Opasan hepatitis

Started by Bred, 29-09-2006, 08:43:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

vladimir

Narode, znate kako ka¾u:ko se èuva i Bog ga èuva.
Ako imate seksualne odnose sa nepoznatim ljudima, koristite kondom.Ako se drogirate intravenski ( ¹to je po meni, a i mnogim drugim ljudima, sigurna smrt-RECI NE DROGAMA ), koristite svoj pribor.Sumnjam da ovde ima mnogo medicinara, ali oni su ipak najizlo¾eniji riziku dobijanja hepatitisa, naroèito radnici u hitnoj pomoæi koji su u kontaktu sa ljudima koji krvare.Ali, uz odgovarajuæe mere za¹tite( rukavice i pridr¾avanje utvrdjenih procedura ) i primanje vakcine protiv hepatitisa ( to mo¾e svako da primi, ako ¾eli i plati ) i oni su u ogromnoj meri za¹tiæeni.

Hepatitis postoji, ljudi umiru od njega i to je fakat.Ali, postoje i lekovi ako se hepatitis dobije.

Poenta svega je da virus hepatitisa nije kao virus gripa koji se mo¾e dobiti putem vazduha i tako lako.Samo rizièno pona¹anje vam mo¾e doneti tako ne¹to.Mislim da nema razloga za toliku brigu i strah, proradiæe vam èir i urnisaæete se bezveze.Takvo bezrazlo¾no ¹irenje straha æe samo da vam upropasti neke momente u ¾ivotu koji bi mogli da budu jako lepi. :>

pekmez

#31
Citat od: Bred - Juèe u 02:03:31 AM
znam pekmez za todoxin.com cak ima na forumu preuzet i njegov text o aidsu.
ali to se ne radi tako vec se pronadje text gde se navodi to sto ti tvrdis, ovde citira i onda raspravlja. Wink

kao sto rekoh mogu da citiram njegove reci koje ne znam da li su negde na netu.



Quote from: vladimir on 08-10-2006, 07:55:21
Ali, uz odgovarajuæe mere za¹tite( rukavice i pridr¾avanje utvrdjenih procedura ) i primanje vakcine protiv hepatitisa ( to mo¾e svako da primi, ako ¾eli i plati ) i oni su u ogromnoj meri za¹tiæeni.

Takvo bezrazlo¾no ¹irenje straha...

e sad otvori ti novu temu, bilo je u istoriji (sad kao istorija, to se garantovano jos radi) slucajeva ubrizgavanja virusa preko tih istih vakcina koje nam navodno donose imunitet, o tim stvarima je takode pricao dr Jovanovic, cak sam i ja i svi mi primili vakcine u osnovnoj i srednjoj skoli, koje u buducnosti mogu da nam stvore posledice. I to ''bezrazlozno sirenje straha'', pa zar nisu oni prvi koji su poceli da nas plase sidom, hepatitisom... - navodno kako bi nas zastitili, i ja pokusavam da kazem stvari koje znam nekome ko ne zna. Ne mogu da verujem da vam odgovara neznaje naspram zastite, "jer moze da vas uplasi", pa budite malo hrabri.

spojio sam poruke.Vladimir

vladimir

Pekmez, mislim da ovde malo hrabrosti treba tebi, ne maskiraj to kao prosveæivanje naroda. :wink:
I dalje ne nudi¹ nikakve dokaze za te tvoje tvrdnje, a to ne prilièi buduæem zdravstvenom radniku.Saberi se malo, neko ko je malo manje upuæen u naèine preno¹enja tih bolesti bi mogao ozbiljno da shvati ovo ¹to si napisao i da se ¾estoko istripuje.A nema razloga za to.

pekmez

#33
Ima razloga. 'Oces da kazes da ja ne mislim ozbiljno. Pa vec sam ti rekao koje su mi namere i cije tvrdnje izbacujem, nista tu neozbiljno nema, a sto je tebi internet svetinja i sve treba da je citat odnekud ne znaci da su iz drugih izvora informacije netacne. (Ja nikom nisam rekao ne koristi kondom, (sto bi bilo najpametnije), jer u ruci trenutno nemam dokaz za to, ali taj covek ima i on ga verovatno ne korisiti, uostalom kondom te cuva od raznih drugih polno prenosivih bolesti.) Ali, jelte, tvoja mora da je poslednja, pa ces nakon ovoga staviti: "ne verujte ludom pekmezu". I svima nam je lepo.

vladimir

Meni je svetinja ikona koja se nalazi u zidu moje sobe, a internet je mesto koje slu¾i za razmenu informacija, stavova i mi¹ljenja po pitanju nekih stvari.A tebi je taj isti internet poèeo da slu¾i kao ventil za frustracije.OK, neka ti bude, ali nemoj da tripuje¹ ljude koji mo¾da nisu upoznati sa nekim stvarima iz medicine jer se to uèi na vi¹im godinama fakulteta.Ako ne¹to tako ozbiljno tvrdi¹, mora¹ da navede¹ izvor, ako si preuzeo informaciju sa interneta.Tako pi¹e u Pravilniku foruma i ti si, postav¹i èlan istog, pristao da ga se pridr¾ava¹ dok si na forumu.
Informacije sa kojima ti izlazi¹ ovde su bez ikakvog dokaza i potpore.Lièi malo na neku epizodu serije "Dosije X". :hm  A prilièno je ozbiljno to ¹to ti tvrdi¹.Ako ka¾e¹ da su te informacije proverene i istinite, za¹to se ne ka¾njavaju krivci za to?I za¹to se u medije ne izlazi sa tom informacijom?
Da sad ne bi ispalo da bilo kome ka¾em ne¹to u vezi tebe, moje mi¹ljenje je da to ¹to si rekao ( odnosno, citirao dotiènog doktora ) je najobiènija glupost, ali, ponavljam, to je samo moje mi¹ljenje.

