Kontracepcija i sve o njoj (Prekid trudnoæe ugro¾ava zdravlje )

Started by Bred, 06-06-2006, 19:50:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

katarina

Quote from: yeca on 16-06-2006, 06:31:19
U bre kaæa, ba¹ si se ¾estoko raspitala i nauèila - odlièno, ali ubi time svu èar...
Ne mislim ni¹ta lo¹e, samo se maaaalo vi¹e opusti biæe u redu i tvoja materica (mislim neæe imati niakvih prido¹lica :wink:) i njegov (tvoj povremeni podstanar :>)

I ako to ni¹ta ne znaèi, ali reèe vladimir u nekoj temi, "vadite bre ljudi na vreme" :K


Eeeee da znas samo koliko sam ja knjiga i sajtova prelistala o tome... U svakom slucaju, bolje biti obavesten nego neobavesten ;)
A ovo gore moze dobro da posluzi onima koji zele decu... da znaju kad treba da ....:)

trinity

QuoteAaaa, sad sam shvatila da Ventolin nije ono sto sam mislila.
:F :F :F

pereca

Quote from: trinity on 16-06-2006, 12:28:07
QuoteAaaa, sad sam shvatila da Ventolin nije ono sto sam mislila.
:F :F :F

Sta opet nisam dobro razumela  :roll: :P

Znam, znam  :OFF

vladimir

Quote from: nasty girl on 16-06-2006, 07:38:14

ljudi sto ste pod takvim pritiskom.... pilulice i kondomi i nema nista od bebice(a)..... :K

Oæe¹ li, zolju, sine, da ga dokusuri¹? :)  Nasty, to je veæ paranoja!Dovoljno je jedno od ta dva! :wink:

Quote from: Darker on 14-06-2006, 22:40:33
Daj op'stite se malo, samo tri dana u toku meseca mo¾e da se zakaèi... Mislim, samo skapirajte koliko se ljudi muèe i grèe da zatrudne... I pamet u glavu, a kondom na...

Tako je! :wink:

lijepa bosanka

Samo tri dana......a mo¾e¹ ba¹ u ta tri dana da se opusti¹....i...... :][

vladimir

Ljudi, ako se ne varam, ovulacija ( a jedino tad mo¾e da se zatrudni ) traje 24 èasa... :confused:

lijepa bosanka

Ali koliko biti siguran koja su to 24h?? :`
O toj metodi ne volim ni da prièam.....imam jo¹ uvijek traume.... :roll:

vladimir

Quote from: lijepa bosanka on 16-06-2006, 17:55:49
Ali koliko biti siguran koja su to 24h?? :`

Pa nikako! :lol:  Kome je frka, neka koristi kontracepciju i nek mu ne bude frka! :roll:

ivilija

Hmhmhm...Ja sam protiv pilula zato sto se mojim drugaricama koje suih koristile povecala maljavost,a ja sama sam imala hormonske poremecaje ranije tako da ih nikada ne bih koristila!!! Jedino sto sam pila (i to nekolikox)bile su tabletice "the day after"-zaista magicno,ali o konc. hormona ne vredi raspravljati!
Treba abortirati ako nisi spremna i ja sam uvek za to ukoliko su ti sanse i dalje dovoljno velike da zatrudnis.
Za sve devojke koje mozda imaju problem sa nezeljenom trudnocom preporucujem da PRE ABORTUSA PROBAJU SA "ERGOMETRILOM" NARAVNO UZ KONSULTACIJU SVOG GINEKOLOGA(MOZE DA RESI STVARI KOD MALE TRUDNOCE-DO 5 NEDELJA,UBIJA PLOD I IZAZIVA MENSTRUACIJU)!
Zlu ne trbalo,ali ako zatreba eto vam korisnog saveta! :twisted:

Jeca

Quote from: ivilija on 21-06-2006, 20:40:16
Hmhmhm...Ja sam protiv pilula zato sto se mojim drugaricama koje suih koristile povecala maljavost,a ja sama sam imala hormonske poremecaje ranije tako da ih nikada ne bih koristila!!! Jedino sto sam pila (i to nekolikox)bile su tabletice "the day after"-zaista magicno,ali o konc. hormona ne vredi raspravljati!
Treba abortirati ako nisi spremna i ja sam uvek za to ukoliko su ti sanse i dalje dovoljno velike da zatrudnis.
Za sve devojke koje mozda imaju problem sa nezeljenom trudnocom preporucujem da PRE ABORTUSA PROBAJU SA "ERGOMETRILOM" NARAVNO UZ KONSULTACIJU SVOG GINEKOLOGA(MOZE DA RESI STVARI KOD MALE TRUDNOCE-DO 5 NEDELJA,UBIJA PLOD I IZAZIVA MENSTRUACIJU)!
Zlu ne trbalo,ali ako zatreba eto vam korisnog saveta! :twisted:

Procitala sam prethodne postove i mislim da je lijepa_bosanka odgovorila na ove paranoje oko pilula... male su to koncentracije hormona, nisu vise udarne doze (osim pilula za dan posle) i drugo sada su napravljene pilule koje smanjuju muske hormone u devojkama tj. nece biti pojacane maljavosti itd... Postoje razne i svaka ima neka svoja svojstva pored osnove uloge u zastiti od nezeljene trudnoce..(npr. kod akni - mnoge devojke i uzimaju te pilule da bi im se sredilo lice, za redovnu menstruaciju,...) A i meni je krivo sto mi devojke moramo da se "trujemo" sa tim,ali.valjda cemo uskoro biti postedjene...

Sto se tice ovoga sto je nasty girl napisala da je i pilulica i kondom super resenje, slazem se... Neke devojke ne mogu da se opuste ako nisu poptuno sigurne da su zasticene (sta ako pukne kondom?!,pa ne znas da li su ti plodni ili ne, tj. plodni su, ali nije dan ovulacije, a znas koliko moze spermatozoid da se zadrzi itd itd,..... onda treba da se trujes OGROMNOM dozom hormona koja ko zna sta uradi sa tvojim organizimom, nije ni cudo sto smeju da se koriste samo 2x godisnje, da li je to pametnije ili da uzimas pilule), tako da podrzavam i jedno i drugo kao vid zastite...a posle kad ste sigurni u partnera, onda mogu samo pilulice...

E da...ali sam PROTIV ABORTUSA!!! Ali nisam ni za ostavljanje dece u sirotiste, meni je jako, jako zao njih... ne znam sta je gore?

Vampire 666

nacu sam da se radi na "piluli" za muskarce....u americi kao...

Jeca


Vampire 666

U zavisnosti od toga kako deluje...nisam siguran...kao spermatozoidi nemaju dovoljno energije i ne mogu da se krecu...ipak mi se tako nesto uopste ne svidja...

nasty girl

Quote from: Vampire 666 on 22-06-2006, 15:03:13
U zavisnosti od toga kako deluje...nisam siguran...kao spermatozoidi nemaju dovoljno energije i ne mogu da se krecu...ipak mi se tako nesto uopste ne svidja...

to nije fer...mi devojke treba dase trujemo hormonima,a vi se tu folirate...kao necete.... :L :L :L

Vampire 666

pa vama ti hormoni ne stvaraju celije-mutante, kao sto bo ive trebalo da rade...