Kontracepcija i sve o njoj (Prekid trudnoæe ugro¾ava zdravlje )

Started by Bred, 06-06-2006, 19:50:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

#30
Idem  :OFF, ali s razlogom....

Miss Nina tvoje mishljenje je vrlo zatucano.

Bred-da li sam ti rekao da ne vredjas druge clanove? Posebno je apsurdno bilo kome sa NASEG fakulteta aludirati da je glup :!

lijepa bosanka

E Vampire,nije fer da se bilo kome obracas tako.....Sta ti je? Jel' te muci PMS??  :lol: :lol:
Gdje god pocnes da komentarises....nekog uvrijedis.....ne valja ti to!!!!! :police: Obuzdaj se malo....rok je u toku svi smo nervozni....Ali stalno ides u  :OFF
Ovo je ozbiljna tema....Moram reci mojoj bosancici da te malo sredi!!!!

Pa zar nije 666 djavolji broj,bar sam tako cula!? :`

AquArius

Mislim da je vec sve napisano, da nema mnogo sta da se doda.

Ipak, sve je od slucaja do slucaja. Od osobe do osobe, od para do para.
Ponekad je na zalost, iz zdravstvenih razloga nezibezno.


Darker

Quote from: lijepa bosanka on 08-06-2006, 22:27:03
E Vampire,nije fer da se bilo kome obracas tako.....Sta ti je? Jel' te muci PMS??  :lol: :lol:
Gdje god pocnes da komentarises....nekog uvrijedis.....ne valja ti to!!!!! :police: Obuzdaj se malo....rok je u toku svi smo nervozni....Ali stalno ides u  :OFF
Ovo je ozbiljna tema....Moram reci mojoj bosancici da te malo sredi!!!!

Pa zar nije 666 djavolji broj,bar sam tako cula!? :`
QuoteMislila sam da je taj broj satanisticki simbol
Ako veæ smarate sa ovim  :OFF: 666 je spelovano Neronovo ime na hebrejskom, ako vam veæ toliko bode oèi, i kakve to veze ima, pobogu????? Jeste, siguran sam da on u¾iva u klanju male deèice... >:( >:( >:(

Da, pilule se zovu logest, i one su ultra blage, a nisu samo kontraceptivne nego reguli¹u i ne znam ciste na jajnicima itd...
©to vi¹e uèim o farmaciji sve vi¹e imam odbojnost prema lekovima, pogotovo hormonima...

A o abortusu sam rekao sve ¹to sam imao, svako odluèuje za sebe, ostalo su prazne prièe... Znam samo da bih podr¾ao ¾enu/devojku ¹ta god da odluèi, jer NJOJ JE NAJTE®E!!!!!!!!

nasty girl

Quote from: lijepa bosanka on 08-06-2006, 22:27:03
E Vampire,nije fer da se bilo kome obracas tako.....Sta ti je? Jel' te muci PMS?? :lol: :lol:
Gdje god pocnes da komentarises....nekog uvrijedis.....ne valja ti to!!!!! :police: Obuzdaj se malo....rok je u toku svi smo nervozni....Ali stalno ides u :OFF
Pa zar nije 666 djavolji broj,bar sam tako cula!? :`

ovog puta cu morati podrzati vampira,jer ona je prva pomenula da je on satanista,sto je mene veoma iznerviral i to bih smatrala kao uvredu,ali kao sto darker kaze on ne uziva u klanju male dece i molim vas da prekinete vise da idete u :OFF...Veruj mi osto se tice junskog roka on je jedna od najsmirenijih osoba koje poznajem... :P
ovde je rec o abortusu i hormonima... :roll:
Quote from: Darker on 09-06-2006, 00:12:36
Da, pilule se zovu logest, i one su ultra blage, a nisu samo kontraceptivne nego reguli¹u i ne znam ciste na jajnicima itd...
©to vi¹e uèim o farmaciji sve vi¹e imam odbojnost prema lekovima, pogotovo hormonima...

