Restorani

Started by Darker, 01-09-2006, 13:44:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zoe

Она, а не нека друга је супер месташце! Жива свирка - одлична! Сви на ногама, џускају, чаше на столу и тако... лудило! :igra:

Jeca

Quote from: AquArius on 03-06-2007, 10:21:25

e sad
mene zanima ovo mesto

Quote from: Jeca on 03-06-2007, 09:10:22"Ona, a ne neka druga"

znam da je u fazonu - zenama sve dozvoljeno  :>
a muski "sede, cutU, pu¹U"

:K



Pravo da ti kazem, tamo se opet najvise izluduju momci, mada njima nije npr. dozvoljeno da se pentraju po stolovima, stolicama, a zene sve smeju...eto to je razlika.
Poenta je da niko od muskih ne moze da udje u kafanu, ako nije u prisutvu neke devojke tj. da je grupici devojka ulaznica....   :wall: :~

katarina

Ja sam prvi put u toj kafani bila preeee...cek da izbrojim... 7 godina! Opusteno mesto, tada se leti sedelo napolju, ispod drveta, islo se u poljski wc, pice 60 dindzi, malo ko je znao! E onda se proculo...i tad sam bila i bilo je jos bolje...sedelo se i unutra, ziva muzikica, smeo si da razbijas case, da narucujes pesme do mile volje, da dodjes u patikama, farmerkama, sportskoj majci...domacinima je bilo bitno samo da vide srecne i vesele goste...
E onda je to postalo fensi mesto, pojavili su se momci u odelima, ribe sa splavova sa izblajhanim ravnim kosama, sredjene pod konac...svi te merkaju kad udjes...poceli su da stavljaju stolnjake na stolove da sluze fensi case...koje vise ne smes da lomis...
eeeeh nema vise onog drveta u basti sa kog su padale bubice...:(

Masha

U svakom slucaju, tamo se uvek dobro provedem. Briga me da li me neko merka ili ne, ne obracam paznju ko jos tu sedi, bitno mi je drustvo sa kojim sam dosla.  :V

katarina

Ok, Masho, naravno, samo sam htela da naglasim razliku izmedju SAD i PRE...

Enea

Nase Kafance, u Zaplanjskoj, da ne kazem u hoodu

tarantulica

Gde je to kafanche?

Stalno se vozim 26-icom, a nisam ga primetila....  :stid:

Enea

na samom cjosku, ako ides ka Ben Akibi aka Nusicju, odozdo sa desne strane na cjosku ko sto rekoh... ma, odmah pored ' Jahorine '

AquArius

e sad je pogubaliti
Ben Akiba je u Nusicevoj,
u centru centra

:hmm

(a znam di je ovo, tj. znam di je Dzahorina)

Favis

jel voli neko konjski tartar biftek?
"Potkovica" u Golsfortijevoj ulici...nema boljeg mesta...tek tamo vidim koliko ustvari mogu da pojedem...prosto me bude sramota od prisutnih... :K

tarantulica

Quote from: AquArius on 04-06-2007, 20:55:01
e sad je pogubaliti
Ben Akiba je u Nusicevoj,
u centru centra

:hmm

(a znam di je ovo, tj. znam di je Dzahorina)

Pored Jahorine je OS "Branislav Nushic"  :cvet

AquArius

aaa ..

slabo ja te osnovne skole
samo kavane ..

:K

Al-Jasmina

Da je skola dobra kafanom bi je zvali... :)

Elem, nisam bila u zenskoj kafani- ali bih rado...

Darker

#103
E ovako, ovih dana sam raznim prilikama bio u situaciji obilaziti svakave restoranèiæe i kafanice...
Restoran Ottimo, preko puta PMF-a, italijanska klopa. I - samo to. Za Iatlijanski ¹mek æete ipak morati do Italije :wink:
Papreno skupo, ukusno (relativno, ali ok), precenjeno, fancy, hladno, bez atmosfere. Za japije. Ne za studenete kom¹ijskih fakulteta :K

Restoran domaæe kuhinje Kod Srbe, Gospodara Vuèiæa, mislim da je 160, posle  Obiliæevog stadiona sa leve strane, kada idete od Cvetkove pijace ( ako veæ tuda idete, svartite u Tabor ili Sinðeliæ - mnogo su bolji, ali i malo skuplji :K)
Mo¾da sam bio pogre¹nog dana (subota, oko 4 :hmm). Lep ambijent. Zamerka na piæe: od gaziranih samo pepsijevi proizvodi (koji su la¾njak koka-kolinih :K), nemojte da se zezntete da tra¾ite ©veps - dobiæete pepsiju bljutavu zamenu Everves, bez upozorenja, da nema onoga ¹to ste tra¾ili :wall: Piva od pola litra nema(ni toèenog), samo fancy skupe fla¹ice, ako tra¾ite ðus - dobiæete nektar multivitamin(po ceni ðusa).
Konobarica(gazdarica?) neprijatna, neljubazno se trudi da bude ljubazna, non-stop je oko stola, tako da iako jeste opu¹ten ambijent-ne mo¾ete da se opustite i porazgovarate na miru... Skakutaæe kao muva oko vas :K
Klopao sam "zaboravljeno jelo" koje je ba¹ po mom ukusu, pola porcije je i za je¹nije vi¹e nego dovoljno, a sastoji se od peèene svinjetine, preliveme medom i suvim ¹ljivama, sa malo pr¹ute... Meni je bilo ukusno i zanimljivo, drugi se i nisu ba¹ odu¹evili idejom :bljak: :K
P.S. OBAVEZNO gledajte raèun pre plaæanja(koliko god vam ona neprijatno stajala iznad glave :wall: ako posle ove "recenzije" ikad i pomislite da odete :K), nama je onako, pokvareno u sred raèuna ubaèena tufahija iako niko nije jeo dezert, a drugih gostiju u kafani nije bilo, tako da je "sluèajna gre¹ka" iskljuèena :hm
U principu, da nije konobarice/gazdarice, i da ima normalnog piæa mesto bi bilo savr¹eno :K

