Kontracepcija i sve o njoj (Prekid trudnoæe ugro¾ava zdravlje )

Started by Bred, 06-06-2006, 19:50:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Lena

Quote from: nasty girl on 12-06-2006, 18:16:26
i ja imam lupanja srca preko dana, promene raspolozenja...ma haos, ali moram da ih pijem.... :ohwell: :ohwell: :` :`


Meni je veæi problem bila ta panika...zamisli oseæaj, srce lupa i stalno si u u¾asnom strahu...a ne zna¹ èega se pla¹i¹...bezlièni strah...po èitav dan.

Mislim, bila sam spremna na razne fizièke neprijatnosti ali ovo je bilo kao ko¹mar. Najodvratnije iskustvo u mom ¾ivotu. Naravno, mo¾da na neke druge pilule ne bih tako reagovala.

A verujem da bih i ja digla frku da pukne kondom...ali eto nije pa zato i ne ¾urim sa pilulama.


Vampire 666


lijepa bosanka

Lena...da li si i¹la na pregled prije konzumiranja? A posle kada si prekinula?
Ljudi,ja sam pila Logest i stvarno ni¹ta nisam osjeæala lo¹e....najte¾e od svega mi je bilo da odredim vrijeme kada æu ga piti....Èak sam u tom periodu i smr¹ala neki kilogram,a isto se desilo i mojoj drugarici....
Njena sestra je stomatolog,ima dugu vezu i koristi nekoliko godina te pilule....i uop¹te nema nikakvih problema.... :`

©to se tièe tableta"za dan poslije".....treba¹ da dobije¹ menstruaciju ranije,ako ti kasni....mora¹ se obratiti ginekologu...
I sla¾em se da ih treba izbjegavati,jer su grozne....tako odvratan osjeæaj,mada je to dosta sve i psihièki,ali nisu dobre.... :/
Izbjegavajte ih,a ja sam sebi rekla:"Prvi i poslednji put!!" :angel:

Vampire 666

ma sa tabletama(hormonima uopste) ne postoje neka striktna pravila, vec svaki organizam to prihvata na svij nachin...

vladimir

Quote from: lijepa bosanka on 12-06-2006, 18:31:53
©to se tièe tableta"za dan poslije".....treba¹ da dobije¹ menstruaciju ranije,ako ti kasni....mora¹ se obratiti ginekologu...
I sla¾em se da ih treba izbjegavati,jer su grozne....tako odvratan osjeæaj,mada je to dosta sve i psihièki,ali nisu dobre.... :/
Izbjegavajte ih,a ja sam sebi rekla:"Prvi i poslednji put!!" :angel:


Fora je popiti ih najkasnije do 72h nakon riziènog odnosa, jednu popije¹, a drugu 24h posle prve ( ako me seæanje ne vara ).I napravi hormonsko ludilo u organizmu!I 100% su pouzdane, ali maksimalno smeju da se iskoriste jednom u 6 meseci!
Zato, deco, pazite i vadite na vreme... :wink:

lijepa bosanka

hahahaaha....druga 12 sati poslije...ali valjda svako procita...doziranje na lijeku!!! A uostalom ka¾u i u apoteci!!!

Quote from: Vampire 666 on 12-06-2006, 18:34:15
ma sa tabletama(hormonima uopste) ne postoje neka striktna pravila, vec svaki organizam to prihvata na svij nachin...

Izgleda si ti malo dobio :F. pa poèinje¹ pametno da komentari¹e¹!!!! :wink:

Nasty,samo èvrsta ruka!!!

nasty girl

Quote from: lijepa bosanka on 12-06-2006, 18:31:53
Lena...da li si i¹la na pregled prije konzumiranja? A posle kada si prekinula?
Ljudi,ja sam pila Logest i stvarno ni¹ta nisam osjeæala lo¹e....najte¾e od svega mi je bilo da odredim vrijeme kada æu ga piti....Èak sam u tom periodu i smr¹ala neki kilogram,a isto se desilo i mojoj drugarici....
Njena sestra je stomatolog,ima dugu vezu i koristi nekoliko godina te pilule....i uop¹te nema nikakvih problema.... :`

