realnost je da on želi da postavi svoje ljude na rukovodeće funkcije kako bi rukovodio timom iz senke", ocenio je Popović.

On nije želeo da otkrije kolike su plate Zečevića i Bjekoviča (pominje se cifra od čak 200.000 evra), ali je naveo da su njihove plate bile "na vrhunskom evropskom nivou".

Partizan je tako ostao bez predsednika, UO, nema direktora, generalnog sekretara, a pripreme fudbalera uskoro počinju. Trener Partizana Miroslav Djukić trenutno je sa mladom reprezentacijom na Evropskom prvenstvu u Holandiji, ali je pitanje da li će i on ostati u klubu, jer se smatra "Popovićevim čovekom" sa puno neprijatelja u klubu, omladinskoj školi i u samoj ekipi.

Iako je Milija Babović (vlasnik firme "Soja vita") bio glavni kandidat za novog predsednika, izgleda da on neće popustiti pritiscima Žarka Zečevića, jer još ne može da oprosti kako se Partizan ophodio prema njegovom sinu Stefanu, koji je prošlog leta napustio klub i prešao u OFK Beograd.

Član UO Partizana Radomir Antić, koji do sada nijednom sastanku nije prisustvovao, kaže da je zatečen dešavanjima u Partizanu. "Ne znam o čemu se radi, niti o kakvim je ostavkama reč. Prilično sam zatečen takvim informacijama", rekao je Antić za "Kurir.

(MONDO)

А овај Антић се само прави мутав и боли га уво за све.
Па кој си мој oнда прихватио да будеш члан УО.

Roben

oвај Партизан се распада  :wall: :wall: :wall:
Зека је зрео за истрагу специјалног тужиоца

Chef

23. jun 2007. | Izvor: B92, Beta | IL
Ivica Daèiæ predsednik RK Partizan
Predsednik Socijalistièke partije Srbije Ivica Daèiæ izabran je za novog predsednika rukometnog kluba Partizan. Na konstituivnoj sednici novog Upravnog odbora Partizana odluèeno je da Daèiæ bude predsednik, Dragoljub Puaèa potpredsednik, a biv¹i igraè Predrag Perunièiæ direktor kluba. Funkcije su razre¹eni generalni sekretar Predrag Ju¹koviæ i direktor ®eljko Bjelajac koji je ranije podneo ostavku.

Posle sednice Perunièiæ je izjavio agenciji Beta da ¾eli da legalno udje u prostorije kluba, koje su zakljuèane i koje èuva obezbedjenje biv¹eg UO, kako bi Partizan mogao da nastavi sa nesmetanim radom.

"Svi koji me poznaju znaju da neæu ni¹ta nelegalno da uradim, ni na silu. Poku¹aæu da udjem u prostorije uz prisustvo tri èlana komisije kako bismo preuzeli peèat", rekao je Perunièiæ.

Na pitanje kada oèekuje da bi novi Upravni odbor mogao da poène sa radom, on je odgovorio: "U ponedeljak ili utorak, èim formiramo komisiju i udjemo u prostorije". Prema njegovim reèima, u komisiji æe biti jedan èlan Sportskog dru¹tva Partizan, jedan navijaè i jedan èlan Skup¹tine rukometnog kluba.

Pre tri dana dosada¹nji predsednik Velimir Marjanoviæ i "smenjeni Upravni odbor" odluèili su da raspi¹u izbore za novu Skup¹tinu, a ne da sazovu novu sednicu stare Skup¹tine kako je bilo planirano.

"Taèno je da je Statut kluba lo¹e napisan i da mo¾e da ga tumaèi ko kako hoæe", rekao je tada Marjanoviæ.

Od tada "nova" i "stara" vlast ne priznaju jedna drugu, spor se produ¾ava, a klub u takvoj situaciji te¹ko funkcioni¹e.

mikele

Partizan poèeo pripreme, dolazi Moreira?
(http://nono9.us)

Po tropskom vremenu i dan uoèi Skup¹tine kluba koja æe mo¾da razre¹iti konfuziju i krizu nastalu nakon ostavki celog Upravnog odbora i generalnog sekretara ®arka Zeèeviæa, fudbaleri Partizana u ponedeljak su i zvanièno poèeli pripreme za novu sezonu u kojoj je, kako svi istièu, titula ¹ampiona dr¾ave prioritet!

Pomalo èudno i neobièno, ali prvi put posle dosta godina fudbalerima se prvog dana priprema nisu obratili sportski direktor, generalni sekretar i predsednik kluba. Nisu ni mogli, jer su svi u ostavci.

U ime rukovodeæeg kadra kluba fudbalerima su se obrtatili njihov dojuèera¹nji saograè a sada vr¹ilac du¾nosti sportskog direktora Ivan Tomiæ i zamenik generalnog sekretara Gordan Petriæ. I naravno, trener Miroslav Djukiæ, koji nije imao ni ceo dan odmora posle uspeha na Evropskom prvenstvu za mlade u Holandiji.

