Kontracepcija i sve o njoj (Prekid trudnoæe ugro¾ava zdravlje )

Started by Bred, 06-06-2006, 19:50:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vladimir


Vampire 666

tachno...treba najmanje 36 sati da bi doshlo do implantacije...

Lena

Znam da ima femalelife i na srpskom ali ja prvo nasla ovaj link pa me mrzelo da trazim dalje...

Znam da nema odmah implantacije, zato me i zanima na osnovu cega su dosli do ovog rezultata od 85%. Zasto se prva tableta uzima do 72h posle kad je sve posle 36h rizik...

Lena

Evo ponavljam link koji je bosanka spomenula (mada se on odnosi na pilule):

Quote from: lijepa bosanka on 07-06-2006, 20:04:40
Neke zanimljive informacije mozete procitati na sajtu http://www.femalelife.co.yu/html/products/combined_pills/ultra_low_dose/meliane/

A link za Postinor:

http://www.femalelife.co.yu/html/products/other_hormonal_methods/emergency_contraception/


Bio Postinor efikasan 100% ili ne¹to manje, ako se koristi dvaput godi¹nje neæete valjda biti toliki baksuzi da se i desi oploðenje i da on ne deluje. :)

Bitnije je kako se organizujete u meðuvremenu... :lol2:

A ¹to se abortusa tièe - mislim da bi to trebalo da bude neèiji izbor ali da se radi na iskorenjivanju neobave¹tenosti i neodgovornosti. Gomila abortusa se uradi u braku jer je ljudima *glupo* da u braku koriste kontracepciju, veliki deo i meðu mladima kojima kondom smeta, pilule su smor itd. Mislim da se vrlo mali broj abortusa desi kod trudnoæa koje su se desile zato ¹to je pukao kondom...








vladimir


Lena

Quote from: vladimir on 12-06-2006, 20:31:53
Narode, vadite na vreme... :wink:

Ta metoda mo¾e da proðe kod vas u ozbiljnijim vezama...kod mene i nije preporuèljivo.  :P

trinity

Jedina najsigurnija zastita su kondom i antibebi pilule (100% verovali ili ne) bilo je vise predavanja na faxu na tu temu u saradnji sa studentskom poliklinikom ja stalno koristim kondom ali sam posle tih predavanja puno razmisljala i o antibebi pilulama. Ako ste zainteresovani mozemo opet u oktobru na primer da organizujemo predavanje.  Sto se tice pilule za dan posle ona je 100% sigurna ako se popije do 72 sata posle i naravno mnogo je bitno koju vrstu uzimate ja mislim da kod nas i nema vise onih koji se piju po pet dana vec samo onih sto popijes odmah i nakon 12 sati.

Bred

Quote from: vladimir on 12-06-2006, 20:31:53
Narode, vadite na vreme... :wink:
Vladimire da li to znaci ono sto mislim da znaci? Ako je tako onda je neozbiljno. Valjda znas da se tako NE MOZE spreciti trudnoca?

vladimir

Daj, bre, Admin, ¹ta se lo¾i¹? :roll:  Vidi¹ da se zaebavam.Samo, nemoj da misli¹ da se mo¾e tek tako ostati trudan! :wink:
Naravno da je bilo neozbiljno, kome je frka-neka koristi kontracepciju!Barem toga danas ima koliko hoæe¹... :)

Bred-verovao ili ne, nas citaju i oni koji se nisu registrovali a medju ima i dece i neupucenih, te nije mesto za salu na ovako ozbiljnim temama

Darker

Brate, na ¹ta se sveo sex, na raèunanje statistike, smao pitanje u kom smeru se kreæu raèunice... A to zavisi od toga da li ¾eli¹ i li ne ¾eli¹ da zatrudni¹... Daj op'stite se malo, samo tri dana u toku meseca mo¾e da se zakaèi... Mislim, samo skapirajte koliko se ljudi muèe i grèe da zatrudne... I pamet u glavu, a kondom na...

katarina

Quote from: Darker on 14-06-2006, 22:40:33
Brate, na ¹ta se sveo sex, na raèunanje statistike, smao pitanje u kom smeru se kreæu raèunice... A to zavisi od toga da li ¾eli¹ i li ne ¾eli¹ da zatrudni¹... Daj op'stite se malo, samo tri dana u toku meseca mo¾e da se zakaèi... Mislim, samo skapirajte koliko se ljudi muèe i grèe da zatrudne... I pamet u glavu, a kondom na...

Da ali treba potrefiti ta tri dana u mesecu. Tako na primer, u ciklusu koji traje 28 dana 13. i 14. dan od pocetka ciklusa je ovulacija. A PLODNI dani su +/- 3 dana na ta dva dana. Znaci od 10-17 dana ciklusa je moguce zatrudneti(ukljucujuci  i te dane). Tako je po knjizi, a u praksi...??? ko zna!
Ta +/-3 dana se uzimaju zbog duzine zivota spermatozoida i jajne celije!

yeca

U bre kaæa, ba¹ si se ¾estoko raspitala i nauèila - odlièno, ali ubi time svu èar...
Ne mislim ni¹ta lo¹e, samo se maaaalo vi¹e opusti biæe u redu i tvoja materica (mislim neæe imati niakvih prido¹lica :wink:) i njegov (tvoj povremeni podstanar :>)

I ako to ni¹ta ne znaèi, ali reèe vladimir u nekoj temi, "vadite bre ljudi na vreme"  :K

nasty girl


ljudi sto ste pod takvim pritiskom.... pilulice i kondomi i nema nista od bebice(a)..... :K

trinity

Bravo nasty
Sto je toliki problem otici kod lekara izabrati najbolje pilule iliti najodgovarajuce i navijati mobilni za to
A sto se tice kondoma ja kad god idem da se vidim s deckom ne bitno da li ce biti sexa ili ne ja prvo u apoteku pa u grad

pereca

Quote from: trinity on 16-06-2006, 10:47:44
Bravo nasty
Sto je toliki problem otici kod lekara izabrati najbolje pilule iliti najodgovarajuce i navijati mobilni za to
A sto se tice kondoma ja kad god idem da se vidim s deckom ne bitno da li ce biti sexa ili ne ja prvo u apoteku pa u grad

Aaaa, sad sam shvatila da Ventolin nije ono sto sam mislila.  :run