legest je jedan od...to sam ja davno pila... sada pijem Diane 35...imao ti odbojnost prema hormonima ili ne, ljudi nemaju izbora...ja sam imala varijantu da ih ne pijem i da kasnije ne mogu da zatrudnim :'( :'( ili da ih pijem i da sve bude ok.. :wink:

Vampire 666


lijepa bosanka

Da...Logest....ja sam njih pila...i znam dosta djevojaka koje ih piju..
Za Diane 35 sam cula da su mnoogo dobre...pomogle su djevojci koja je imala policisticne jajnike u veoma kratkom roku...a pomozu i kod problema sa aknama,za koje su u mnogome krivi hormoni...
I naravno da ces da pijes,i da ce sve to biti ok.,nemoj da mi budes tuzna.. :*

A Darker ima odbojnost prema hormonima zbog fiziologije.... :wink:

nasty girl

Quote from: lijepa bosanka on 09-06-2006, 07:15:05
Da...Logest....ja sam njih pila...i znam dosta djevojaka koje ih piju..
Za Diane 35 sam cula da su mnoogo dobre...pomogle su djevojci koja je imala policisticne jajnike u veoma kratkom roku...a pomozu i kod problema sa aknama,za koje su u mnogome krivi hormoni...
I naravno da ces da pijes,i da ce sve to biti ok.,nemoj da mi budes tuzna.. :*

A Darker ima odbojnost prema hormonima zbog fiziologije.... :wink:

pa i ja imam policisticne jajnike i samim tim i hormonski poremecaj i zato ih i pijem,za sada moram da kazem da mi je sve ok... :wink: :wink: :wink:

sto se tice toga sto sam tuzna nerviraju me moje nagle promene raspolozenja bas zbog te hormonske terapije... :ohwell: :ohwell: :( :(

Vampire 666

Tebe nerviraju...shta ja da kazem!!!

nasty girl

Quote from: Vampire 666 on 09-06-2006, 08:51:57
Tebe nerviraju...shta ja da kazem!!!
Quote from: Darker on 07-06-2006, 21:26:53
1) Imam lo¹e iskustvo(tj. ne ja naravno, ali posredno i ja) sa hormonima. Neki ultra blagi, kao... e sad zamisli da se svaki dan oseæa¹ ko da si u pms-u, pa ti se poremete totalno hormoni, haos... Ne mogu sad da se setim kako se zovu ali su extra poznate pilule... Poenta je da je SVAKI organizam fabrika za sebe i tu nema nekih pravila...
jbg. sta da ti kazem...solidarisi se sa darkerom i on je rekao da ima iskustva sa tim promenama raspolozenja(mislim neposredno on ima iskustva.. :))... :ohwell:


Quote from: katarina on 07-06-2006, 18:27:01
Ali sto se pilula tice....... :roll:
Ko meni moze da potvrdi da su pilule zdrave nakon 5-10 godina koriscenja??? :`? :`?
Znam za slucajeve da su se neki zenama iz moje bliske okoline pojavili neki benigni tumorcici na jetri. Lekar ih je prvo pitao da li su nekada koristile pilule za kontracepciju??????????????
Hemija je ipak hemija!
Meni je doktorka preporucivala, ma i te analize mi je radila, ali ja sam se u zadnjem trenutku predomislila! Nema sanse da se trujem, a zdrava sam ko dren I nista ne fali mom ciklusu, tacan je ko Svajcarac!!!!!!
Sto se tice jetre meni uskoro istice godina dana kako ih pijem i pre mesec dana sam vadila krv i radila silne analize koje su pokazale da mi je jetra ostecena,ali ne u tolikoj meri da moram odmah da prestanem da ih pijem...i posle 6 meseci konzumiranja ceste su i glavobolje(ali to se nejavlja kod svih..napr.mene ne boli glava nikada,ali zato moju drugaricu otkida..cak mi je i doktorka rekla da su cesta i povracanja,mucnine i te fore-ali to sve posle duzeg uzimanja...)... :closedeyes:

Vampire 666

Najnovija istrazivanja pokazuju da hormonska terapija kod zena smanjuje rizik od dobijanja raka grlica materice preko 50 procenata.

