Kontracepcija i sve o njoj (Prekid trudnoæe ugro¾ava zdravlje )

Started by Bred, 06-06-2006, 19:50:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

trinity

Vladimire, ne vuci me za jezik... :1 :1
Nekom drugom prilikom cu ti sve objasniti ili bolje tvojoj dragoj da objasnim pa nek ti ona prenese

vladimir

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bolje prenesi meni pa da se ja posle pravim pametan... :~ :~ :~


Quote from: nasty girl on 28-06-2006, 07:41:50
meni je taj AB film konfuzan...a i nkada cula za njega... :` :`

Ma jako je prosto, pitaj u apoteci-objasne ti za dva minuta. :wink:

Ima jako puno sredstava za kontracepciju ( pouzdanih ) i mislim da se ne treba ogranicavati iskljucivo na kondom.Treba probati vise stvari i odluciti se za onu koja vam odgovara. :)

pereca

Naravno, samo se doobro informisite. Vredi zrtvovati vreme zbog takve stvari kao sto je sex.

Bred

O kondomima i neophodnosti njihove upotrebe dosta se i pi¹e i prièa. Tako i treba, po¹to statistike neumoljivo pokazuju da se kondomi nedovoljno koriste - obolelih od polno prenosivih bolesti konstantno ima toliko da se o tome mo¾e razmi¹ljati kao o epidemiji, a abortusa, jo¹ jedne posledice nekori¹æenja za¹tite, ima jezivo mnogo. Sad, kondomi koji se spominju obièno su oni koje koriste mu¹karci; veoma retko se spomene da postoje i kondomi koje mogu da koriste ¾ene.

Takozvani ¾enski kondomi prave se od plastike, lagani su, lièe na mu¹ke, ali su po obliku prilagoðeni unutra¹njosti vagine. Funkcija im je ista kao i mu¹kih kondoma - obezbeðuju barijeru izmeðu penisa i vagine i blokiraju ulaz u grliæ materice, pa sperma ne mo¾e da proðe.

©to se bezbednosti koju pru¾aju tièe, tu su ne¹to slabiji od mu¹kih kondoma; ¹tite od trudnoæe u 75 do 85 odsto sluèajeva. Za ¾enske kondome, isto kao za mu¹ke, nije potreban nikakav lekarski recept. Medicinski su potpuno bezbedni, ne javljaju se nikakve lo¹e reakcije, nema kontraindikacija.

Ono ¹to je manje lepo kad se o ¾enskim kondomima radi jeste to ¹to smanjuju osetljivost vagine. Jo¹ jedna nezgodna stvar je ¹to su prilièno skupi, a, naravno, za jednokratnu su upotrebu, i to pod pretpostavkom da ih uop¹te naðete. Na na¹em tr¾i¹tu je retkost pronaæi ih, tako da, ako ¾elite da pribegnete ovakvom metodu kontracepcije, najèe¹æe morate ili da ih nabavite u inostranstvu ili da zamolite nekog ko putuje u inostranstvo da vam ih donese (mo¾ete li da zamislite scenu u kojoj se pozdravljate s prijateljicom koja ide na put i molite je da vam ne donese nikakve suvenirèiæe, stranu kozmetiku niti slatki¹e, nego ¾enske kondome?).

Sve u svemu, mada ¾enski kondomi nisu idealno sredstvo za¹tite, nisu ni tako lo¹i - a sasvim sigurno su mnogo bolji nego da se ne ¹titite uop¹te.

krstarica

Darker

Èista glupost, ako ikoga zanima moje mi¹ljenje... sledeæi korak je da navuèemo kese na sebe skroz... Pa na ¹ta æe to da lièi??

sandric

sigurnost pre svega....

Al-Jasmina

Ma ti zenski su mi glupi...
klasika je klasika

Vampire 666

ne kontam bas kako to funkcionise...

pexualis

Znate koja je najbolja izjava po pitanju sexa sa kondomom, koju sam ikada cuo, a izjavio je moj rodjeni cale: "SEX SA KONDOMOM, TO VAM JE ISTO KAO DA LIZETE MED PREKO TEGLE!!!" :)

ALL RIGHTS RESERVED!!! :)

AquArius

Quote from: Bred on 02-09-2006, 14:59:35
©to se bezbednosti koju pru¾aju tièe, tu su ne¹to slabiji od mu¹kih kondoma; ¹tite od trudnoæe u 75 do 85 odsto sluèajeva.

Toliko o tome.
Postoji niz kontarceptivnih sredstava, u zavisnosti od raaaznih okolnosti, o cemu je vec bilo reci u drugim temama...

Smrda

better safe than sorry....
mada i ja sam za klasiku....

Al-Jasmina

Mozda se zenski lakse izvadi za razliku od dijafragme, ali ja se pitam ko uopste i dijafragmu i koristi?

ma klasika est LAW!

Smrda

dijafragma?!?!?
zar to nije izumrlo??/
kondom + pilula...i samo napred!!!

AquArius

"Kontracepcija i sve o njoj"

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=313.0

vladimir

Quote from: smrda on 01-10-2006, 23:09:50
kondom + pilula...i samo napred!!!

Hoæe¹ i zolju, sine, da ga dokusuri¹? :lol: :lol: :lol: :lol:
Dovoljno je jedno ili drugo, mnogo je oba zajedno! :>