©to se tièe tableta"za dan poslije".....treba¹ da dobije¹ menstruaciju ranije,ako ti kasni....mora¹ se obratiti ginekologu...
I sla¾em se da ih treba izbjegavati,jer su grozne....tako odvratan osjeæaj,mada je to dosta sve i psihièki,ali nisu dobre.... :/
Izbjegavajte ih,a ja sam sebi rekla:"Prvi i poslednji put!!" :angel:


i ja sam pila logest i nisam imala nikakve probleme,ali sa diane 35 mi je haos, ali svi lekari kod kojih sam isla su rekli da striktno pijem njih...ja sam se bas dosta ugojila od kako ih pijem... :` :`

sto se tableta za dan posle tice mora da se dobije menstruacija...ali ih ni ja ne preporucujem nikom...

pazite sta radite... :] :]

Vampire 666

Quote from: lijepa bosanka on 12-06-2006, 18:42:02
hahahaaha....druga 12 sati poslije...ali valjda svako procita...doziranje na lijeku!!! A uostalom ka¾u i u apoteci!!!

Quote from: Vampire 666 on 12-06-2006, 18:34:15
ma sa tabletama(hormonima uopste) ne postoje neka striktna pravila, vec svaki organizam to prihvata na svij nachin...

Izgleda si ti malo dobio :F. pa poèinje¹ pametno da komentari¹e¹!!!! :wink:

Nasty,samo èvrsta ruka!!!
Nisam! I dalje sam pri stavu da je kondom zakon!

Lena

Quote from: lijepa bosanka on 12-06-2006, 18:31:53
Lena...da li si i¹la na pregled prije konzumiranja? A posle kada si prekinula?

Pre toga samo na obican ginekoloski, na Poliklinici. Posle ne. Ali sve je bilo OK, kad sam prestala sa pilulama vratila sam se u normalu u roku od 48h.

U sustini i ne ide se ni na kakve analize pre uzimanja pilula...naravno, treba da ti uzmu anamnezu, zna se koje su kontraindikacije...ali osim toga nista.

Logest ima bas minimalnu dozu hormona i zato se uglavnom prepisuje tinejdzerkama, kazu da posle treba preci na nesto drugo. A za odredjivanje vremena pijenja...meni to nije bio problem. Vezes za neku drugu radnju npr. pranje zuba uvece. Navijes mob da te podseti. :)

A posto sam ja uvek kontra, tablete za dan posle na mene nisu imale nikakav poseban uticaj...u stvari jesu ali krajnje cudan...ta prva dva dana posle uzimanja imala sam osecaj kao da su u njih strpali i malo testosterona...:lol2: A menstruaciju sam dobila tacno na vreme (inace sam uzela tablete tacno na sredini ciklusa).


Lena

Quote from: vladimir on 12-06-2006, 18:38:03
Fora je popiti ih najkasnije do 72h nakon riziènog odnosa, jednu popije¹, a drugu 24h posle prve ( ako me seæanje ne vara ).I napravi hormonsko ludilo u organizmu!I 100% su pouzdane, ali maksimalno smeju da se iskoriste jednom u 6 meseci!
Zato, deco, pazite i vadite na vreme... :wink:

NISU 100% pouzdane.

Sto se kasnije uzmu veca je verovatnoca da nece delovati.

Tako bar lekari smatraju.

Srecom, ne uticu negativno na trudnocu ako je vec ne sprece.

Nadam se da vas nisam prepala...  :lol2:

vladimir

Quote from: Lena on 12-06-2006, 18:48:04
NISU 100% pouzdane.
Sto se kasnije uzmu veca je verovatnoca da nece delovati.

Ako se uymu u roku od 48-72h, 100% su pouzdane... :wink: Kasnije ih ni ne vredi uzeti.

nasty girl

Quote from: vladimir on 12-06-2006, 18:53:41
Quote from: Lena on 12-06-2006, 18:48:04
NISU 100% pouzdane.
Sto se kasnije uzmu veca je verovatnoca da nece delovati.

Ako se uymu u roku od 48-72h, 100% su pouzdane... :wink: Kasnije ih ni ne vredi uzeti.

mislim da tako pise u uputstvu...

Lena

"HOW DOES POSTINOR-2 WORK?
POSTINOR-2 is an emergency contraceptive which is taken after unprotected sex. It is estimated that POSTINOR-2 prevents about 85% of expected pregnancies and so will not prevent a pregnancy in every instance."

http://www.femalelife.co.nz/html/products/postinor/


Postinor se uzima nakon nezasticenog odnosa...mi ne znamo da li je u toku tog odnosa doslo do oplodjenja ili ne...

nasty girl


lijepa bosanka

Pa i ako je do¹lo do oplodjenja....nema odmah implantacije...proèitaj pisali smo o tome ranije....

A ovaj link ima na srpskom,ja sam ga vec posyavila....pogledajte malo prve strane....nacete ga....