Restorani

Started by Darker, 01-09-2006, 13:44:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Darker

Bolje svrne¹ u Mobi 5 meteri odatle na jedan dobri hot-dog, mada mi se èini da sam to veæ rekao :a :angel:

Al-Jasmina

I jos da mi ostavi neko blanko chek da se tamo malo pogostim...

snovi

Smrda

imas i kineski restoran LI,u cvijicevoj...klopa je dobra a cene pristojne

vladimir

Da, i taj je OK, samo ih je jako te¹ko dobiti na telefon da ih bilo ¹ta pita¹, rezervi¹e¹ i tako to.

Smrda

pa ja kad god sam isla,isla sam na bum...nikada nije bilo puno....

Darker

Malo sam i¹ao po restoranèiæima ovih dana...
Gradonaèelnik, u Dragoslava Jovanoviæa, pored hotela Splendid, preko puta gara¾e kod Gradske skup¹tine. Siðe se u podrumèe. Vrlo ukusno sreðeno, sa sve kaminom i slièkama svih gradonaèelnika Beograda, klopa vrlo originalnih naziva(tipa kraljica draga i tetka Gocine gomboce) a odliènog ukusa, porcije su ogromne, a cene su osrednje(mislim da isto za oko 1000 kinti po osobi mo¾e pristojno da se klopa) e sad, èetvrtkom, petkom i subotom su svirke, ciganske, ¹panske, starogradske pesme, ne znam da li je tada skuplje, ali znam da treba da se rezervi¹e;-)


Konoba, prete¾no riblji restoran, na Dunavu, preko Panèevaèkog mosta se ide, vrlo lepo i prijatno mesto, sa odliènom klopom i extra vinom, nije preterano skupo, za oko 1000 kinti po osobi mo¾e fino da se klopa i cirka. Preporuèujem filete od smuða i soma, ali i punjene lignje, mnjammmmm, kao i njihovo belo vince...


Quote from: Jack-Jack on 02-10-2006, 16:42:25
Bejah pre neki dan u Kapricu, u Kralja Petra.  U pitanju je spageterija, pa ko voli nek izvoli (na meniju naravno nisu samo paste) . Sve je za pohvalu od hrane, preko atmosfere pa do osoblja. Cene su prosecne. Jedino, eto, kao mala "zamerka" je to sto bi po meni izbor u meniju mozda mogao da bude veci.
Bejah i ja, nisam se odu¹evio, èak sam se razoèarao. Mo¾da je lo¹ izbor klope bio u pitanju, ali jele su se neke ¹pagete(pene, taljatele ili ¹ta veæ) sa lososom, tikvicama, pavlakom i sa tikvicama, peèurkama i kaèkavaljem... prilièno galmurozno, fensi, ali bezukusno, preskupo za to i preglasno(neko je naruèio neku ¹niclu verovatno, po¹to su je lupali jedno pola sata, sopstvene misli nisam èuo:-D)
A mo¾da je fora da je trebalo da idem sit, a ne gladan posle celodnevnog ¹trebanja:-)

katarina

Konoba, jel to preko pancevackog pa sa desne strane...zar to nije: "Kod Jasne i Renata" ili tako nesto? Super je tamo! jos ako su otvorili basticu...

Kapric- slazem se, preskup, veliki tanjiri, porcije malene...ostadoh gladna, sa obzirom na moj kapacitet.


Jack-Jack

Quote from: Darker on 03-05-2007, 13:13:29

Bejah i ja, nisam se odu¹evio, èak sam se razoèarao. Mo¾da je lo¹ izbor klope bio u pitanju, ali jele su se neke ¹pagete(pene, taljatele ili ¹ta veæ) sa lososom, tikvicama, pavlakom i sa tikvicama, peèurkama i kaèkavaljem... prilièno galmurozno, fensi, ali bezukusno, preskupo

