Jazz

Started by Korisnicko Ime, 07-10-2006, 15:51:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Moram malo da osvezim temu...
Danima slusam John Scofield-a, lik je LOOOOOD.
Jazz gitarista, skirkao sa Miles Davis-om, izmedju ostalih. Posle Coltrane-a, prvi muzicar koji me je privukao da ga slusam danima do besvesti (tu se ubaci i John Lee Hooker i JJ. Cale :>)

Smrda

za Hookera i Coltranea se slazem...
a Scofielda gotivim,ali se jos nisam navukla....

Jack-Jack

#32
Quote from: smrda on 25-12-2006, 00:29:31
za Hookera i Coltranea se slazem...

Smrdo, Hooker je cist blues, nije njemu mesto u ovoj temi :hm . On bi jedino mogao u temu Blues (koje doduse nema, al nema veze :K ... eto ideje ), a KI ga je spomenuo cisto kao nekog koga je slusao danima!

KI, nikako da detaljnije poslusam Scofielda. Na osnovu onog malo sto sam poslusao, mogu samo da kazem da ima potencijala... dobar je mali, dobar  :K

Smrda

ma znam,ali ja to sve trpam u isti kos....mislim,sve je to po malo pomesano,zar ne....
naravno da ima razlika,ne kazem da nema,a nisam ni ekspert...ali kontam da onaj koji slusa jazz,vole i blues...pa onda sto ne bi pricali i o tome...

Jack-Jack

Quote from: smrda on 25-12-2006, 22:04:31
ma znam,ali ja to sve trpam u isti kos....mislim,sve je to po malo pomesano,zar ne....
naravno da ima razlika,ne kazem da nema,a nisam ni ekspert...ali kontam da onaj koji slusa jazz,vole i blues...pa onda sto ne bi pricali i o tome...

Ma naravno, sve je to iz istog nastalo a i kao sto rekoh, nema teme o blues-u  :K :ziveli

Smrda

pa to ti zborim...
tesko da mozes da pricas o jednom a da ne spomenes drugo...
a ni teme nema.... :wink:

alfie

Ooooo,vidim ja da se ovde radi! Svaka èast!
Biæu toliko slobodan da dam par malih predloga.....
Gosodin Groover Washington!!!Recimo,ima sta da ka¾e... 'Just the two of us',najpoznatija stvar(ako neko nikad nije èuo za dotiènog....)
(inaèe, svojim u¹ima sam èuo kako LUIS,sa svojim bendom izvodi pomenutu stvar!!! I to sa dosta ¹meka,moram priznati!)

Dalje mi pada na pamet Stevie Ray Vaughan! Ko misli da je èovek bluzer (¹to,ruku na srce, i jeste!) i da nema ¹ta da tra¾i u ovoj prièi,neka poslu¹a 'Stang's swang',(kratka perverzijica...Èisto da se poka¾e da se mo¾e....) Mada,sa tim-bez toga,mislim da je chovek jedan od najkvalitetnijih blues gitarista koji je zamljom kroèio! Neka mu je laka zemlja....

Za sad je dosta....
da li se neko sla¾e?

Smrda

ja se slazem..
pgtv za SRVaughan-a..
a GW cu da cekiram,slab sam slusala d sad...

wolfeitzckie

 Otkrih skoro (ponovo) jedno malo jazz èudo, èudance. Harold Land (slu¹ah ga intenzivno u gimnaziji). Ko nije slu¹ao nek proba (album Grooveyard), u toj muzici kao da èujem NYC noæu, kola, sirene i ¹ta ti ja znam ne. I novo otkriæe - Grant Green. AAAAAAAAahhhhhhhhh , kakav gitarista, gde li je samo èitav moj ¾ivot?

alfie

Ehhh,dobro jutro jazzeri... Ili je bolje reæi laku noæ...
da li primeæujete koliko je tema zastarela!?
Ali to je samo jedna od manifestacija bolesti koju ba¹ i ne bih znao kako da nazovem... Unjazzitonija....
Beograd je kako neka metropola,a nema vi¹e ni jednog propisnog d¾ez kluba...
Zna¹ ono,kao iza¹ao si u sred nedelje ili si se zatekao u gradu,u nekom si tranzitu,i Hoæe¹ da slu¹a¹ neku kvalitetnu ¾ivu svirku,kad ono... Prc,nema,bato!
Nema ni nekih sliènih pravaca!
Naleteo neki novi trend talas i sve ode do :djavo
Do pre par godina je mogao da se èuje nekakv jazz u Tramvaju,Sinatri,Platou...Bio je i neki klub,do du¹e vrlo kratko,tu izmedju Takvuda i trezora. Tu smo jednom slu¹ali neku ekipu kako pra¹i...
Onako,kao, na nekim mestima u centru,a da je koncept koliko toliko prijemèiv èak i ¹iroj publici,moglo je ne¹to da se nadje...
A sada... Tramvaj vi¹e nije 'NORMALNO MESTO ZA NORMALNE LJUDE',kao mu je pre renoviranja glasio slogan,Sinatra je zarvoren...
Ima tu verovatno jo¹ takvih primera,nisam ni ja ba¹ ne¹to sve obi¹ao i èuo.
Ok,priznajem da imamo festivale! njima svaka èast...ali to je Kratko.
©ta ako tih par dana imam ispit,nemam ke¹ ili sl...
Jazz je imrovizacija...To se slu¹a kad ti dodje. Ne mogu tako ne¹to da planiram mesec dana unapred!
Nema bre vi¹e, ljudi, gde da se slu¹a ¾iva svirka,a da nije neka ¾abokreèina,neke Obrade hiljadu puta obradjene i izvodjene...
Jadni li tek muzièari... Koliko U ovom gradu ima opasnih sviraèa... ©ta li rade ti ljudi? Od èega ®ive? Pa ,ne mogu svi da sviraju sa ®eljkom Joksimoviæem I Vladom Georgijevim...
Realno. U¾as.
Anybody?

zoe

Quote from: alfie on 13-02-2008, 18:22:48
Anybody?

You? :hm
Или си ти више у неком кантри фазону...?

Него, кад је већ реанимирана тема... Много сам се примила на једну стварчицу, па кога занима нека потражи Manhattan Transfer - Body and Soul

Jazz up, people! O0

alfie

Quote from: zoe on 13-02-2008, 18:40:48
Quote from: alfie on 13-02-2008, 18:22:48
Anybody?

You? :hm
Или си ти више у неком кантри фазону...?

Него, кад је већ реанимирана тема... Много сам се примила на једну стварчицу, па кога занима нека потражи Manhattan Transfer - Body and Soul

Jazz up, people! O0
Tooo, Lutko!
Bolje po tebe da je dobra stvar,ta tvoja preporuka! :lol2:

zoe

Мени је добра, а ти јави како теби паше! :Z

Darker

Do skora beja¹e u Marshalu kod Korèa pokoja svirka, ali ne znam kojim danima :cvet