Znate li koja ste krvna grupa?Dajete li dobrovoljno krv ili ne smete/ne zelite?

Started by so_simple, 06-10-2006, 23:11:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

so_simple

ja mislim da sam A- znam sigurno da sam negativna....kako bih to mogla da utvrdim?...moram da pitam roditelje, ali oni nisu tu ovih dana, tako da nemam pojma...znam da zvuci cudno da ne znam koja sam krvna grupa, ali stvarno ne znam...nikada nisam davala krv, ali mi to ne bi predstavljalo problem jer nemam strah od igle , a i sama sam planirala da to uradim...inace, sam cekala da napunim 18....i od skora to mogu...

Al-Jasmina

Pa znas kako,
u Zavodu za Transfuziju to odredjuju...

Na nasem fakultetu se u toku akcije davanja krvi dobiju ti podaci..
mada mislim da bi trebalo da dolaze 2 puta godisnje
a ne samo 1

Bred

btw, ni ja ne znam koja sam krvna grupa , na igle sam alergican, imam fobiju ali ako bas zatreba-tu sam

Al-Jasmina

Next time,
kad budu trebovali krv na Farmaciji
tebe cemo ko Boginju Pravde sa povezom na ocima... :)

nasty girl

takodje ne znam koja sam krvna grupa, ali kadfa su u pitanju igle uglavnom padam u nesvest....

Al-Jasmina

Ljudi ja garantujem, i potpisujem- najvise boli ono u prst...
vena ne boli...
Ta pogledajte narkomane....niko se ne zali! :ohwell:
a mala deca i odrasli muku muce sa bockanjem u jagodicu prsta! :K

Bred

necu da dalje zloupotrebljavamo ovu temu ali-boli bogami kad ne mogu da tipronadju venu pa te bockaju i bockaju i bockaju :roll:

vladimir

Bred, kukavice, nije ni¹ta stra¹no, veruj mi.Samo se tripuje¹.

Nadam se da æe sestra od Mim biti dobro...

jelenasoldo

ko je rh-negativna krvna grupa sigurno to zna,jer mu majka kaze na vrijeme...Sjecate se price o roganu koji se prima u trudnoci,o tome sta mogu da urade At bebe koja je rh pozitivna,na At majke bla,bla.....,tako da ko god ne zna koja je krvna grupa,mislim na rh faktor,  100% je rh pozitivan...koliko se ja sjecam na imunoligiji smo radili to utvrdjivanje krvne grupe i ja znam da sam samo ja u mojoj grupi imala rh faktor negativan...Moja majka je isto tako rh negativna,ali B,tako da ju zovu nekoliko puta godisnje kad su u pitanju zivotno ugrozeni pacijenti,jer je jako rijetko pronaci osobu sa A ili B negativnom krvnom grupom,tako da razumijem djevojku koja trazi pomoc na ovaj nacin.Ja se nadam da cu moci da dam krv.Kad sam bila na prvoj godini fakulteta,dala sam krv,bez prethodne analize,kod nas na fakultetu i onda mi je jako opao imunitet,dobila anemiju,.....bas mi je trebalo vremena da se oporavim,ali vecina ljudi nema nikakve probleme i daju svakih 6 mjeseci krv..moj rodjeni brat,decko,vecina ljudi iz mog okruzenja.....raspisah se ja...pozdrav svima!

Al-Jasmina

Jeco,
ja sam nakon davanja krvi navalila na cveklu
just in case!
Da pripomognem organizmu da se oporavi...


yeca

Quote from: Al-Jasmina on 08-10-2006, 01:23:26
ja sam nakon davanja krvi navalila na cveklu
just in case!
Da pripomognem organizmu da se oporavi...
Ili konjsko meso ili ona ¹umeæa tableta Fe...

Pa dobro bre, je l' se na¹ao davaoc??? (davalac --> davaoc, eheeej prelazak L u O, hehe, ne obazirite se ;))

Maslacak

Quote from: jelenasoldo on 07-10-2006, 22:12:34
ko je rh-negativna krvna grupa sigurno to zna,jer mu majka kaze na vrijeme...

Ovo nije tacno - meni mama nije rekla, jer nije znala...u Sarajevu gde sam rodjena nisu ni upisivali ni govorili bebinu krvnu grupu...
tek u 18oj kad sam dala krv su mi rekli da sam 0-... :>

nemam strah od igle, cak mi je davanje krvi super osecaj... steta sto sam pogresno slovo...ali nekom drugom cu vec pomoci :)

Darker


Al-Jasmina

 :police: Podelila sam temu...
Mislim da nema svrhe da se nastavlja diskusija u temi gde je davanje krvi bila akcija sad ili nikad!
Nadam se da se slazete :)

mare

Ja sam A+, dajem krv dobrovoljno, do sada 4 puta, ali æu davati jo¹!