Hehe,e jesi lik. Pa sta si ocekivao? Losos i jeste jedna od skupljih riba! Dobro nisi narucio neku oradu ili  tako nesto...  :T
Meni uopste nije bilo skup (naprotiv), a i sam znas da i nisam bas punisa (i opet naprotiv  :> ). Ako hoces nesto jeftino, sledeci put svrati do "Mome"  :K
Ovo da li je ukusnoi ili bezukusno, glasno ili tiho, to je individulano (sto bi rekli braca stari latini "De gustibus non est disputandum"). Meni je bilo sve po taman...
Za porcije cu se sloziti. Mogle bi da budu vece (Sreca pa J. misli da su prevelike porcije pa sam na kraju izasao sit  :) )

Darker

Quote from: katarina on 03-05-2007, 16:41:53
Konoba, jel to preko pancevackog pa sa desne strane...zar to nije: "Kod Jasne i Renata" ili tako nesto? Super je tamo! jos ako su otvorili basticu...

Kapric- slazem se, preskup, veliki tanjiri, porcije malene...ostadoh gladna, sa obzirom na moj kapacitet.


Kod Goce i Renata :wink: I otvorili su ba¹ticu :wink:
Quote from: Jack-Jack on 03-05-2007, 17:59:21
Hehe,e jesi lik. Pa sta si ocekivao? Losos i jeste jedna od skupljih riba! Dobro nisi narucio neku oradu ili  tako nesto...  :T
Meni uopste nije bilo skup (naprotiv), a i sam znas da i nisam bas punisa (i opet naprotiv  :> ). Ako hoces nesto jeftino, sledeci put svrati do "Mome"  :K
Ovo da li je ukusnoi ili bezukusno, glasno ili tiho, to je individulano (sto bi rekli braca stari latini "De gustibus non est disputandum"). Meni je bilo sve po taman...
Za porcije cu se sloziti. Mogle bi da budu vece (Sreca pa J. misli da su prevelike porcije pa sam na kraju izasao sit  :) )


Ma nije frkica, SAMO JO© DA SAM VIDEO I OKUSIO  istoga, nego ga je bilo u tragovima... Mo¾da je tad bilo drugaèije, sad je bilo ba¹ bzvz. + èa¹a vina = 250 din(kad sam skontao da je u peæini toliko litar, hmmm :K :K :K)

Ja sam vi¹e za ovakve varijante(Kraljica Draga u Gradonaèelniku, a ko¹ta slièno kao one vajne taljatele :K :K):

Masha

#69
Quote from: Al-Jasmina on 06-10-2006, 23:02:33
Ajde kad tako sijate sveznanje-
ima li neki valjani japanski restoran u BG-u?
Postoji! Japansko-korejski restoran u Rige od Fere (skoro na samom uglu sa Strahinjica Bana). Super je hrana i cene su ok. Sake od sljiva - mnogo fino i pitko, obavezno probati.

katarina

A kako sluze u tom japanskom? Konobari? Sam peces? Tapanjaki?

willie the scot

japanci,kao i crnogorci,kapiraju draz da gost sam sebi spremi hranu...jbte kako smo transcendentni :>
nedostaje mi djedovina... :wall:

Al-Jasmina

#72
Tribeca, valjda Kralja Petra, iz Kneza jedna od poprecnih
jesenas
losos u besamel sosu uz masline sa brokolijem,
hleb sa orasima...

mozda sam vec i pisala
ali ne izlazi mi iz glave...
kakva gozba :happy:

yeca

Takodje u TRIBECA-i (taèno, Kralja Petra, poslednja popreèna iz Kneza desno, pre nego ¹to predjete Parisku i zakoraèite na Kali¹)
Mocarela u kori od le¹nika sa crvenim sosom nalik na ljutenicu npr. ili onaj soso ¹to ide uz naæose.
Nije za prazan stomak, vi¹e ako ¾elite ne¹to da prezalogajite a i novo da probate.

nasty girl

e ima extra restoran u Zarkovu zove se Pink i nalazi se u ulici  Solunskih Boraca 16.

stvarno nije skup, aporcije su toliko velike da ne mozes da pojedes sve....