Kolo-ludo luda(iliti novi Van Gogh)

Started by Darker, 02-06-2006, 00:31:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Darker

Ikona poruke je prst nagore. Samo još da vidimo(ako ikoga zanima i ako je ikome dopao ruku novi album) da li će da ostane palac ili ćemo da stavljamo neki drugi prst... :lol: :lol:
Za sada, posle prvog slušanja, mi se čini da je za 5 klasa bolji od Drundera... Šta vi mislite?

Bred


Darker

Po¹to vidim da se ljudi interesuju, evo mog utiska.
Iz ugla urbanog mladog èoveka, ovaj album je vrlo haotièan. I mo¾da je to upravo ono dobro na ovom albumu!
Kolo - bem li ga pod ¹ta da podvedem ovo. Folk metal? Vrlo zanimljivo, ali veæ viðeno(Kad bih bio bijelo dugme i te fore...)
Vrte¹ka - Meni jedan od favorita definitivno. Lièi malo na prva dva albuma(Tragovi pro¹losti i te fore...) Na ¾alost samo je jedna ovakva...
Plastelin - Urbani tinejd¾ punk-rock. Totalno im ide uz one kapice i urban stajling na omotu(je¾im se od te sintagme)
Spisak razloga - prvi singl. Rokerica. Nije lo¹e, melodiènije od pro¹log albuma definitivno...
Emigrant - u stilu Santane, koloko god to debilno zvuèalo... Harmonika, truba, kubana, vrlo interesantno ponovo.
Eto to su moji favoriti, u svakom sluèaju bolje nego sa pro¹log na kome je bilo nategnute dve dobre pesme...
Muzika je napravila pomak od nekog isforsiranog Hc-a(opet koliko god to debilno zvuèalo, ali mislim da je to bio cilj na pro¹lom, kao tvrdom :lol: :lol: :lol:) ka malo manje isforsiranom tinejd¾-punk-rock-u.
Tekstovi su... Pa nemam reèi. Posle jedne mame, delfina, tragova pro¹losti, sreæe itd. spali su na to da je svaka pesma po tekstu "Neko te ima"... Dakle iskljuèivo ljubavne,samo je pitanje da li sa manjom ili veæom dozom patetike. Isforsirani i nepotrebni. I imam utisak da Ðule sve ¹to radi u poslednje vreme, radi isforsirano i na silu, ne bi li po svaku cenu bio originalan, mislim da je izgubio sebe...

I tu sti¾emo do neizbe¾nih balada, koje sam namerno ostavio za kraj. Ja ne mogu da verujem da Vlado georgijev i ®eljko Joksimoviæ prave manje patetiène, ogavne i bljutave balade koje su èak i melodiènije i zanimljivije... Da èovek prosto ne poveruje... Pa i gorepomenuta prva dva albuma su bila skoro iskljuèivo sa ljubavnim pesmama, ali to je bio nivo. Ðule, od kad je dobio Simona(sina) pi¹e iskljuèivo deèije pesmice... I to nije lo¹e, ali neka se onda jasno deklari¹e kao deèiji pesnik...
Ali, ponavljam, opet je napravljen veliki pomak u odnosu na meni katastrofalnog Drundera. Naravno, Hodi i No comment nikada neæe biti dostignuti(pa èak ni Strast), ali za poèetak neka samo prestanu da izvode stare pesme IZMENJENE u¾ivo...
P.S. Veliki plus! Disk nije multimedijalan! Od te multimedije mi se dizala kosa na glavi...

AquArius

Je l' zna neko slucajno link za njihovu pesmu sa prethodnog albuma  Sta ako?

Darker

Pa ¹ta ako? :> :> :> :>
Imam ja pesmu, ja sam ti najbolji link :> :> :> Pm detalji...

AquArius

Ajde, videcemo nesto da iskombinujemo

Bred


Vampire 666


Darker

Jel zna neko da li postoji VG-forum?

avgogh

zvanican forum ne postoji. postoje teme na raznim forumima, kao npr na ovom...

Darker

E jbm ti bend koji nema forum, a 2000. dobili nagradu za najposeæeniji sajt >:D
Nego, aj da se mi razve¾emo ondak ovde. utisci sa novog albuma, recimo :hm

avgogh

evo ja cu... Prvi put kad sam pustila CD, bio mi je smesan, toliko ocekivan (sa moje strane), a onda nista! Ali, valjda tako bude sa svim kad previse ocekujes! Onda je usledilo drugo, trece, ... peto... itd. slusanje, i stanje se popravljalo. Dosta lici na prvi album Van Gogh - 1986 i pomalo na drugi iz 1991 - Svet je moj, sto i nije lose, ali ipak najbolji albumi su bili oni koji su usledili posle njih Strast, Hodi i Opasan ples... hocu reci, nije vrhunac, znao je Djule to i bolje da odradi. (znaci da od sledecih par, ocekujemo najvise :) ) smeta mi pesma Disem, previse usporena. Mogu samo zamisliti izvodjenje na koncertu... Publika da se smori k'o mac u kamenu, dok on polako kotrlja slova, reci...(doduse, nije svaka pesma za koncert pravljena) Ali sam odusevljena pesmama Emigrant, Do kraja sveta, Kolo, Od kad te nema i mozda bih dodala Plastelin! Spisak razloga je pravljena za "sire narodne mase", ali je spok EXTRA! Uvek su imali dobr spotove... Videcemo sta ce Kusturica uraditi sa Emigrantom. Ova slicica iz mog profila je sa snimanja spota. Od svih pesama, neku najjacu emociju, po meni, nosi DO kraja sveta...
dosta od mene...  :>

avgogh

e, da... veeeeeeeliki plus je uvodjenje druge gitare na koncertima! na EXITu su dve gitare svirale samo nove pesme, ali verujem da ce novi clan uvezbati i stare pesmice...   :V

Darker

©ta? samo ti i ja ovde piskaramo, ccc...
Da, to je osve¾enje, kao i Mama u starom fazonu... E kad bi opet iscimao Mariju Mihailoviæ da mu peva prateæe... Ili bar Cecu Slavkoviæ(sad sam gonjen nostalgijom preslu¹ao izlizanu No comment kasetu, i pored oèajnog kvaliteta kasete, zvuk mi je najbolji nihov!!)
Ne la¾i da mu kusta re¾ira spot, qq :> :)

avgogh

pa nije valjda da slusas izlizanu kasetu?  :'( mis'im dobro je sto je kaseta izlizana, znaci slusalo se :) ali, reci ako ti treba, dostavicu ti jedan cd sa svim pesmama... i to mu dodje neka piraterija, a? ma nema veze, bitno je da su prerezivani sa originala... ako volim nesto, more, 'cu kupim original...
a stvarno, ako ti treba nesto od njih, obrati se...
kustu su uspeli da uhvate, videcemo sta ce biti, spot uskoro treba da bude prikazan na TVu...
a to sto smo jedini - boli nas uvo! nemam zelju da namecem nekom svoje misljenje, niti sam zati sposobna  :K