Prodat dijamant od 603 karata vredan 12miliona $

Started by Bred, 11-10-2006, 07:18:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Dijamant vredan 12 miliona $

Dragulj - Petnaesti najveæi nebru¹eni dijamant na svetu, nazvan „Obeæanje iz Lesota", prodat je za 12,33 miliona dolara (9,73 miliona evra), saop¹tila je uprava rudnika u Lesotu, u kome je dijamant nedavno pronaðen. Nebru¹eni prozirni dijamant od 603 karata iznet je na aukcijsku prodaju u Antverpenu, u Belgiji, a kupila ga je britanska firma „Graf", koja se bavi trgovinom i obradom dijamanata. Reè je o najveæem dijamantu koji je pronaðen od poèetka veka. Prethodni najveæi dijamant, pronaðen takoðe u Lesotu, te¾ak 601 karat i nazvan „Mrki iz Lesota", iskopan je 1967. godine u istom rudniku.

Najveæi nebru¹eni dijamant na svetu, otkriven u Ju¾noj Africi 1905. godine, nazvan „Kalinan", te¾io je 3.106 karata (preko 621,2 grama). Od njega je dobijeno devet bru¹enih dijamanata, od kojih najveæi ima 520 karata i krasi britansku krunu. Najveæi bru¹eni dijamant na svetu, „Zlatni jubilej" od 546 karata, u vlasni¹tvu je tajlandskog kralja. ||||

24sata

Smrda


hulio_salinas

neki ljudi imaju drugaèije gledanje na materijalna dobra nego mi "obièni" ljudi...

sve je to lepo, ali za¹to toliko skupo???

Al-Jasmina

Dobra ova slicica...Cakana je negrita sto ga drzi... :happy:

Dijamanti su vecni,
a mi nismo..
i kad sav sjaj ljudskog dostignuca izravnaju u zaborav vetrovi i pesak
dijamanti ce sijati nesmanjenom zestinom
pod tamnim zvezdanim nebom nekad velicanstveno zivotne Zemlje!


:shock
bizarno, zar ne?

zoe

Al-Jas,
i mi mozemo sjati vecno, intezivnije, velicanstvenije, zestoko...  (a tek kad nam neko pokloni takav jedan primerak... :>)

Al-Jasmina

Zoe, jedino da ugradim zube izradjene od dijamanata
pa da se vecno i (opet) bizarno osmehujem u vitrini nekog muzeja posle 4000te  :>
kad me otkriju
pomocu lokalnih legendi i iskopaju... :K


E to je bizarno :shock :lol:

hulio_salinas

***Jas, ja ne moram da ugradjujem!!! ja imam zube k'o bisere!!! ali ne lepe, vec RETKE... xexeee

Al-Jasmina