Uskladite seksualne apetite

Started by Bred, 11-10-2006, 07:41:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Bred

Jedan od glavnih razloga seksualne pasivnosti dugogodi¹njih partnera je ¹to mu¹karac i ¾ena u razlièito vreme ¾ele razlièite stvari.

INTIMNOST - Koliko puta vam se desilo da le¾ite na svojoj strani kreveta i ¾udite za partnerom, dok je on veæ u dubokom snu? Ili ste vi¹e tip èoveka kome je seks jednom nedeljno sasvim dovoljan, a on ili ona to ¾ele svakodnevno? Mislite da je strast i¹èezla, ugasila se. Ipak, psihijtari obja¹njavaju da je manjak ¾elje zapravo seksualna nesinhronizovanost sa partnerom. Vrlo je izvesno da mnogo parova zapravo nikada nije ni bilo sinhronizovano.

Na poèetku veze je sve drugaèije zato ¹to novi ljubavnik unosi uzbuðenje, uzburkava hormone koji utièu na pojaèanu ¾elju. Struènjaci istièu da je izostanak seksualne ¾elje meðu partnerima izuzetno opasna pojava i da uzrokuje oseæanja odbaèenosti, krivice i frustracije. Mu¹karci i ¾ene u filmovima se uvek po¾ele u isto vreme, a u realnosti samo 50 odsto seksualnih odnosa je uzrokovano ¾eljom.

Stres razlièito deluje na mu¹karce i ¾ene. Pripadnike jaèeg pola seks oslobaða stresa, a ¾ene pod stresom seksualno ne funkcioni¹u dobro. Dakle, kako da se sinhronizujete sa partnerom?

lNe optu¾ujte, veæ recite da oseæate manjak ¾elje. Priznanje je najte¾i korak.

lIsprobajte ne¹to novo. To ne mora da bude u vezi sa seksom ili romantikom, dovoljno je da je zabavno. Strast se budi zbog dopamina, a dopamin se luèi zahvaljujuæi novim do¾ivljajima. Probajte slobodno penjanje ili kuvarski kurs. Poenta je da naðete ne¹to u èemu æete oboje u¾ivati.

lIspitajte jedno drugo. Masirajte jedno drugo ili se mazite dok gledate televiziju. To mo¾e da bude senzualno i puno zadovoljstva kao i sam seksualni odnos.
I. Stojanov ||||


24sata

hulio_salinas

ja nemam takvih problema! (jo¹?)    :roll:

mlad, lud sa mladom i ludom devojkom... nema nesinhronizacije... xxexexee...

mada, ima istine u ovome... stvarno ima dosta takvih pojava... ¾alilo mi se dosta mladih ljudi (!) da imaju takav problem... sve je to stres, smatram...

P.S. jeste li èuli da ljudi koji imaju sexualni odnos bar 2 puta nedeljno, ¾ive (ne znam koliko) vi¹e godina od sexualno pasivni... to je zdrava i lepa avantura...

Smrda

hehehe...hulio,tako mlad,a zboris....i onda kazes da si miran?!?1
xexex
mislim da je problem u tome sto se ljudi lako opuste posle nekog vremena,smatrajuci da vise ne treba da ulazu u odnos sa partnerom...
ili stignu do momenta kada to postane rutina,po principu,ajde da odradimo....tada nema vise maste,i nema se vremena(to mu dodje popularan izgovor u danasnje vreme)....pa ko ce onda da se mazi?!?!?
cesto sam cula takve slucajeve,ali problem je sto retko kad priznaju jedno drugom da postoji neslaganje....a kad bi problem ovog tipa ugledao svetlost dana u jednoj vezi,lako bi se oni i sinhronizovali...

hulio_salinas

***pa miran sam... pogledaj mi sliku.. vidis da sam ko KIP...

buhahahaaaaa

***sta je sa ostalima?

Smrda

haha....miran...samo na slici,koliko vidim :wink:
ostali znaju sve o sinhronizaciji izgleda.... :)

Al-Jasmina

Ma nije to nego nema dovoljno matorih da se zale ili diskutuju na tu temu...
ili su srecno uskladjeni iako su u dugim vezama


ja sam van ciljne grupe  :happy:
:a

Dukica

ja nisam matora,al' imam vezu od 6 godina sa deckom sa kojim sam prethodno 4 godine sedela u klupi=10 godina,svaki dan,stalno zajedno....padam i ja u takve faze,i to je valjda normalno,s obzirom na staz,al sve na cemu se radi,i sto se duze radi,to je kvalitetnije...da ne duzim,normalno je da se istripujes da kao vise nema strasti(sto je mozda i dobro..neki strast smatraju rdjavim osecanjem,kao i blud)al ja ne...i onda se desi neka sitnica,pa je onda super i osecas se kao na vrhu sveta.. :loptica

Smrda

ko,bre,smatra strast rdjavim osecanjem?!?!?
hmmmm

Maslacak

Crkva (zapravo..Biblija) kaze da je pozuda greh... :K

Ja nemam tih sinhro problema... skoro 5 godina sam u vezi sa deckom, ali veza je na daljinu, tako da, dok se vidimo, poprilicno se pozelimo... :>
Desilo se nekoliko puta mozda da zelja nije potpuno ista s obe strane...ali retko...a na pola predigre se izjednaci...tako da stvarno nemamo problema... :happy: :~

Smrda

pozuda je po meni strast pa na kub,malo je ekstremna po prirodi...
:K :K

Maslacak

...ja ih dozivljavam kao sinonime manje vise...
samo je izraz pozuda malo arhaicniji, vise biblijski :K

hulio_salinas

Quote from: smrda on 01-11-2006, 00:06:36
ko,bre,smatra strast rdjavim osecanjem?!?!?

mnogo njih!!!

razmisli malo...

=====================

a ovo sve ispod je OFF!!!  nemojte to!!!

vratite se temi...

Darker


Vampire 666


hulio_salinas

ja ne mogu da verujem koji ste vi likovi...

:][ :][ :][ :][