Operativni Sistemi (na PC racunarima)

Started by vladimir, 09-10-2006, 16:52:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

vladimir

NArode, nisam ¾eleo da prenosim ceo tekst ovde, samo æu postovati link do èlanka koji je pisao moj burazer. :>

http://www.b92.net/tehnopolis/pc.php?nav_id=214691

Vampire 666

...mislim da cu konacno preci na open source sisteme....

Korisnicko Ime

Samo se pitam ko ce biti u stanju da izdvoji novac za dual core procesor, 2gb rama, zlo od graficke, itd. samo da bi pokrenuo Asta la Vistu

Bred


Vampire 666

Quote from: Korisnicko Ime on 11-10-2006, 11:15:11
Samo se pitam ko ce biti u stanju da izdvoji novac za dual core procesor, 2gb rama, zlo od graficke, itd. samo da bi pokrenuo Asta la Vistu

vala bas..Asta La Vista...mislim da me nece mrzeti da potrosim nedelju-dve da naucim konzolni rad u Linuxu i da instaliram neku distribuciju po preporuci...

Korisnicko Ime

#5
Quote from: Vampire 666 on 11-10-2006, 12:51:07
vala bas..Asta La Vista...mislim da me nece mrzeti da potrosim nedelju-dve da naucim konzolni rad u Linuxu i da instaliram neku distribuciju po preporuci...

Ukoliko imas jak internet onda ubuntu, a ukoliko ne, uzmi suse

Vampire 666

#6
imam jak net...cuo sam da je ubuntu dobar...suse sam koristio o uopste mi se ne svidja....

...ortak sa VETS (moj softversko/hardwerski konsultant) mi preporucuje nesto na D...Debian mislim...

Korisnicko Ime

Quote from: Vampire 666 on 11-10-2006, 13:04:06
imam jek net...cuo sam da je ubuntu dobar...suse sam koristio o uopste mi se ne svidja....

...ortak sa VETS (moj softversko/hardwerski konsultant) mi preporucuje nesto na D...Debian mislim...

Nem' pojma kakav je Debian, ali ako te ubuntu interesuje imam nekoliko primeraka viska, sto za 32-bitne, sto za 64-bitne procesore... Ako ti treba, vici

Vampire 666

ma nije frka...kad se konacno odlucim smaknucu sa neta izabranu distribuciiju....
ranije sam koristio malo Mandrake, odnosno danasnju Mandrivu...nije lose...

Korisnicko Ime

Na sajtu https://shipit.ubuntu.com/ mozes da narucis ubuntu za dz... Meni stiglo 15 komada

Darker

Lepo za vas, a jel mo¾e na srpskom?? :K :K :K :K

Milos82nbg

Mislim da je ta vista pokusaj njenog tvorca da namlati lake pare. Ameri ce se primiti , i pazariti nov komp sa ovim OS .
Nama takvo cudo ne treba , osim ako hocete da igrate nadolazece igre koje ce muciti i taj core 2 duo i besne graficke.



Bred

Ni ja ne verujem da ce sa takvim zahtevima sa kojia trenutno dolazi, vista nesto ozbiljnije biti prihvacena kod nas.

Korisnicko Ime

Po mom misljenju, Vista ce biti izgovor za kupovinu mocnih masina koje ce sluziti samo za igranje igrica. Ko se ozbiljno bavi racunarima, trenutno moze i bez toga.