Kontracepcija i sve o njoj (Prekid trudnoæe ugro¾ava zdravlje )

Started by Bred, 06-06-2006, 19:50:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pereca


nasty girl

Quote from: lijepa bosanka on 11-06-2006, 12:54:08

Nemam sad vremena da potrazim nesto vise o tim vakcinama,ali u svakom slucaju dobra ideja...i nadam se da nece biti preskupe,da ce biti dostupne svakoj zeni...
A sta kazete za Tablete "za dan poslije" (najcesce se koristi Postinor2)? Jeste li ih pile?

sto se vakcune tice ona sesto-mesecna terapija kosta 500-600 dolara... :P :P :P

pila sam ja tablete za dan posle ali...nisam bas za to.... :P :P :P :P

sta ti mislis o tome???


Quote from: Darker on 11-06-2006, 17:26:07
A rebrasti i te fore??? :twisted: :twisted:

ubedljivo najbolji durex ikada.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

lijepa bosanka

Sta ja mislim.....ovako..
To su tablete koje se uzimaju neposredno nakon nezasticenog sexualnog odnosa u kriticnim danima menstrualnog ciklusa...
One u svom sastavu imaju progestagen koji inhibira implantaciju jajne celije u endometrijumu...
Znaci dodje do oplodjenja  i samim tim to je vjerovatno neki "bezbolni" abortus...
Ja sam bila u situaciji da sam morala da ih upotrijebim....mislim bilo mi je najpametnije....u takvoj situaciji...durex bio sumnjiv... :(
Ali odvratan osjecaj,jer te tablete stimulisu motilitet jajovoda...mada ja imam drugarica koje to znaju cesto upotrijebiti....
Nisam ja bas zato...bolje uzimati ove klasicne pilulice... :wink:.

nasty girl

i ja sam isto uzela zato sto mi je bila frka... :` :` :`

cesto uzimaju??? pa ja mislim da to sme samo 1 do 2 meecno... :H :H

Darker


lijepa bosanka

Pa razlika je u tome.....¹to poije ta tabletica(ustvari imaju dvije) nakon naza¹ticenog polnog odnosa...i poslije nekoliko dana dobija se  menstruacija...i to je to...
pa ucio si biologiju....znaèi ove tablete oplodjenu jajnu æeliju spreèavaju da se implantira za endometrijum i ona ne mo¾e da pre¾ivi....dok kada je u pitanju abortus...oplodjena jajna æelija je veæ implantirana za zid utarusa i otklanja se hirur¹kim putem!!!!!!!!!!
Zato sam ja rekla da je to "bezbolni" abortus!!!

nasty girl

Quote from: Darker on 12-06-2006, 11:22:22
A razlika izmeðu toga i abortusa je...???

to sam se i ja pitala u pocetku... :` :` :`

ta tableta u stvari sprecava trudnocu u samom startu...tj devojka prakticno jos uvek ne zatrudni...

a kod abortusa je druga prica...

Darker

Quoteznaèi ove tablete oplodjenu jajnu æeliju spreèavaju da se implantira za endometrijum
Ovo je za mene trudno... :roll: :roll: :ohwell: :ohwell:

lijepa bosanka

pa i za mene.....jbg....samo ¹to ne prodje¹ te traume.....
Ali u kontraindikacijama pi¹e da se ne smiju uzimati ako je ustanovljena trudnoæa....tako da me to malo zbunjuje.... :confused:

Darker

Pa zato ¹to treba da proðe vreme da bi se trudnoæa ustanovila, a tada je veæ kasno za morning after :> :> :> tada se razmi¹lja o onoj drugoj opciji... I to mi zato nije ni¹ta stra¹nije, jedino je dve do èetiri nedelje kasnije...

nasty girl

za mene bas i nije trudno...

ja mislim da tu uopste ne dodje do oplodjenja... :` :`  bas cu se paspitati.... :/ :/ :/

lijepa bosanka

da.....i po prièama onih koje su pro¾ivele,na¾alost,abortus....strahovito boli....i psihièki te uni¹tava....

Darker

dobro, prièam o moralnom aspektu... Naravno da ti sledeæeg dana ne mo¾e¹ da zna¹ da li si trudna, i da nije trauma kao abortus...

vladimir

Quote from: nasty girl on 12-06-2006, 07:22:43
i ja sam isto uzela zato sto mi je bila frka... :` :` :`

cesto uzimaju??? pa ja mislim da to sme samo 1 do 2 meecno... :H :H

1 do 2 puta godi¹nje!!!
Pi¹e u uputstvu. :wink:

nasty girl

Quote from: vladimir on 12-06-2006, 13:31:37
Quote from: nasty girl on 12-06-2006, 07:22:43
i ja sam isto uzela zato sto mi je bila frka... :` :` :`

cesto uzimaju??? pa ja mislim da to sme samo 1 do 2 meecno... :H :H

1 do 2 puta godi¹nje!!!
Pi¹e u uputstvu. :wink:

Iskustvo...sta reci???? :P :P :P :P :P :P