Kontracepcija i sve o njoj (Prekid trudnoæe ugro¾ava zdravlje )

Started by Bred, 06-06-2006, 19:50:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

sandric

ja sam uvek za kondom,zasto da se zena nepotrebno kljuka hormonima

Smrda

Quote from: vladimir on 02-10-2006, 14:36:47
Quote from: smrda on 01-10-2006, 23:09:50
kondom + pilula...i samo napred!!!

Hoæe¹ i zolju, sine, da ga dokusuri¹? :lol: :lol: :lol: :lol:
Dovoljno je jedno ili drugo, mnogo je oba zajedno! :>
better safe than sorry!!!!!!
a  ako biram,onda kondom....
a sto se hormona tice,pa ovo je 21 vek....nisu bas te pilule toliko opasne sandric,uz savet dr!!!

Al-Jasmina

Bogami Agbaba je iscrpno ponavljala-
ako bas morate onda koristite te pilule- i jedino ako vam je jetra zdrava ko dren - pa i tada...nije bas najpreporucljivije jer jetra nece biti kao pre!

katarina

Jeste i ja se secam...Sandric, slazem se sa tobom!
Uz kondom mozete koristiti i onu kremu Pharmatex, u slucaju da se desi nesto nepredvidjeno...

vladimir

To je veæ prihvatljivije re¹enje.Mislim-kondom i pilule... :][
Bez uvrede, ali to je veæ malo preterivanje...

Smrda

nema uvrede...ja sam ipak za varijantu...sto sigurnije....
moze i krema da prodje...

Al-Jasmina

Ma daj, idem odmah sutra po 10m2 celofana po osobi...

Sto je sigurno- sigurno je...
I jos nagovoriti..

Smrda

pa dobro,bre...ne napadajte me...samo sam rekla...ok...kondom je dovoljno siguran!!! :wink:

Al-Jasmina


vladimir

Gledao sam neki film o dva crnca koji treba da privedu dve ribice, a koje neæe da spavaju sa njima bez za¹tite.Nekako nadju kondome u tri ujutru, ali ¹ta æe sa oralnim seksom?Daju njima devojke taj famozni celofan, a oni omotaju glave celofanom! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uostalom, veæ vam je dobro poznat moj stav o preteranim merama kontracepcije...

@smrda:ne ljuti se, koleginice, samo razmenjujemo mi¹ljenja.Ko zna za¹to je to dobro. :cvet

Smrda

ma ko se ljuti....samo kazem.mozda vam je paranoicno...ali better safe....da se ne ponavljam.....ne kazem da treba biti striktan,sve u skladu sa dogovorom izmedju 2 osobe....

vladimir

Pa i jeste nam paranoièno...Malo... :wink:
Ali, ako hoæe¹ safe, dovoljan ti je jedan Extra safe ( za poèetak... :wink: ). :cvet

katarina

Joj kad je meni doktorka rekla: "....I kondom i pilule...." Mislim se, zeno iskuliraj, ono, samo mi katanac fali...

mimil

Stvarno ne znam zasto svaki ginekolog svima obavezno preporucuje pilule, toliko ih brane i hvale, da li to rade cisto marketinski ili se rukovode onim bolje spreciti nego leciti, ne znam... Nikada oni ne spomenu nikakve nezeljene efekte, a kada ih za njih pitate kazu da mnogo vise koriste nego sto stete... Nikada ni za jednog nisam cula da je rekao da nisu idealne jer se jos uvek ne zna kako uticu na zenski organizam na duge staze... Eto jos jednog konflikta medju stavovima lekara i farmaceuta...  :hm

Dukica

kontraceptivne pilule su za devojke,mladje od 30 i koje imaju bilo kakve prbl. sa ciklusom,tj.neredovni ciklusi,obilni,bolni,policisticni jajnici ili nesto teze,itd.,jer u tom dobu devojke najcesce umeju da budu podlozene disbalansu hormona,s obzirom da je duboko-reproduktivni period u toku,tj. bioloski je vreme ZA RADJANJE!!! al ajd sad,sta je tu je...globalizacija,demokratija :roll:..
vrlo bitna stvar je da,ako se pilule piju iskljucivo zbog kontracepcije,a ne iz zdravstvenih( gore navedenih) razloga,prave se pauze od 3 meseca...npr.pijes 4,pa ne pijes 3...ili neka druga kombinacija...
pre neki dan sam slusala neku zenu,ginekologa sa klinickog,koja rece da se najcesece savremen nacin zivota- mogu ja sve,i da idem na aerobik,i da ucim,i da izlazim,i da pijem,i pusim,itd.=stres,upravo bude osnovni razlog za neki poremecaj ciklusa. prbl. je taj sto danas devojke,bolne i obilne cikluse,ne shvataju kao prbl,a jeste.
ja licno sam takvim nacinom zivota i verovatno genetskom predispozicijom,dovela do disbalansa hormona i policisticnih jajnika( sto inace ima svaka 3 devojka u svetu),a time i akni( koje su mi zivot zagorcale zadnje 4 godine),pa su mi pilule kao blagoslov sa neba.
poenta-ko nema ,ama nikakvih prbl. sa ciklusom,a sumnjam da takvih ima mnogo,ne bi trebalo da ih pije. ja ih pijem vec 2 god. i sve je ok. nisam dobila tumor niti tromb( sto je glavni nezeljeni efekat estrogena).
skoro bas,Radice rece-" birajte,jel hocete akne ili infarkt?!" .... nije bas tako ,al ajd sad..mozda i jeste..nemam pojma...mislim da ako je meni ok,da ce i ostalima biti...
usled ovakve dileme-kondom ipak ostaje kao 'Lek" IZBORA!!!! :Lj