Darker

Quote from: lijepa bosanka on 09-06-2006, 07:15:05
Da...Logest....ja sam njih pila...i znam dosta djevojaka koje ih piju..
Za Diane 35 sam cula da su mnoogo dobre...pomogle su djevojci koja je imala policisticne jajnike u veoma kratkom roku...a pomozu i kod problema sa aknama,za koje su u mnogome krivi hormoni...
I naravno da ces da pijes,i da ce sve to biti ok.,nemoj da mi budes tuzna.. :*

A Darker ima odbojnost prema hormonima zbog fiziologije.... :wink:
Ma nemam ja problema sa fiziologijom, tj. sa uèenjem, nego sa ODMARANJEM od uèenja... Ako kapira¹ ¹ta hoæu da ka¾em :wink: :>
Btw, posle godinu dana neuzimanja logesta, dolazi do situacije kada je meseèni ciklus vrlo neredovan(èak se i ne mo¾e nazvati meseènim :> :> :>) i do +ebavnja sa svim moguæim i nemoguæim endokrinolozima, koji i dalje ne znaju u èemu je problem, a onda je re¹enje: stres! Kad god ne zna¹ ¹ta je problem, re¹enje je u stresu! Misssssssim... >:( >:(

nasty girl

Quote from: Darker on 09-06-2006, 21:46:32
Quote from: lijepa bosanka on 09-06-2006, 07:15:05
Da...Logest....ja sam njih pila...i znam dosta djevojaka koje ih piju..
Za Diane 35 sam cula da su mnoogo dobre...pomogle su djevojci koja je imala policisticne jajnike u veoma kratkom roku...a pomozu i kod problema sa aknama,za koje su u mnogome krivi hormoni...
I naravno da ces da pijes,i da ce sve to biti ok.,nemoj da mi budes tuzna.. :*

A Darker ima odbojnost prema hormonima zbog fiziologije.... :wink:
Ma nemam ja problema sa fiziologijom, tj. sa uèenjem, nego sa ODMARANJEM od uèenja... Ako kapira¹ ¹ta hoæu da ka¾em :wink: :>
Btw, posle godinu dana neuzimanja logesta, dolazi do situacije kada je meseèni ciklus vrlo neredovan(èak se i ne mo¾e nazvati meseènim :> :> :>) i do +ebavnja sa svim moguæim i nemoguæim endokrinolozima, koji i dalje ne znaju u èemu je problem, a onda je re¹enje: stres! Kad god ne zna¹ ¹ta je problem, re¹enje je u stresu! Misssssssim... >:( >:(

pa ja sam pila logest godinu dana i imala sam redovan ciklus..

a veruj mi stres je stvarno uzrok svega toga...

katarina

Pa eto, same potvrdjujete da ih pijete zbog problema koje imate(bolne menstruacije, hormonalni poremecaji...)
I moja drugarica ih je pila da bi joj se kao sredile bubuljice, jos u 8. razredu. Od tada su joj pocele nocne more, neredovni ciklusi...
Ja kazem: Sto se mora nije tesko!!!
Ali ovako da krenem da ih pijem cisto da bih mogla da se opustim i da ne razmisljamo ni ja ni moj decko, a da se pri tom pitam sta se u meni desava,....to ne.

lijepa bosanka

Pa ti znas najbolje.....Ja ih sad ne pijem(nemam potrebe,nazalost! :wink:)
Pocela da idem na rekreaciju i vise nemam bolove!!! Ali kad se zaljubim pocecu ponovo da ih pijem.....sto je sigurno-sigurno!!! :wink: