Botanika

Started by Nea, 30-05-2006, 15:54:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

ticho

da li za usmeni treba da se uci svaka biljka iz zadate familije sa svojim osobinama i izgledom ili trebaju opste osobine familije i da se samo nabroje biljke?

zivanshe


Maslacak

:hmm
Pa, kad sam ja odgovarala nije BAS tako bilo...
odnosno, najvaznije je da se znaju opste osobine familije, ali trazili su ponesto i o pojedinacnim biljkama... ne za svakog predstavnika (posebno ako familija ima gomilu vrsta kao npr Asteraceae :K ), ali za ponekog pitaju nesto, ako ima karakteristicno.
U principu, najvaznije je zapamtiti sliku...

ticho

a jel traze nesto tipa, opisati izgled biljke pa da to treba da zvuci kao ono u knjizi ili za sta se koristi?

Maza15

Pitanja opste osobine algi i opste osobine gljiva jel treba da kazem sve ono iz predavanja ili ono na pocetku kao tipa opste...?

zoe

Quote from: Maza15 on 20-05-2007, 10:47:07
Pitanja opste osobine algi i opste osobine gljiva jel treba da kazem sve ono iz predavanja ili ono na pocetku kao tipa opste...?

Све ти треба! И то је добро учити са слајдова са предавања, а оно у књизи само ишчитај. На слајдовима је систематичније, а мислим и да има нешто више информација него у књизи.

Maslacak

Quote from: ticho on 17-05-2007, 21:43:56
a jel traze nesto tipa, opisati izgled biljke pa da to treba da zvuci kao ono u knjizi ili za sta se koristi?

Vise izgled. Za sta se koristo - da, ako je nesto karakteristicno, posebno ako bi trebalo da ti bude poznato "iz zivota" :wink:

marer_86

ima li neko odstampana predavanja iz botanike da mi pozajmi da iskopiram???? :roll: :roll: :roll: :roll:

tixy

e, tesko ces to naci, to se ne isplati stampati... jedino da izdvojis bitne slajdove (ako su p-nja u PP-u)...  :roll:

Blesava*


Да ли се зна када је потписивање за излазак на усмени за оне који су полагали систематику у предроку? И да ли то уопште постоји? Мало сам збуњена са свим тим захтевима што се тиче потврђивања испита ...  :hmm






marer_86

#145
Quote from: Blesava* on 27-05-2007, 19:32:13
Да ли се зна када је потписивање за излазак на усмени за оне који су полагали систематику у предроку? И да ли то уопште постоји? Мало сам збуњена са свим тим захтевима што се тиче потврђивања испита ...  :hmm

naravno da postoji ...a mislim da je obavezno ... idi na institut ... tamo se valjda nlazi spisak i sve ce ti se kasti

Maza15

A jel mogu sistematiku da ucim samo iz predavanja?

Sara

Potvrda za izlazak na usmeni je u ponedeljak (4.6.)u 10h!

Ksenija

kad ce ostali da potvrdjuju koji nisu u predroku polagali?

Maza15

na institutu pise  4 u 10h ja mislim za sve, od 10h do 12h