Muzika Za Ucenje

Started by Vampire 666, 09-10-2006, 19:45:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

dakle...da li ucite uz muziku?
ja sam ranije ucio samo uz klasiku, ali sam poceo i gotiku u zadnje vreme...recimo Lacrimosa je prava stvar...jos je sve na nemackom pa nista ne razumem i ne odvlaci mi paznju, a ipak nekako smiruje i povecava koncentraciju...

marer_86

#1
meni nekad sting sasvim odgovara
ili recimo radio ali veoma tiho!

willie the scot

#2
zavaravanje...

30% od kapaciteta ucenja u tisini...




Spojio sam poruke.Vladimir

Alnus Glutinosa

#3
Ja uvek uchim uz muziku, bilo kakvu, uglavnom nesto sto mi se trenutno slusa. Ako sednem da ucim bez muzike, sve mi se cini kao da mi nesto fali...
A mislim da ne valja, zato sam tako "dobar" student!    :K

hulio_salinas

nema ¹anse uz muziku!!!  ti¹ina je prava za koncentraciju!!!

Vampire 666

Quote from: willie the scot on 09-10-2006, 20:10:40
zavaravanje...

30% od kapaciteta ucenja u tisini...

Spojio sam poruke.Vladimir


...subjektivna kategorija...

lijepa bosanka

Zavisi sta ucim....ako je neko bubatanje(a na nasem faxu je puuuuuno toga!!) onda tisina....
Ako su neki zadaci ili nesto za sta treba malo logike....mogu slusati muziku....npr.Gibonni,Il Divo....ili tako nesto...

Korisnicko Ime

Da mogu da se zaodem u gluvu sobu, mislim da bi mi usi paralo i moje disanje. Za ucenje ISKLJUCIVO tisincina

Al-Jasmina

Slazem se za LB i Willijem...

Uz zadatke i neko pisanje mjuza da...
uz bubec ili usmeno ponavljanje
i samo razjasnjivanje

ali ima momenata kad mi smeta da ponavljam u tisini pa je neka lagana, vesela dobra mjuza u pozadini potiho

u poslednje vreme cudim samu sebe,
neko mi je uvalio neki metal, rock i slicno i sad je naslo da mi prija uz ucenje? :shock :>
Moji putevi vole da vrludaju...

zoe

LB sve rece, zadaci uz muziku, strebanje nema sanse... I tesko da mogu da pustam klasiku dok bilo sta drugo radim jer mi je potrebna koncentracija za slusanje klasike...prosto volim da joj se posvetim...

Darker

Fizku sam spremao uz Norah johnes i to je polsednje ¹to sam mogao da spremam uz mjuzu. Naravno, zadatke bez mjuze je glupo raditi, ali u poslednje vreme mi je koncentracija 0 te i to ide u principu bez mjuze... :'( :'(

nasty girl

Jamogu da ucim uz bilo kakvu muziku, jer meni ako se uci nista ne moze da mi poremeti koncentraciju...ali ako mi se ne uci..onda ujedam sve redom i treba mi maximalna tisina...

Masha

Ja se slazem sa LB i ostalima koji rekose da zadaci dolaze u obzir da se rade uz muziku, ostalo nikako.

Blesava*

Meni je radio stalno ukljucen,tako da obavezno ucim uz muziku i uopste mi ne smeta,cak sta vise moze da me oraspolozi kad ucim nesto vrlo dosadno..



vladimir

Uglavnom ucim uz neku ambijentalnu muziku, obicno je to Cafe Del Mar...Mada, cesto mi se desi da zaspim zbog te muzike... :hm