Kontracepcija i sve o njoj (Prekid trudnoæe ugro¾ava zdravlje )

Started by Bred, 06-06-2006, 19:50:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

U potpunosti podrzavam abortus. To je individualna odluka i glupo je okarakterisati ga kao ubistvo. Zar po cenu unishtenja sopstvenog zivota treba doneti ana svet zivot u najavi? Mislim da ne...

katarina

Vampire666, a sta kazes na ovo? Pre jedno godinu-dve napravljen je ultrazvucni snimak abortusa. Jasno se videlo kako se majusni fetus udaljava od one nono3ljke koja bi ga unono3la i otklonila ga! To po meni jeste ubistvo, ali  i odluka para da li ce ga uciniti.

QuoteZar po cenu unishtenja sopstvenog zivota treba doneti ana svet zivot u najavi? Mislim da ne...

Onaj ko ovako misli ne bi trebao da se upusti u odnose bez zastite, nema opravdanja za tako nesto!
Ako neko hoce da se ........ bez zastite, ima da snosi odgovornost, po meni!

Jedino sto podrzavam je abortus posle silovanja(i ostalih extremnih situacija)!

lijepa bosanka

#17
Vampire....ne mogu da razumijem da tako nesto mozes i pomisliti......Kao sto je rekla nasty....to je dio mene....moje dijete....A znas kako se kaze: "Djeca su najvece bogatstvo!!!" Znam dosta ljudi koji su mnooooogo nesrecni jer ne mogu da imaju djecu!!!!! :'( :'(

Zato dok ne budemo spremni za porodicu....treba da se zastitimo....a onda lijepo sa svojim voljenim/voljenom osnujemo jednu zdarvu zajednicu sa puno djece(da nam da Bog!),jer nas je svaki dan sve manje i manje.... :(

Nina

#18
To je po meni ubistvo!
Postoji i grana medicine prenatalna psihologija. 

vladimir

Quote from: Vampire 666 on 08-06-2006, 08:28:42
U potpunosti podrzavam abortus. To je individualna odluka i glupo je okarakterisati ga kao ubistvo. Zar po cenu unishtenja sopstvenog zivota treba doneti ana svet zivot u najavi? Mislim da ne...

Naravno, to je individualna odluka.Hipotetièki, da je tvoja majka re¹ila da abortira kad je bila trudna sa tobom i to uradila, ti ne bi bio ¾iv danas, zar ne?To bi, po meni, bilo ubistvo.A i to, da se uni¹tava ¾ivot rodjenjem sopstvenog deteta-ma kako ono bilo ne¾eljeno, to je glupost!Jo¹ veæa je glupost uni¹titi neèiji ¾ivot u najavi, a kao opravdanje imati pretpostavku da æe se uni¹titi sopstveni ¾ivot.Sve mo¾e da se postigne ako postoji prava ljubav i ¾elja.
Npr. moja zubarka je rodila dve æerke u toku studiranja, zavr¹ila je fakultet u 30. godini i postala izuzetan struènjak u svojoj struci.Sve mo¾e da se uskladi, samo treba biti uporan i imati muda da se uhvati¹ u ko¹tac sa ¾ivotnim te¹koæama.Lako je problem saseæi u korenu... :ohwell:

nasty girl

#20
Quote from: Nina on 08-06-2006, 12:12:46
Sta drugo ocekivati od satanista.

objasni..ne razumem sta znaci ovo i ko pominje sataniste ??  :`? :`? :`? :`? :`?

Quote from: vladimir on 08-06-2006, 12:54:50
Npr. moja zubarka je rodila dve æerke u toku studiranja, zavr¹ila je fakultet u 30. godini i postala izuzetan struènjak u svojoj struci.Sve mo¾e da se uskladi, samo treba biti uporan i imati muda da se uhvati¹ u ko¹tac sa ¾ivotnim te¹koæama.Lako je problem saseæi u korenu... :ohwell:

kao sto i sam kazes treba imati muda ali to su prevelike obaveze i danas mladi ne mogu da izadju na kraj sa tim...u stvari sta vise mislim da vecina mladih nije spremna da zrtvuje svoj zivot,karijeru,smatrajuci da uvek ima vremena za porodicu i decu i tako se i lakse odlucuju za abortus...Svi gledaju da svaki problem saseku u korenu.... :confused: :confused: :confused: :ohwell: :ohwell: :ohwell:

Bred

#21
E cak je i smesno da buduci farmaceuti smatraju da su lekovi otrovi ...
Mogu samo reci Ne daj Boze biti u kozi osobe koja mora da se odluci ili ne odluci za abortus.
Fetus je jos uvek nesvesni identitet,ne?