Na poèetak priprema ili takoizvanu prozivku do¹ao je 31 fudbaler, medju kojima i neki koji su bili na pozajmici (Predrag Laziæ), ali i oni kojima jo¹ nije re¹en status (Albert Nadj, Stevan Jovetiæ...).Trojica "srebrnih" mladih reprezentativaca Antonio Rukavina, Milan Smiljaniæ i Nemanja Rniæ posle kraktog razgovora sa drugarima i trenerom Djukiæem dobili su "voljno" do 5. jula kada ekipa ide na pripreme u Holandiju.

"Nadam se da ste se odmorili, osim ove trojice koji su napravili sjajan rezultat i pru¾ili fenomenalne igre. Ambicije kluba znate - one su uvek ¹ampionske. ®elim vam dobar rad, da od prvog dana budete skoncentrisani i da svaki sekund proveden na terenu dobro iskoristite za to", poruèio je Tomiæ grupi fudbalera Partizana.

Djukiæ je ponovio da su ambicije i ciljevi Partizana uvek jasni - trofeji. "®elim vam uspe¹nu sezonu. Sve æemo uèiniti da osvojimo titulu. Verujemo u vas. Imate kvalitet, ¾elju, htenje", rekao je Djukiæ.

Zamenik generalnog sekretara Gordan Petriæ po¾eleo je igraèima da udju u pravu formu u pravo vreme i poruèio im sledeæe: "Gurajte svoj cilj, jer ako gurate svoj cilj, ostvariæete i klupske ciljeve".

Partizan æe do 5. jula ostati u Beogradu, a potom odlazi u Holandiju, gde æe odigrati èetiri pripremna meèa. Na pripireme u Holandiju iæiæe oko 25 fudbalera.

Tomiæ: Biæe pojaèanja, titula je prioritet!
(http://nono9.us)

I dok su fudbaleri oti¹li na prvi lak¹i trening po vrelom beogradskom suncu u Sportskom centru u Zemunu, novinari su okupirali Ivana Tomiæa u nadi da æe saznati ne¹to o eventualnim pojaèajima ili odlascima iz Partizana.

Tomiæ je novinarima rekao da u Beograd na pregovore dolazi Portugalac Moreira, ali nije ¾eleo da prejudicira ishod pregovora. "Samim tim ¹to dolazi u Beograd ne¹to znaèi. Dosta se raspitivao o Partizanu i te informacije su mu se dopale. Videæemo...Treba oèekivati pojaèanja u narednih par dana".

"Partizan uvek ima ¹ampionske ambicije i nadam se da æemo posle dve godine osvojiti prvo mesto. Titula je prioritet", ka¾e Tomiæ.

I dalje je neizvesna sudbina Stevana Jovetiæa (jo¹ nije potpisao profesionalni ugovor), Neboj¹e Marinkoviæa (¾eli da ode u inostranstvo) i Nikole Gulana (koji je jednom nogom u Fiorentini). Tomiæ je potvrdio da je moguæe da æe Milo¹ Bosanèiæ na pozajmicu u Vojvodinu, ali je dodao da ¾eli da razgovara sa svakim igraèem i saslu¹a njegove ¾elje.

Iz kluba najverovatnije idu i Bojan Zajiæ i Ljubi¹a Vukelja.

Onima kojima je istekao ugovor sa Partizanom (reè je o iskusnijim fudbalerima), slobodni su da odu. "Neki fudbaleri æe ostati neki neæe", kratko je dodao Tomiæ.

Partizan je do sada doveo dvojicu golmana Darka Bo¾oviæa (Be¾anija) i Aleksandra radosavljeviæa (Èukarièki), kao i vezistu iz Brazila ®uku.

Jedan od trojice mladih reprezentativaca koji je zalu¾eno dobio odmor posle sjajnih igara na EP Milan Lola Smiljaniæ rekao je novinarima da u je odmor preko potreban i da æe najverovatnije "skoknuti" do Crnogorskog primorja.

"®elim da sa Partizanom osvojim titulu. U seniorskoj konkurenciji imam jednu titulu, ali tada sam odigrao samo dve-tri utakmice", rekao je Smiljaniæ.

Pitanje je medjutim da li æe i on ostati u Partizanu jer su bogati ¹panski klubovi bacili oko na njega. Prvi je zagrizao Espanjol. Ponuda je za sada odbijena.

"Iskreno, ne znam ni¹ta o tim ponudama, bio sam u Holandiji. O tome vode raèuna Tomiæ i trener Djukiæ i siguran sam da æe naæi najbolje re¹enje", rekao je Smiljaniæ na ponude iz inostranstva.

Upitan da li mu je bezveze ¹to ide na pripreme u Holandiju iz koje je tek do¹ao, Smiljaniæ je diplomatski odgovorio da su "pripreme - pripreme gde god da su, a da u Holandiji ima dobrih uslova za rad".

(MONDO)