Vampire 666

...to je i moje misljenje, ne samo tvoje...

Smrda

i kave sad to veze ima sa hepatitisom?!?!?
cccc....

pekmez

Quote from: vladimir on 14-10-2006, 08:19:59
A tebi je taj isti internet poèeo da slu¾i kao ventil za frustracije.

Kako to?

Quote from: vladimir on 14-10-2006, 08:19:59Ako ka¾e¹ da su te informacije proverene i istinite, za¹to se ne ka¾njavaju krivci za to?I za¹to se u medije ne izlazi sa tom informacijom?
Da sad ne bi ispalo da bilo kome ka¾em ne¹to u vezi tebe, moje mi¹ljenje je da to ¹to si rekao ( odnosno, citirao dotiènog doktora ) je najobiènija glupost, ali, ponavljam, to je samo moje mi¹ljenje.

hm, ako ti kazes recenicu ''zasto ne kaznjavaju krivca", nema vajde da ti ja ishta ovde pricam i da te uveravam. Takvu recenicu bi izgovorio neko ko je tek progovorio, a ne neko ko je zavrsio faks, a za to su potrebne godine. Jer ako odem sve dublje (a kako ovo, a kako ono?) svece ti smesnije i ludje izgledati, a dosije iks ce ti biti maciji kasalj kao sto i jeste.
Ali ajde, da ne ispadne da ne znam da odgovorim na ova "pitanja". Krivci nisu samostalno napravili virus, nego je on narucen, jer postoji tendencija s.a.d. da kontrolisu jelte svet i popullaciju sveta i nacija koje im smetaju, zato su uveli hiv i sta vec nisu. Ima bezbroj knjiga, internet stranica koje govore o ovome i logicki postavljaju pitanje i iznose besmislice koje nam se serviraju. Zasto je Milosevic bio u Hagu, a nije Klinton zbog bombardovanja? - Toliko o tvome: ''zasto krivac nije kaznjen". Zasto Amerika trazi i zasto su vec neke zemlje potpisale amnestiju njihovih vojnika za ratne zlocine. Dr Jovanovic je bio hiljadu puta na tv-u i nije jedini koji je pricao o onome sto se ne prica. Ali ni hiljadu godina pricanja ne moze promeniti mozak nekih ljudi koji se boje promena koji ne razmisljaju logicki i kojima je ispran mozak. Moras shvatiti da neki ljudi zele moc, vlast i novac i da nece dozvoliti da im nesto stane na put.

willie the scot

ne kapiram zasto neko iskljucuje sumnju iz svog sistema...da nije sumnje jos bi tucali kamen o kamen da napravimo orudje...

pekmez


sandric

kakva je to prica da se putem vakcine moze zaraditi hepatitis?Vakcine koje se danas primenjuju su rekombinantne cime je mogucnost dobijanja virusa smanjena 99,9%...prvi put cujem da je neko pricao o stetnosti toga...ali ok....Ja sam primila vakcinu i to savetujem svima ali ona stiti samo od hep B a na C nema efekta....a sem toga i osobe koje su zaradile virus mogu sasvim normalno da zive i da nikada nemaju ozbiljne posledice...sve je to tako individualno

Vampire 666

Pamela Anderson vec godinama ima hepatitis c....

vladimir

Poenta èitava kanonade razlièitih mi¹ljenja i stavova koju ovde razmenjujemo je sumnja u to da li smo sistematski trovani od zdravstvenih institucija, pod uticajem svetskih sila.Kada bih verovao u tu vrstu zavere, batalio bih i ovaj faks i rad u zdravstvu (farmaceuti su deo zdravstvenog sistema, jelte).Ali, ne verujem i zato mislim ovako kako mislim i radim kako radim.
Kao sto sam rekao, mislim da se odgovarajuæim merama za¹tite mo¾emo za¹tititi od Hepatitisa.Ali, kada nekome ko nije upuæen u to servira¹ prièu kakva je ovde servirana, mo¾e se izazvati mnogo gori efekat od proste sumnje i preispitivanja stavova...Mo¾e da se ra¹iri bezrazlo¾ni strah. :hm
Uostalom, da ne gnjavim previ¹e, imam mnogo dragih mi ljudi koji rade u zdravstvu i koji su mi potvrdili moje stavove po ovom pitanju.Ali, ako èovek zna vi¹e nego veæina ljudi u zdravstvu, neka ti bude.Uvek su prièe tipa teorija zavere bile interesantnije od prostih èinjenica.Uostalom, vreme æe pokazati ko je bio u pravu.Stvarno je poèelo da me smara razglabanje na temu koja se bazira na pretpostavkama i prièama u domenu Matrixa i SF-a...
@pekmez:Raspitaj se malo za te linkove, èlanke, ¹ta veæ, postuj ih ovde, doka¾i narodu da tvoja prièa ima temelje, a onda konsultuj malo savremenu medicinu i izvore iz te oblasti pa neka ljudi procene ko bi mogao biti u pravu i èija je prièa bli¾a istini.

Coverdale

@pekmez

tebra, ja moldera gotivim, tebe svakako ne...pusti ljude da stave gumicu i da uzivaju u zivotu...

do vidjenja...

Darker

Quote from: Coverdale on 15-10-2006, 20:22:20
@pekmez

tebra, ja moldera gotivim, tebe svakako ne...pusti ljude da stave gumicu i da uzivaju u zivotu...

do vidjenja...
Macane, jeste ti super nick i avatar, ali kakve su sad ovo gluposti?? Prva poruka, pa mu¹ka? :ninja: :ninja: :shock