Vampire 666

#22
Bred, zelim da sankcionises neosnovane atribute koji mi se ovde daju! :B >:D >
Quote from: Nina on 08-06-2006, 12:12:46
Sta drugo ocekivati od satanista.

Uostalom pitanje za ili protiv abortusa je na ovoj temi :OFF!!!

Prekid trudnoce moze izazvati nezeljene efekte ukoliko se izvodi prekasno. Kada hormonima izbacis gomilu celija iz organizma nije ubistvo.

Mija ujna je u 6. mesecu trudnoce abortirala zato sto je plod bio sa fizickim malformacijama. Naravno da je to bilo emotivno tesko za nju, ali je bila razumna. Dve godine kasnije je rodila zdravog decaka i nimalo se ne kaje sto je abortirala i ima krajnje pozitivo misljenje o tom svom cinu.

P.S. Sigurno je i moja ujna satanista poput mene... >:D >:D >:( >:( >:( >:(

katarina

#23
Vampire666, to su extremne situacije, koje sam ja pominjala!!!!

Bred, ja, buduci farmaceut, smatram da je lose zene krkati hormonima bez potrebe!!!!Sigurno da ti ima dosta dobrih efekata, ali kao sto je Bosanka rekla, zasto se onda prave pauze u koriscenju?
P.S. Ja sam buduci farmaceut koji ce da propagira lekove iz prirode...:)

vladimir

Quote from: Vampire 666 on 08-06-2006, 16:00:36
Mija ujna je u 6. mesecu trudnoce abortirala zato sto je plod bio sa fizickim malformacijama. Naravno da je to bilo emotivno tesko za nju, ali je bila razumna. Dve godine kasnije je rodila zdravog decaka i nimalo se ne kaje sto je abortirala i ima krajnje pozitivo misljenje o tom svom cinu.

To je medicinski opravdan razlog.Situacija kada mlada ¾ena zarad karijere abortira je po meni ubistvo! >:(  Ako dvoje mladih ( ili jedno ) nemaju zrelosti da odgajaju dete, neka koriste kontracepciju ili apstiniraju :sealedlips: , ali neka daju ¹ansu malom biæu, mo¾da od njega mo¾e postati novi Nikola Tesla ili nauènik koji æe izumeti lek protiv SIDE.
A i nas, farmaceute, etika obavezuje da abortus tretiramo kao dru¹tveno, zdravstveno i jo¹ nekako nepo¾eljnim ( to bolje znaju oni koji spremaju etiku ).

lijepa bosanka

Mislim da se pauze prvenstveno prave zbog jetre....barem sam tako obavjestena.... :`
Opet ti kazem.....to su sada pilule sa niskim procentom hormona...i nije to bas tako "krkanje hormonima"!
Uostalom posjeti sajt koji sam stavila.....a ja cu se potruditi da nabavim jos nekih zanimljivih sajtova na tu temu.... kao i o tabletama zvanim "za dan poslije"!!!!  :wink:




Alnus Glutinosa

Nije " krkanje hormonima" ,ali je opet nesto sto nije prirodno, znaci nije dobro!!  :roll:

nasty girl

Quote from: lijepa bosanka on 08-06-2006, 18:25:26
Mislim da se pauze prvenstveno prave zbog jetre....barem sam tako obavjestena.... :`
Opet ti kazem.....to su sada pilule sa niskim procentom hormona...i nije to bas tako "krkanje hormonima"!
Uostalom posjeti sajt koji sam stavila.....a ja cu se potruditi da nabavim jos nekih zanimljivih sajtova na tu temu.... kao i o tabletama zvanim "za dan poslije"!!!!  :wink:

ja pijem tablete za kontracepciju vec duzi vremenski period jer imam hormonski poremecaj i godina dana se piju,pa godina dana pauze i tako naizmenicno i bosanko potpuno si u pravu pauze se prave zbog ostecenja jetre...cak i ja ponekad osetim bolove u jetri... ali u principu nema leka koji ne ostecuje jetru... :ohwell: :ohwell: :ohwell: :ohwell: :ohwell:

Nina


lijepa bosanka

Ma nasty.....i ja sam ih pila.....sada pauziram....morala sam zbog bolnih menstruacija.. :'( :'( a i nisam se bas mogla sa deckom dogovoriti oko nacina kontracepcije,ali nebitno sada je ionako bivsi... :wink:
Moram ti priznati da se ja nisam lose osjecala,ali najgore mi je sto moram u isto vrijeme da ih pijem...i bas kad su mi postale dio dnevnih aktivnosti,morala sam prestati...  :roll: