Opasan hepatitis

Started by Bred, 29-09-2006, 08:43:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Bred

Izvor: B92
Beograd -- Vi¹e od milion ljudi svake godine umire od virusnih hepatitisa tipa B i C.

Povodom svetskog Dana borbe protiv hepatitisa, struènjaci su jo¹ jednom podsetili na opasnost od te bolesti i na to koliko je bitno registrovati je na vreme, kako bi bila uspe¹no leèena. Pretpostavlja se da je tim virusima u Srbiji inficirano vi¹e od 100.000 ljudi.

U Srbiji od hepatitisa najèe¹æe oboljevaju oni koji primaju transfuziju, intravenski narkomani i oni koji imaju riziène seksualne odnose. Krv dobrovoljnih davalaca se od 1994. godine testira na hepatitis C, ali i pored toga rizik postoji.

"Vi nikada ne mo¾ete otkriti izazivaèa hepatitisa B ili C ukoliko je neko unazad nekoliko dana imao neki od rizika, pa je mogao da se zarazi. Znaèi, trenutno slu¾be za transfuziju krvi u Srbiji rade sa najboljim testovima da bismo otkrili sve koji su pozitivni", obja¹njava Vesna Libek iz KBC Zemun.

U sedam zdravstvenih centara u Sbiji leèi se 720 pacijenata, a uspe¹no je do sada izleèeno njih 80. Od 2002. godine obavezna je vakcinacija dece po roðenju protiv hepatitisa B, ali za sada roditelji sami kupuju vakcinu. Za hepatitis C preventivna vakcina jo¹ uvek ne postoji.

pekmez

Pa zato mora davalac da se ispita da li je unazad nekoliko dana obavljao ''rizicne'' radnje. Mada licno mislim (nisam jedini) da svi koju su zarazeni su to dobili od nekog namerno, a da medicina laze narod o nacinu prenosa i zastiti, kako bi mi zasticeni bili sigurni, a u stvari nam na neki drugi nacin ubacuju Hiv, hepatitis...

Vampire 666

El si ti prolazio ispod gradilista pa ti pala cigla na glavu? O Cemu pricas bre?

pekmez

Pa mislim da kondom ne stiti od side i hepatitisa, vec nam oni prodaju iluziju zastite, a ubacuju nam bolest u organizam kad zazele, a da mi to ne znamo, to je to namerno dobijanje, jer ne postoji nikakvo drugo. Zavere su ti to.

Vampire 666

preforsirao si dosije iks....

pekmez

#5
hahahahahahaha, kako da ne. Dosije Iks je pokusavao neke istine da ti prenese, ali ti izgleda nisi to ukapirao. Ovo nema sa Dosijeom nikakve veze. Ima veze sa logikom i radom doktora Todora Jovanovica.

Vampire 666

pa sto studiras farmaciju ako su sve bolesti vec servirane po nekom "planu"?

pekmez

pa sto je ti studiras? ja i nameravam da odustanem. i nisu sigurno sve servirane po planu. rekao sam koje su. a sto ti nemas zdravu dozu paranoje, to je tvoj problem. Dr Jovanovic je upoznao ljude koji su stvorili sidu... gledao je planove novih granica sveta...

Vampire 666

i sta se desilo kad se probudio? shvatio je da se nalazi u bolnici i da mu je u stvari pala saksija, sa neke terase, na glavu....

zdrava doza paranoje???

pekmez

#9
Pitaj psihijatra pa ce ti reci. Nije da sam ga ja pitao. I ovaj covek nije psihijatar, nego imunolog, cisto da ne pomislis. Kad je pocelo njegovo lecenje Afrikanaca od side da daje rezultate oterali su ga odatle...

Bred


Masha

#11
Ko upozna Amere zna da bi i preko mrtvih gazili samo da bi bili prvi u necemu. Vole eksperimente, a Afrika je dusu dala za to. Toliko od mene.

willie the scot

kak` je to pametno...
i ljepo...
i napad na irak je humanitarna intervencija i hiv nije sintetski virus...

Darker

Pekmez, hahahhahahah, koji si ti lik, antiprotivniji si od Vampira :> :> :> :>
Svaka tebi èast, malac :cvet :cvet :cvet :cvet

pekmez

Quote from: masha on 04-10-2006, 19:41:04
Ko upozna Amere zna da bi i preko mrtvih gazili samo da bi bili prvi u necemu. Vole eksperimente, a Afrika je duzu dala za to. Toliko od mene.

Quote from: willie the scot on 04-10-2006, 23:09:44
kak` je to pametno...
i ljepo...
i napad na irak je humanitarna intervencija i hiv nije sintetski virus...

tako je, bravo, naterali ste vampira da zacuti sa svojim ''svi ljudi misle dobro" odgovorima, u sustini je samo neobrazovan i ne razmislja logicki.

Quote from: Darker on 05-10-2006, 00:17:22
Pekmez, hahahhahahah, koji si ti lik, antiprotivniji si od Vampira :> :> :> :>
Svaka tebi èast, malac :cvet :cvet :cvet :cvet

hvala, valjda, nisam ja negativan uopste, to su cinjenice.