Koka-kola je lo¹a za ¾ene

Started by Bred, 11-10-2006, 07:43:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

KOSTI - Kod ¾ena koje redovno piju koka-kolu postoji poveæan rizik od nastanka osteoporoze, tvrde amerièki nauènici. Istra¾ivanje u kome su uèestvovali mu¹karci i ¾ene pokazalo je da je konzumiranje koka-kole povezano sa slabijom gustinom ko¹tane mase kod ¾ena, bez obzira na njihovu starost ili dodatno uno¹enje kalcijuma u organizam.

Za razliku od ¾ena, kod mu¹karaca nije zabele¾ena takva pojava. Istra¾ivanje su sproveli nauènici s bostonskog univerziteta Tafts, pri èemu su mu¹karci ispijali pet èa¹a koka-kole sedmièno, a ¾ene jednu èa¹u manje. Konzumiranje tog piæa direktno je povezano s manjom mineralnom gustinom kostiju kod ¾ena. Kod onih koje su pile druga gazirana piæa to nije uoèeno.

Nauènici pretpostavljaju da bi za „otapanje" kalcijuma u kostima mogla da bude odgovorna fosforna kiselina iz koka-kole.

Posebno je zanimljivo to ¹to ni dodatno uno¹enje kalcijuma u organizam ne spreèava negativan uticaj koka-kole na gustinu kostiju, a nije poznato ni zbog èega se isti efekat ne javlja kod mu¹karaca. Ipak, nauènici jo¹ ne odustaju od ove teme. ||||


24sata

Vampire 666


hulio_salinas

Quote from: Vampire 666 on 11-10-2006, 07:54:58
..smrt kokakoli...

:Bog

smrt za ¾ene? ma je li? a za mu¹ke je melem, a?     .grins.

Brian_May

Ne znam koliko je to smrtno za zene, ali sam nacuo da od nje opasno stradaju zubi, bilo muskaraca ili zena. Npr. jedan zub potopljen u casi koka-kole nestaje za 24h!  Koliko ima u tome istine... Probacemo!!!  :smile:

hulio_salinas

aj probaj sa jedinicom, pa javi kako je pro¹lo...

ma bre, èim je sastav COCA COLE tajna za ogroman deo sveta, sigurno ima ne¹to u njoj ¹to nas JEDE IZNUTRA!!!

Vampire 666

nisam precizirao da je losa samo za zene...losa je generalno po svaciji organizam...kao i sva gazirana pica...

hulio_salinas

ma niko nije tebi nista rekao... pogledaj naslov teme...

Coolgemini

Ljudi, kad se meso sasvim solidno isprzi u koka-koli posle duzeg vremena,mozete zamisliti kakav bi nam zeludac bio nakon jedne case koka-kole dnevno?? :hm(it's just retorical question :K)

zoe

negde cuh pH coca-cole=pH sircetne kiseline...? zamislite da popijete casu sirceta!!! a sad zamislite kolicinu secera u toj jednoj casi coca-cole potrednu da neutralizuje svu tu kiselinu....aaaaaaaa

Smrda

je li istina da stvara zavisnost??
ja tako cula...a imam i druga koji je navucen...
zoe,majke ti gde si to cula...kakav uzas,mislim ako je istina....

hulio_salinas

***smrdo, pocni da pijes tu hemikaliju... pij svaki dan po 3 case, pa posle mesec dana terapije, pobaj da je ostavis... ja probao...

Smrda

a ti si navucen....e sad je mnogo sto sta jasnije....xexexxe

Vampire 666

stvara zavisnost...doduse nije bas toliko opasno...mada je moja dobra ortakinja zaglavila par dana u bolnici zbog hronicnog konzumiranja kokakole...jetra joj je bila malo posustala...

hulio_salinas

***smrdo... nisam... bio sam... ali sam se izlecio...

od januara 2004. godine ne pijem gazirano, ne pijem alkohol... sad su stvar jasnije? buhahahaha

Bred