Restoran Pogoðena Patka, Ðure Danièiæa 13, kod raskrsnice D¾ord¾a Va¹ingtona i 29-og Novembra(kako god da se sad zove :K)
papreno skup (bez 1500 po osobi nije preporuèljivo praviti plan), ali i najukusniji od sva tri.
Piæe skupo, precenjeno, iz vi¹e poku¹aja sam tra¾io obiènu vodu, negaziranu, a dobijao aqua vivu, pa ako se veæ odluèite za vodu, tra¾ite veliku - vi¹e se isplati :K A tra¾iæete vodu, jer ako vam padne na pamet da uz paèetinu zatra¾ite èa¹u belog vina, nekog najobiènijeg, domaæeg, to zadovoljstvo æete platiti 300 din :wall: :wall: :K (koliko ko¹ta litar i 1/5 belog vina u Peæini :K)
Ba¹tica fenomenalna, preporuèujem veèernju varijantu, jo¹ je lep¹e. Ambijent -fancy, japijevski(èega se je¾im). Gomila veselih mladiæa - menad¾era sa milijardama "legalno" zaraðenih parica (atmosfera iz spota Beogradskog sindikata, ono - "Ima se-mo¾e se". Mada ni "alal vera"-nije daleko od poente :K)
Konbari vrlo ljubazni, uslu¾ni i na nivou. sve je na nivou.
Klopa-fenomenalna, naravno ispod 600 din te¹ko neko jelo da mo¾e da se naruèi... Salate(fenomenalne i obilne) su 200 pa navi¹e. Èorbe fenomenalne, samo je sa peèurkama malo bezukusna. preporuèujem teleæu.
preporuèujem paèetinu u tortilji, sa èilijem i tim slatkasto-ljutim fazonima, kinesko-mexièka klopa ako sam skapirao :K
teleæi medaljoni sa vrganjima su ne¹to najmek¹e, najukusnije ¹to sam ikada probao( od hrane naravno :smekerica: :djavo :K :wall:), bukvalno se tope u ustima.
Srpski file sa kajmakom i kaèkavaljem, slaninom su takoðe odlièan izbor... paèetina u sosu od malina je ok, ali je ova u tortilji po meni bolja:



ledene kocke za dezert su prilièno lagan( i posle tolike klope-pravilan) izbor.

Patka mi je ostala nedirnuta (sem ¹to me malo bolela i svirala za japijevskim dru¹tvom preko puta :K :K) ali novèanik je ostao pogoðen za du¾e vreme, te tra¾im sponzora da mi kupi knjigu o onom Indijcu ¹to ¾ivi tako ¹to gleda u sunce, egzistencijalni su razlozi u pitanju :K


Bejah sinoæ u davno hvaljenom KKK-u (Kao kod kuæe)
Ubaci¹e ¾ivu mjuzu, koja je i¹la od Gorana Karana do Harisa i seljane, omali¹e porcije i podigo¹e cene, ali opet vrlo obilato mo¾e da se hasa i pije (preporuèujem toèeno Lav, savr¹eno pivo, mnogo bolje od fla¹iranog :wink: ) za recimo 700 din po osobi... Naravno, ja sam jeo Srpsku èorbu(naruèite 3 i dobijete pun lonac koji je dovoljan za najmanje 6 tanjira :wink:), Muækalicu (bolju nisam jeo nigde) i vitaminsku salatu, koja je oduvek bila fenomenalna ali sinoæ stavi¹e celer koji je ubio ukus i kupusa i maslina i pomorand¾i :wall:
Ipak, atmosfera je fenomenalna u ba¹ti, imate oseæaj kao da ste na moru (sreæa pa ipak ne dopire miris mirijevskog "potoka" - kanalizacije) :K
Da doèaram:

AtmosVera


Muækalica


Medaljoni sa peèurkama


Na kraju - vanilice, GRATIS!

Ivke

Cheese cake ubedljivo najbolji u gradu je u Duomu u S.Bana. Probala sam  mnoge, ali ovaj je bio i ostao NAJBOLJI...