Hitno potrebna A negativna krvna grupa! Davaoci javite se!

Started by Mim, 03-10-2006, 10:41:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Mim

Ima li nekog ko je A negativna krvna grupa?
Moja sestra je na Institutu za Hematologiju (boluje od Non-hodkinsovog limfoma) i uskoro ce joj biti potrebna krv. Zapravo, to nije klasicna transfuzija, potrebni su samo trombociti (citafareza), pa je jako bitno da je davalac iz Beograda kako bi mogao da dodje kada je potrebno. Krv mora da bude sveza.
Svako ko prodje pregled (analiza krvi)- u Zavodu za transfuziju- je potencijalni davalac.
Ukoliko neko moze da pomogne, molim da mi se javi na pm ili mail [email protected]
pozdrav

Vampire 666

ja sam nulta pozitivna...cini mi se da bi to moglo da pomogne...javi mi na pm ako moze...

Al-Jasmina

E steta, ja sam A ali pozitivna, i davalac sam...

Coolgemini

I ja sam A pozitivna...Steta :'(...a toliko volim da dajem krv... :happy:

zivanshe


Masha

Ja sam sada htela da zamolim Breda da ovu temu stavi na pocetnu stranu, ali vidim da je i sam to ucinio i hvala veliko i u moje ime. Devojka koja je postavila temu je koleginica moje sestre (filoloski fakultet) i ja sam dala predlog da temu postavi i ovde. Moja sestra i ja ne mozemo da damo krv jer nemamo potrebnu krvnu grupu, ali bih molila sve koji mogu da se odazovu. Pozz

Mim

Mashi hvala na predlogu, Bredu hvala sto je postavio ovu temu medju vazne & hvala svima koji su voljni da pomognu.
da ponovim- nije klasicna transfuzija tako da oni koji su 0, u ovom slucaju, ne mogu da daju krv. Ali mogu da pitaju komsije, prijatelje itd.
pozdrav svima

yeca

Inaèe i da je klasièna transfuzija, ne bi uzeli ni 0 grupu i ako je univerzalni davalac, to odavno ne rade zbog èestih imunolo¹kih reakcija... Matièna grupa ima je nasjigurnija, time se pravdaju! Mene su jednom odbili kad sam htela da pomognem..
Uzimaju iskljuèivo one koje im trebaju!
Mem i ja sam 0+ ali ra¹iriæu...

jelenasoldo

ja sam A-negativna,kad zatreba,javi se


poslala sam moj br tel. kao privatnu poruku za Mim


Spojila sam poruke

Zemunac

i ja sam A pozitivna  mada vidim da takvih ima dosta..

anja

Zasto ne probas preko crvenog krsta? Cula sam da oni izlaze u susret.

Al-Jasmina

@JelenaSoldo
Sta bi sa tim, ti si odgovarajuca, jel bilo kontakta i dogovora?


Al-Jasmina

E sad pitanje za one koji su postovali pitanje, da li akcija okonchana uspesno?

jelenasoldo

ja sam se dogovorila sa Mim sve,tako da ako bude sve ok u zavodu za transfuziju sa mojom krvi,djevojka ce da dobije od mene krv..vidim da niko osim mene nije A-neg