Muzika Za Ucenje

Started by Vampire 666, 09-10-2006, 19:45:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Coolgemini

QuoteJamogu da ucim uz bilo kakvu muziku, jer meni ako se uci nista ne moze da mi poremeti koncentraciju...ali ako mi se ne uci..onda ujedam sve redom i treba mi maximalna tisina...

I ja isto tako..Bez obzira da li se nesto uci ili rade zadaci muzika mi super dolazi kao ventil za bolje kapiranje..Ali dosta zavisi od volje za ucenjem...ako ti se ne uci,onda ce ti i muzika smetati...Mada sam uvideo da oni koji uce naglas ne mogu da slusaju muziku tj muzika im smeta..a onima koji samo citaju muzika super dodje...Meni prija Chill out uz ucenje,npr Air,Enigma,Vangelis,Madredeush...i drugi ambijenti

Smrda

ja isto jedino uz chill out,sve ostalo me dekoncentrise.....a i sa godinama mi je sve teze da ucim uz muziku...xexexe

Adonis_Vernalis

Primetio sam da sam bolje ucio uz Vivaldija nego uz bilo sta drugo...

Enea

Quote from: vladimir on 10-10-2006, 20:48:45
Uglavnom ucim uz neku ambijentalnu muziku, obicno je to Cafe Del Mar...Mada, cesto mi se desi da zaspim zbog te muzike... :hm

tako nekako.. pa ispada da niti 'cujem' muziku niti nesto naucim..
ja- pustim nesto na minimum 140 bita =)

Kamicak

Ukoliko je u pitanju teska ispiracina mozga (tipa farmaceutske hemije),preporucujem metal (deluje kao anestezija:)),a ako nesto cituckam-Mike Oldfield/Vangelis/Deep Forest

besno pile

skoro uvek uz muziku.
najvise mi odgovara thievery corporation ili nesto slicno.moze neki chill,ali je jako bitno da nema previse upadljive reci,to mi uvek odlaci paznju

Al-Jasmina

Eh, koncentracija je cudo...
nekada ne cujem mjuzu ako sam bas IN the Gradivo
ali ima dana kad zbog muzike isetam na terasu i piljim ka horizontu
jedan je zivot, a silne knjige

dirigent

Slusajte baroknu kamernu i orkestarsku muziku.

Corelli Koncerta grosa op. 6
Bah brandenburski koncerti
    Orkestarske svite

Dobra je i barokna oratorijumska muzika , kantate i sl.

Odvrnes tiho , opustis se i ucis. Prf. Adonis je u pravu dobar je i Vivaldi.
Super su obrade polifone muzike za gitaru.

To je moja preporuka

Lero

Quote from: Enea on 27-04-2007, 13:22:34

ja- pustim nesto na minimum 140 bita =)

LOL Trenserka =]

Ma nista bez muzike

Enea

^ ehej padobranac, si ti L.boy?  :wink:

Dacju ti ja trance!
Si chuo?
A na Nikolicinom gigu nikako da se vidimo..

p.s. space djz, pa shtrebaj i mlati glavom!!

mandy

Ja slusam muziku uz sve.Niti mogu da se uspavam niti da se probudim bez muzike.
Pravi sam zavisnik... :happy:
Ucenje u tisini ne dolazi u obzir jer mi svaka glupava sitnica skrece paznju.Dakle , muziku koristim kao izolator. E sad pokusavala sam da ucim i slusam  omiljenu pesmu u tom trenutku , pa na kraju ispadne da sam samo slusala tu omiljenu pesmu i okenula tri stane u knjizi. :K
Ali kada sam ozbiljna i mestu za zezanje nema ugalavnom slusam ...hm, muziku bez reci...to je kao neka moja opsta kategorija. A najvise ispita sam spemila slusajuci Port-Royal.http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=45072158 (http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=45072158)

Sad sam shvatila da ne umem da postavim lepo link( da link bude rec koju ja izaberem ).Kako se to radi?

nirre

Ja bez mjuze ne bih mogao rijec zapamtiti jer ja u tisini nikad ne mogu da ucim.

tarantulica

Quote from: mandy on 25-01-2008, 21:55:27
Sad sam shvatila da ne umem da postavim lepo link( da link bude rec koju ja izaberem ).Kako se to radi?

[off]Kopira¹ link
Klikne¹ na ikonicu link
U prvu zagadu, posle url otkuca¹ = i paste-uje¹ link
Izmeðu dve uglaste zagrade ukuca¹ reè koju izabere¹[/off]

:cvet

mandy

offtopic:hvala tarantulice  :cvet
//

Lero

Ma meni za ucenje najvise lezi fanki minimal
Oliver Ho i jedan njegov set me uvek digne

@ Enea pa ne znam ja ko je ispalio za energiju  :>
Ma posle roka obavezno  :happy: