Kontracepcija i sve o njoj (Prekid trudnoæe ugro¾ava zdravlje )

Started by Bred, 06-06-2006, 19:50:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

Quote from: Dukica on 06-11-2006, 08:21:25

vrlo bitna stvar je da,ako se pilule piju iskljucivo zbog kontracepcije,a ne iz zdravstvenih( gore navedenih) razloga,prave se pauze od 3 meseca...npr.pijes 4,pa ne pijes 3...ili neka druga kombinacija...

..stres,upravo bude osnovni razlog za neki poremecaj ciklusa. prbl. je taj sto danas devojke,bolne i obilne cikluse,ne shvataju kao prbl,a jeste.
ja licno sam takvim nacinom zivota i verovatno genetskom predispozicijom,dovela do disbalansa hormona i policisticnih jajnika( sto inace ima svaka 3 devojka u svetu),a time i akni( koje su mi zivot zagorcale zadnje 4 godine),pa su mi pilule kao blagoslov sa neba.
poenta-ko nema ,ama nikakvih prbl. sa ciklusom,a sumnjam da takvih ima mnogo,ne bi trebalo da ih pije.

Cekaj, pitanje je sta je to bolan i obilan ciklus?
Jer koliko ja vidim oko sebe,
sve cure manje vise kukaju

ako sam ja podloznija stresu
znaci li to da mi je pilula sudjena?

stef

 ne mora da znaci, stres moze da se ispolji na mnogo nacina...Hipertenzija, rigidnost misica (bolovi u vratu), gorusica,migrena...Biraj :shock.
Podeljena su misljenja da li, kada i kolike treba da budu pauze, pilule su sve bolje...tako da... :angel:, ali ne znam da li bih ja pio da sam zensko.

Dukica

pa to i jeste prbl.-kad pijem pilule ciklus sjoro da nepostoji,tj.traje 2-3 dana,vrlo neobiman i znam kad je u sat,skoro. i tako bi trebalo da bude,valjda. sve ostale varijante,bol,velike kolicine,kasnjenje,itd. su posledica neke promene ili stresa,al su se zene navikle na to. zato to i jeste prbl. mislis,kao,ma mora bar malo da boli..a nije tako... valjda... nije ni meni bas najjasnije,jer nisam navikla da mi ciklus traje 2 dana i to kao da ga nema,u odnosu na to da bez pilula,povracam i padam u nesvest,a brufen mi je najbolji drug. i tako od 11 godine..
ne znam..za samo kontracepciju,nisam,al ako ima i drugih problema,onda da...
ja imam i policisticne jajnike i disbalans hormona,tako da su mi sudjene....
stres nije tako bitan faktor,osim ako ti inace taj deo tela nije osetljiv....ja dobijem uvek posle ispita,i vrlo sam podlozna tim promenama,pa mi i stres dosta utice na ciklus....
kondom se mora koristiti u svakom slucaju,zbog bolestina,cak i sa stalnim partnerom.tako da kad vec on mora,onda pilule nisu neophodne....

katarina

Kakve bolestine sa stalnim partnerom??? Jedino ako je on tebi stalan a ti njemu nisi, ili obrnuto..? Zdravstvene kontrole su neophodne po meni...

Al-Jasmina

Pa dobro, ja mislim da nije nenormalno nekoga s kim si u vezi koja postaje ozbiljna
zamoliti da se prekontrolise...narocito ako je partner imao vise prethodnih veza...
i obrnuto  :wink:

Smrda

Jass...ja se skroz na skroz slazem sa tobom...ne znasm zasto toliki strah od takvih pitanja....
a sem toga.....ako si ti njemu jedina,a on tebi...pitanje je sad??...ne bih da budem skeptik...ali nista nije 100% sigurno...tako da kontrola nije na odmet....

stef

 To je najnormalnije...Treba i jedni i drugi da se kontrolisu.Mozda je malo neprijatno da se trazi...ali ako je normalna osoba prihvatice to.

Dukica

Escherihia se prenosi sexualnim putem,a i ne mora..npr.ja je dobijem sa neke prljave wc solje ili iz prljavog wc( nije da sedam na to,al npr.) i eto i decku te srecice..pa upalica,pa sterilitet....a niko nikog nije varao niti spavao sa drugim..
drugi pr. kondilomi se prenose ili sa muskarca,koji inace ni ne znaju d aih prenose,jer nemaju nikakvih simptoma(samo su prenosnici) a zeni,opet sterilitet...a on ih je navukao,npr.od devojke pre 2-3 god...mada znam i slucajeva dobijanja kondiloma i od Always ulozaka....
tako da kondom je majka! :Bog

katarina

Eserihija sa prljave kvake?? Jel moguce?
Nisam bas sigurna u to...

Al-Jasmina

Ono sto je zastrasujuce je sto kondom ne stiti od kondiloma...

Zrenjaninac

Dobro ljudi ne treba na sve gledati tako crno,sta pa onda je moguce da kad izadjes iz kuce na tebe padne kometa,ili avion...Nisam za to da sada treba ici bez straha,ali takodje ne treba ni sve gledati sa sumnjom...

stef

Quote from: katarina on 08-11-2006, 10:57:14
Eserihija sa prljave kvake?? Jel moguce?
Nisam bas sigurna u to...
Sa prljave Wc solje, da, ali ne sa kvake.Bakterije ne mogu dugo tu da prezive.

Smrda

Quote from: stef on 08-11-2006, 14:19:51
Quote from: katarina on 08-11-2006, 10:57:14
Eserihija sa prljave kvake?? Jel moguce?
Nisam bas sigurna u to...
Sa prljave Wc solje, da, ali ne sa kvake.Bakterije ne mogu dugo tu da prezive.
ali zato....kandida sa kvake...ili jos gore,soping kolica....no sad....ne treba bas ici u krajnost.....postacemo svi opsesivno kompulzivni po pitanju higijene...sto je malo freaky!!!!

Dukica

mislila sam na WC solju,al nema veze..poenta je da postoje bolesti koje mozes da dobijes na vrlo cudan nacin,a da se prenose sexualno...nije da sam neka cistunica,al i ginekolozi kazu da kad god je pojacan sekret( a moze biti od bilo cega) treba koristiti kondom,zarad zdravlja oba partnera...   

Darker